Recenze Microsoft Lumia 650

Milovníky stylových telefonů jistě osloví designově téměř dokonalý kousek ze skupiny Windows Phone, kterým je Microsoft Lumia 650. Tento elegantní smartphone působí na první pohled dojmem velmi kvalitního přístroje. Bohužel, v tomto případě platí dvojnásob, že vzhled není všechno. Propracovaný design a pětipalcový displej s vynikající čitelností i na přímém slunci, který se může pochlubit i funkcí Glance Screen, jsou asi hlavními klady tohoto telefonu, který jinak neobsahuje žádné pokročilejší funkce.

Náš tip: Přečtěte si náš pravidelně aktualizovaný výběr nejlepších mobilních telefonů do 3000 Kč.
KLADY:
  • Vysoce elegantní design
  • OLED displej s HD rozlišením
  • Nízká hmotnost
  • 16 GB vnitřní paměť

ZÁPORY:
  • Slabší procesor
  • méně povedené konstrukční provedení
  • nedostatečná kvalita grafiky pro hry
  • pomalejší odezva  a načítání např. fotografií

Recenze na notebookcheck.com – 8/10

Microsoft Lumia 650 je slušný smartphone střední třídy s velkým displejem. Limitující je operační systém Windows 10 a nízký výkon. Kvůli slabému hardwaru nejsou dostupné některé funkce a omezena je i schopnost využívat některé aplikace.

Klady: Skvělý design, odnímatelný zadní kryt, vyjímatelná baterie, velký AMOLED displej, slušný fotoaparát, dobrá GPS, Microsoft Office

Zápory: Nízký výkon, problémy s náročnějšími aplikacemi, průměrná výdrž baterie, slabý reproduktor, absence USB kabelu, chybí Continuum

Recenze na connect.de – 8/10

Slušný telefon střední třídy Microsoft Lumia 650 má paradoxně narozdíl od vlajkové lodi série 950 kovový kryt. Překvapí svou nízkou hmotností a kvalitním displejem. Operační systém Windows 10 je omezující při výběru aplikací, což je velkým nedostatkem především pro uživatele zvyklé na Android.

Klady: Velmi tenký a lehký, OLED displej s velmi dobrou kvalitou obrazu, vyjímatelná baterie, intuitivní operační systém s dobrým připojením k produktům Microsoft, dobrá navigace, výborné připojení v 3G a 4G síti

Zápory: Ve srovnání s Androidem chudá nabídka aplikací, v síti GSM horší signál

Recenze na chip.de – 7,6/10

S Lumií 650 přináší Microsoft první smartphone s Windows 10 za výhodnou cenu. Na první pohled vidíte 5-palcový smartphone s nízkou cenou, nicméně pokud jde o technologie výrobce poněkud šetřil. Baterie v se testu rychle vybila, displej je pouze v HD a chybí například Windows Continuum.

Klady: Displej odpovídající ceně, LTE, dobré zpracování

Zápory: Nízká výdrž baterie, hlučný fotoaparát

Recenze na techradar.com – 8/10

S velkým displejem, skvělým displejem, docela dobrou výdrží bateria a slušným fotoaparátem působí Microsoft Lumia 650 velmi silným dojmem. Nicméně špatný procesor a nedostatek aplikací mu nedovolí posunout se do vyšší třídy. Lumia 650 je výsledkem snahy společnosti Microsoft napravit nedostatky v designu a konstrukci předchozích modelů.

Klady: Velký displej, nízká cena, dobrý fotoaparát

Zápory: Chybějící Continuum, nedostatek aplikací, pomalý procesor

Recenze na areamobile.de – 8,2 /10

Pro většinu fanoušků je Lumia 650 hezčí než Lumia 950, je tenčí a lehčí a má kovový rám. Jenže vzhled není všechno a smartphony v dnešní době by měly umět mnoho. Tento telefon umí potěšit vzhledem, ale má slabá místa především v softwaru, ale také v poměru cena – výkon. Spolu s nejistou budoucností operačního systému a špatnou nabídkou aplikací zůstano po testování Lumia 650 velmi rozporný dojem.

Klady: Tenký a lehký, dobrý fotoaparát, velmi dobrá kvalita zvuku vyměnitelná baterie

Zápory: Špatná nabídka aplikací, špatný poměr cena – výkon, nemá Continuum a Hello, nejistá budoucnost operačního systému

8 Celkové hodnocení
Velmi dobré

Cílovou skupinou pro telefon Microsoft Lumia 650 měla být především firemní klientela a dále pak uživatelé, kteří preferují telefony s dobrým zpracováním, nízkou cenou a přijatelným výkonem.  Naneštěstí nedostatky ve výkonu, pomalý procesor a omezená nabídka aplikací v kombinaci s absencí Hello a Microsoft Continuum nedokáže vyvážit ani povedený displej a slušný fotoaparát.

notebookcheck.com
8
cconnect.de
8
chip.de
7.6
techradar.com
8
areamobile.de
8.2
Uživatelské hodnocení: 4.68 (2 hlasů)

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

 

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte