Recenze Microsoft Lumia 950 XL

S vynikající kamerou, krásným displejem a hladkým výkonem, lze Lumii 950 XL vřele doporučit mnoha milovníkům Windows. Nicméně omezené množství aplikací, řada ne zcela doladěných prvků a nestálá životnost baterie nepotěší každého.

Náš tip: Podívejte se na náš pravidelně aktualizovaný výběr nejlepších telefonů a vyberte si ten nejlepší telefon podle vašeho rozpočtu nebo hledáte ten nejlepší fotomobil?
KLADY:
 • výkon
 • displej
 • foťák
 • použitelnost

ZÁPORY:
 • spolehlivost
 • aplikace
 • design

Porovnat ceny Microsoft Lumia 950 XL

Shrnutí uživatelských recenzí z Amazon.com – 8,2/10

Analýza webu AlaTest zhodnotila 52 uživatelských recenzí, jejichž průměrné hodnocení je 4,1/5. Komentáře ohledně vzhledu a displeje jsou veskrze pozitivní. Použitelnost a výkon jsou také hodnoceny příznivě, nicméně řada lidí je kritická ohledně příjmu signálu. Smíšené názory jsou na GPS navigaci a spolehlivost telefonu. 81% recenzentů na Amazon.com dává tomuto produktu pozitivní hodnocení.

Klady: přenositelnost, výkon, použitelnost, displej, design.

Zápory: příjem signálu

Recenze na cnet.com  – 7,2 / 10

Tento schopný telefon postrádá jiskru pravé vlajkové lodi. Microsoft vypustil Lumii 950 XL a jejího malého bratra Lumii 950 na scénu v nové éře systému Windows 10 pro mobilní zařízení. 950 XL je větší ze dvou telefonů s 5,7palcovým displejem, ale několika funkcemi navíc.

Klady: ostrý, živý displej, dostatek výkonu, rozšiřitelné datové úložiště a slušná kamera

Zápory: Výběr aplikací je pro Windows Phone stále velmi omezený a design působí plasticky

Tip:  Ačkoli má Lumia 950 XL specifikace telefonu vyšší třídy, Windows 10 nenabízí žádný přesvědčivý důvod k přechodu od iOS nebo Androidu.

Recenze z techradar.com – 7/10

Lákavý pro věrné Windowsáky, ale pro nikoho dalšího. S vynikající kamerou, krásným displejem a hladkým výkonem, lze Lumii 950 XL vřele doporučit mnoha milovníkům Windows. Nicméně omezené množství aplikací, řada ne zcela doladěných prvků a nestálá životnost baterie nejsou pro každého.

Klady: Skvělý displej, fantastická kamera, silný výkon

Zápory: Nekonzistentní baterie, nedostatek kvalitních aplikací, spousta bugů

Recenze na trustedreviews.com – 6/10

Lumia 950 XL je skvělou volbou pro dosavadní uživatele Windows Phone, nicméně fanoušci iOS a Androidu zůstanou zklamáni.

Klady: Slušný displej, dobrý foťák, Cortana

Zápory: Nudný vzhled, nedostatek spotřebitelských aplikací, chybový

7.2 Celkové hodnocení
Velmi dobrý

S vynikající kamerou, krásným displejem a hladkým výkonem, lze Lumii 950 XL vřele doporučit mnoha milovníkům Windows. Nicméně omezené množství aplikací, řada ne zcela doladěných prvků a nestálá životnost baterie nepotěší každého.

Uživatelé Amazonu.com
8.2
Cnet.com
7.2
Techradar.com
7
Trustedreviews.com
6
Uživatelské hodnocení: 3.02 (3 hlasů)

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

1 komentář
 1. Odpovědět
  Franta 16.2.2016 at 12:37

  Super informace, díky 😉

Okomentujte