Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Finanční služby

Recenze mBank

6. 9. 2022 aktualizováno

Recenze mBank

Jednou z nejlepších bank, od které si můžete půjčit peníze na cokoliv, je mBank. Poskytuje nízký úrok již od 5,99 %, půjčí vám až 1 000 000 Kč. Nabízí kvalitní pojištění, které vás ochrání před neschopností splácet. Líbí se nám nízké poplatky a rychlost půjčení peněz. Pokud máte u mBank účet, půjčku sjednáte kompletně online.

Informace a historie mBank

Historie mBank se začala psát v roce 2007, kdy tato banka přišla do České republiky. Patří mezi průkopníky tzv. samoobslužného modelu. Zákazník je díky němu schopen spravovat bankovní operace přes internetové a telefonické bankovnictví.

Pobočkám mBank se ulehčilo a nyní slouží především pro poradenství. Online svět zkrátka pohltil také bankovní sektor, což pro zákazníka znamená větší pohodlí a ušetřený čas. Oblíbeným produktem je například mKarta Svět, kterou jsme vyzkoušeli a sepsali naše dojmy do recenze.

Recenze mBank

mBank se v současné době může pochlubit přízní více než půl milionu zákazníků. Takové číslo znamená velkou důvěru a status jedné z nejvýznamnějších českých bank. mBank má také skvělou mobilní aplikaci. Patří mezi oblíbené banky nejen v Česku, ale také u našich sousedů v Polsku a na Slovensku.

Na co vám mBank půjčí

Nabídka půjček od mBank je pestrá. Banka vám půjčí na cokoliv 10 000 až 1 000 000 Kč s úrokem od 5,99 % p.a. Peníze tedy dostanete na elektroniku, rekonstrukci, dovolenou, nové auto nebo na cokoliv jiného. Poskytuje i půjčky živnostníkům. Dosáhnout na vyšší půjčku však není úplně jednoduché. Kompletní podmínky je složitější zjistit, protože je vám banka upraví individuálně na míru.

Online půjčku vyřídíte jednoduše a bez zbytečného papírování. Pro klienty banky s předschválenou nabídkou přistane půjčka na bankovní účet do 3 minut.

Náš tip

Pomocí mBank půjčky je možné refinancovat nevýhodné úvěry a půjčky.

Pro menší částky nabízí mBank bezúročnou půjčku s úrokem 0 %. Banka si naúčtuje akorát poplatek ve výši 2 % z půjčené částky, max. RPSN je 3,81 %. Určitou částku také zaplatíte za pojištění (ale to není povinné). Takto si můžete půjčit od 10 až do 40 000 Kč, částku musíte zaplatit do 12 nebo 24 měsíců. Pokud jste si od mBank historicky žádnou částku nepůjčili, tohle je zajímavá volba. Můžete ji využít jen jednou a týká se nových a stávajících klientů.

mBank vám kromě půjček nabídne také americkou hypotéku, konsolidaci stávajících úvěrů a kontokorent k účtu do 1 000 kč bez úroků.

Možnosti půjček Informace a vysvětlení
Na co si mohu půjčit Na cokoliv
Typ půjčky Klasický bezúčelový úvěr
Kolik si mohu půjčit 10 000 až 1 000 000 Kč
Na jak dlouho 12 měsíců až do 8 let
Úrok od 5,99 % až ? (každá půjčka se vyhodnocuje individuálně)
RPSN od 3,81 až ? (každá půjčka se vyhodnocuje individuálně)
Poplatek za poskytnutí půjčky 2 % z půjčené částky
Poplatek za předčasné splacení ×
Způsob sjednání půjčky Online
Kdy a jak dostanu peníze Okamžitě po podpisu smlouvy
Pojištění schopnosti splácet
Půjčí se záznamem v registrech? ×
Půjčí s negativním záznamem? ×
Půjčí, když mám exekuce? ×
Půjčí, když mám insolvenci? ×
Půjčí cizinci? ×

mBank - max. výše úroku

*Maximální výši úroku se nám zjistit nepodařilo.

Jak funguje půjčka od mBank?

Jakožto bankovní společnost má mBank nastavené určité podmínky, které pro kladné vyřízení půjčky musíte splnit. mBank si hlídá, komu peníze půjčí. Pokud máte insolvenci, exekuci a patříte mezi notorické neplatiče, tady nepochodíte a půjčka vám bude zamítnuta. Co tedy potřebujete k vyřízení bankovní půjčky u mBank?

Podmínky půjčky mBank

 • Fyzická osoba starší 18 let.
 • Trvalý zdroj příjmů – jako zaměstnanec nesmíte být ve zkušební ani výpovědní lhůtě.
 • Trvalé nebo přechodné bydliště a kontaktní adresa na území ČR, povolení k pobytu na území ČR v případě ostatních žadatelů.
 • Bez negativního záznamu v databázích Credit Bureau.
 • Nejste ve zpoždění se splátkou u jiné banky.
 • V době podání žádosti mBank nic nedlužíte.
 • U pracujících: 3 výpisy z bankovního účtu nebo potvrzení o výši příjmů.
 • U podnikatelů: Poslední podané daňové přiznání, potvrzení o zaplacení daně.
 • U nezaměstnaných nebo důchodců: sociální dávky: invalidní, starobní a vdovský důchod.

Jak dlouho trvá vyřízení půjčky na mBank?

Jak můžete vidět na podmínkách výše, jejich splnění není extra náročné. Aby vám však mohla být půjčka u mBank schválena, nesmíte patřit mezi neplatiče. Pokud všechny podmínky splníte, po podpisu smlouvy vám budou peníze okamžitě připsány na váš účet. Půjčit peníze si můžete klidně o víkendu nebo svátcích.

Půjčka na auto od mBank

Pokud přemýšlíte nad novým autem, u mBank takovou půjčku vyřešíte klasickou půjčkou na cokoliv. Banka vám půjčí až 1 000 000 Kč s úrokem již od 2,99 % p. a. Můžete si vybrat libovolnou výši půjčky, dobu splácení a den pravidelné splátky (výběr dne splátky výše úroku nijak neovlivní).

Banka vám garantuje stálé podmínky, předčasné splacení zdarma a možnost splátky jistiny odložit až o 3 měsíce. mBank nabízí také pojištění schopnosti splácet. Když onemocníte nebo přijdete o práci, pojištění za vás zaplatí splátku půjčky a stejnou částku vám dokonce pošle na účet. Za každý den pobytu v nemocnici získáte 10 % z měsíční splátky vašeho úvěru.

Kolik stojí pojištění splátek? Při sjednání mPůjčky Plus s pojištěním získáte od mbank nižší úrokovou sazbu. Cena pojištění bude zahrnuta RPSN – tedy do celkových nákladů vašeho úvěru. RPSN se může díky pojištění zvýšit klidně o 2,56 %.

Všechny náležitosti vyřídíte online nebo po telefonu. Smlouvu podepíšete v mobilní aplikaci nebo v internetovém bankovnictví. Noví klienti smlouvu podepíší osobně na pobočce, případně si nechají dokumenty zaslat kurýrem na adresu.

Reprezentativní příklad autopůjčky

Níže se podívejte, jak může vypadat půjčka na auto od mBank.

Nyní si uveďme reprezentativní příklad půjčky od mBank: Od banky si půjčíte na auto 300 000 Kč, které budete splácet po dobu 32 měsíců. V takovém případě bude výše úrokové sazby 5,99 % p. a., RPSN 6,16 %, měsíční splátka 10 167 Kč. Celkově za takovou půjčku zaplatíte částku 325 344,14 Kč.

Reprezentativní příklad autopůjčky

Co když nebudu moci splácet?

Ztráta zaměstnání nebo zdravotní problémy hrozí všem. Co tedy můžete dělat, pokud nemůžete hradit své splátky?

Ideální variantou je si při sjednání půjčky vyřídit také pojištění schopnosti splácet úvěr. Pojištění za vás neschopnost splácet na nějaký čas zajistí.

Pokud pojištění nemáte, mBank nabízí tyto formy pomoci:

 • Odklad splátek jistiny: odklad může platit 1–3 měsíce, po dobu odkladu budete platit pouze splátku úroků.
 • Úvěrové prázdniny: odklad může platit 1–3 měsíce, po tuto dobu nesplácíte jistinu ani úroky.

Výše uvedené platí pouze v případě, že jste zaplatili alespoň 6 splátek, nemáte aktivní odklad splátek, nejste v exekučním nebo insolvenčním řízení, při pořádní žádosti nejste ve zpoždění se splácením úvěru.

Pozor

Pamatujte na to, že pokud o odklad splácení požádáte, můžete tím ovlivnit vaši kreditní historii = snížit svoji bonitu.

Zákaznická podpora

Pro řešení problémů si můžete u mBanky vybrat ze spousty možností. Zákaznickou podporu lze kontaktovat telefonicky (+420 222 111 999) v době Po-Pá: 8:00-20:00 hod., víkendy a svátky: 8:00-18:00 hod., e-mailem (kontakt@mbank.cz), přes Facebook nebo aplikaci. Samozřejmě se můžete dostavit také osobně na pobočku banky.Zákaznická podpora mBank - jak funguje?

 • Zajímavé články si můžete přečíst na blogu.

mBank má k dispozici vlastní aplikaci, která patří mezi propracovanější a uživatelsky přívětivější. Disponuje vysokým zabezpečením, šifrovaným spojením s bankou, případně vás okamžitě upozorní o pohybech na účtu. Aplikace mBank je dostupná pro systémy Android, iOS a zařízení značky Huawei.

Závěrečné hodnocení

9.3

Perfektní

mBanka nabízí zajímavé půjčky na cokoliv již od 10 000 Kč. Úroky jsou přívětivé a podmínky transparentní. Půjčit si můžete klidně o víkendu nebo o svátcích. Jako klient banky budete mít peníze na účtu do pár minut. Chválíme jednoduché a rychlé sjednání, ochotnou zákaznickou podporu a kvalitní mobilní aplikaci. Skvělá možnost půjčit si od banky.

Nabídka půjček
9
Výše úroku a RPSN
9.5
Poplatky
9
Rychlost sjednání půjčky
9.5
Půjčka na auto
9
Zákaznická podpora
10
Klady
 • Všechno vyřídíte online
 • Nízké úroky a poplatky
 • Zvolíte si výši a dobu splácení
 • Půjčka od 10 000 Kč až 1 milion Kč
 • Půjčku dostanete o víkendu nebo svátcích
 • Předčasné splacení zdarma
 • Skvělá aplikace
 • Ochotná zákaznická podpora
Zápory
 • Složitější zjišťování výše úroků
 • Než půjčí, řádně si vás prověří
 • Nový klient musí podepsat smlouvu fyzicky (pobočka, kurýr)

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (33 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář