Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Fitness náramky

Recenze fitness náramku Honor Band 5

28. 11. 2019 aktualizováno

Honor Band 5 test chytrého náramku

Říši chytrých náramků obohatil čínský model Honor Band 5. Svojí cenou pod 1 000 Kč přímo konkuruje populárnímu Xiaomi Mi Band 4. Ovšem není to jenom cena, která nás u sportovního náramku oslovila.

Obsah balení

Menší krabička obsahuje fitness náramek Honor Band 5, malou nabíjecí stanici, datový USB-A kabel s koncovkou microUSB a papírové brožurky. K testování jsme dostali růžovou barvu řemínků. Některé e-shopy prodávají také černou, červenou, zelenou nebo modrou variantu.

Recenze sportovního náramku Honor Band 5 - obsah balení

Design a zpracování – 8/10

Stránka designová zajímá všechny. Je to první věc, podle které náramek chtě nechtě hodnotíme. V případě Honor Band 5 však musíme brát v úvahu nízkou cenu. Ta se promítla na použitých materiálech. Konstrukci jasně dominuje plast. O prémiových materiálech nemůže být zcela logicky řeč. Mohu vás ale ubezpečit, že po stránce konstrukční sportovní náramek nikde neztrácí.

Strojek působí „jednolitě” a je opravdu pevný. Ani po zmáčknutí nebo vyšším zatlačení Honor Band 5 ze sebe nevydává ani hlásku. Porci kladných hlasů si zaslouží nízká hmotnost. 22,7 gramů na zápěstí téměř ani neucítíte. Ona lehkost se příznivě podepsala na pohodlném nošení včetně spánku. Pokud na svém zápěstí málokdy něco snesete, nový Honor fitness náramek vám překážet nebude. Rozměry náramku se pohybují kolem 43 × 17,2 × 15 mm.

Pochvalu si zaslouží také řemínek. Silikonový materiál je houževnatý, přičemž nezpůsobuje nadměrné pocení kůže. Do řemínku se ani nezachytávají chloupky. Zapínání je zcela prosté, po vzoru klasických hodinek. Stejně tak i děrování je dostatečně početné natolik, aby sportovní náramek Honor Band 5 mohla využívat i osoba s širším zápěstím.

Po měsíčním testování jsem na řemínku nezaznamenal fyzické poškození, což stejně tak platí o strojku. Čas od času doporučuji povrch pásku otřít vlhkým hadříkem, protože se během nošení snadno ušpiní.

Oba řemínky není problém z chytrého náramku vysunout vycvaknutím. Mluvíme o kvalitním mechanismu, který se mi ani jednou svévolně nerozepnul. Řemínek tedy můžete libovolně měnit podle příležitostí.

Hlavní strojek se jinak skládá z dotykového AMOLED displeje o velikosti 0,95 palců. Mírné zakřivení nevypadá vůbec špatně, přičemž osamocené dotykové tlačítko zvýrazněné stříbrným kroužkem slušný dojem jenom potvrzuje. Po otočení na spodní straně spatříte senzory (blikají zeleně) pro snímání srdečního tepu. Novinkou je tzv. SpO2 Monitor, jenž sleduje hladiny saturace krve kyslíkem – o tom více v odstavci Funkce. Na straně jsou pak připraveny dva piny pro nabíjení.

Recenze sportovního náramku Honor Band 5

Recenzovaný sportovní náramek Honor Band 5 vypadá – s ohledem na nízkou cenu – velmi dobře. Nezapomeňme také připsat, že je Band 5 voděodolný až do hloubky 50 m (5 ATM). Fitness náramku tedy nevadí plavání (nikoliv potápění) a sprchování. Jak vidíte, odolnost je totožná jako u posledního Xiaomi Mi Band 4. V souboji má ale navrch starší Xiaomi Mi Band 3, který vlastní zvýšenou odolnost dle certifikace IP68.

Funkce – 8/10

Honor Band 5 dokáže monitorovat celou řadu sportovních aktivit. Jmenovitě jde o běh, chůzi, cyklistiku, libovolný trénink, veslovací trenažér či plavání. Senzor se šesti osami je schopen rozpoznat čtyři základní plavecké styly: kraul, znak, motýlek a prsa. Sportovní náramek vám naměří rychlost, zdolanou vzdálenost a spálené kalorie.

Mezi funkcemi zbylo místo také na počasí. Po aktualizaci je menu kompletně v českém jazyce. Jde vidět, že se výrobce snaží a o své zákazníky pečuje. Ikonky a barvy vypadají mnohem lépe.

Níže se podívejte, jak vypadalo menu před updatem a po.

Spánkové návyky si můžete ověřit prostřednictvím monitoru spánku. V rámci aplikace Huawei Health snadno zjistíte, jak dobře vlastně spíte. Program si můžete stáhnout zdarma pro operační systém Android a iOS.

Pro komunikaci s mobilním telefonem fitness náramek od Honoru využívá Bluetooth 4.2. Během používání jsem nezaregistroval žádné potíže. Signál byl vždy stabilní a nedocházelo k nenadálému odpojování.

Po zakoupení je náramek nutné nastartovat přes aplikaci. Pokud nemáte po ruce mobil, Honor Band 5 zkrátka nespustíte. Aplikace je jinak v rámci mezí přehledná. Není to vysloveně žádný zázrak, svůj účel ale plní. Na přesnost senzorů si stěžovat nemohu. Výsledky se lišily maximálně v řádech několika desítek metrů. Hodnotit výsledky o saturaci krve možnost nemám, protože jsem se dosud s ničím podobným nesetkal. Zahraniční recenzenti si na naměřené hodnoty nestěžují.

Po prvním spuštění nabízí Honor Band 5 několik ciferníků. Spoustu dalších si můžete stáhnout z aplikace. Některé jsou spíše konzervativní, jiné naopak dosti odvážné. Recenzovaný sportovní náramek je rovněž schopný notifikovat aplikace, které máte nainstalované v telefonu. Není si ani problém přečíst část zprávy.

Dále nechybí budík (nutno nastavit v aplikaci) a vibrace. Ačkoli NFC budete hledat marně, možnost ovládání hudby ve vašem mobilu určitě nejednoho nositele potěší. Náramek vám také dokáže najít zašantročený smartphone skrze funkci „Find phone”.

Displej a ovládání – 8,5/10

Fitness náramek Honor Band 5 využívá displej o velikosti 0,95″. Jedná se o AMOLED panel obdélníkového tvaru, který vlastní 2.5D zakřivení. Jemnost činí 282 bodů na palec a rozlišení se zastavilo na solidních 240 × 120 pixelech. Displej je barevný a svoji práci odvádí výtečně.

Recenze sportovního náramku Honor Band 5

Chválím zejména vysoký maximální jas. Každý nositel si může nastavit míru jasu v pěti hodnotách. Automatická regulace sice chybí, v zásadě jsem ji ovšem nikdy nepotřeboval. Jas byl vždy dostatečný i na přímém slunci, což je skutečně perfektní vlastnost testovaného náramku.

Displej se ovládá klasickým swajpováním, přičemž jediné dotykové tlačítko slouží pro akci „zpět”. AMOLED panel vždy reagoval bleskurychle, dokonce i na mokré prsty ihned po umytí. Takovou vlastnost nemají ani násobně dražší fitness náramky.

Odolnost a výdrž – 7/10

Jak jsme nakousli výše, Honor Band 5 zvýšenou odolnost nevlastní. Plavání, sprchování a mytí rukou ale zvládne bez potíží. Tady má zase některá konkurence navrch. Měsíční testování nicméně ukázalo, že se sportovní náramek jen tak nepoškrábe. Displej byl i po několikatýdenním používání jako nový. Za takovou cenu tedy dostanete slušnou kvalitu.

Výdrž Honoru Band 5 mne mile překvapila. Výrobce slibuje výdrž kolem 14 dní, s čímž naprosto souhlasím. Při šetrnějším používání je taková časovka reálná. A pokud si zapnete neustálé snímání srdečního tepu, necháte zapnuté notifikace a sledování spánku, nabíječku navštívíte až za nějakých 7 dní.

Nabíjecí stanice je skutečně miniaturní. Menší konstrukce je skvělá třeba na cesty, na pracovním stole vám zase nebude zabírat příliš místa. Jedná se vlastně o kolébku, do které náramek zacvaknete. Taková procedura zabere několik málo sekund: není třeba síly ani zbytečného přemýšlení. Nabití z nuly na maximálních 100 % trvá kolem 2 hodin. Tedy běžný čas, na který jsme zvyklí i jinde.

Výdrž chytrého náramku Honor Band 5 je slušná. Hodnocení však nemůže být závratně vysoké, protože je třeba přihlížet i k ostatní konkurenci. Třeba cenově podobný Xiaomi Mi Band 4 vydrží 20 dní, stejně jako starší verze Xiaomi Mi Band 3. To zkrátka musíme zohlednit.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Honor Band 5 je jedním z nejprodávanějších fitness náramků na srovnávači cen Heureka, kde od uživatelů získal slušných 93 %.

Ze zahraničních recenzí stojí za přečtení článek na Notebookcheck.net nebo Techradar.com, kde se mezi klady objevila nízká cena, sledování spánku a spousta podporovaných cvičení.

Alternativy k Honor Band 5

Tady není co řešit. Jasnou alternativou a přímým konkurentem je populární Xiaomi Mi Band 4 (recenze), který vydrží delší dobu na baterii, vypadá skvěle a podporuje NFC. Za menší peníze připadá v úvahu i stále slušný Xiaomi Mi Band 3 (recenze).

Pokud přemýšlíte nad něčím dražším, zkuste se podívat na chytrý náramek Samsung Galaxy Fit, případně na neméně vynikající Samsung Gear Fit2 Pro (recenze) s odolností IP68.

Závěrečné hodnocení

7.9

Velmi dobrý

Honor Band 5 je velmi dobrý chytrý náramek, který zaujme nízkou cenou, barevným displejem, pohodlným nošením a solidní výdrží. Konkurence je však veliká. Rozhodovat budou zřejmě individuální sympatie.

Design a zpracování
8
Funkce
8
Displej a ovládání
8.5
Odolnost a výdrž
7
Rozměry a hmotnost:43 × 17,2 × 15 mm, 22,7 g
Displej a rozlišení:AMOLED 0,95″, 240 × 120 px
Baterie:100 mAh
Odolnost:do 5 ATM
Klady
 • Nízká hmotnost
 • Velmi příjemné nošení
 • Barevný displej s perfektním jasem
 • Plynulý chod, měří okysličení krve
 • Displej reaguje na mokré prsty
 • Podpora notifikací
 • Ovládání hudby v telefonu
 • Nízká cena
Zápory
 • Absence GPS a NFC
 • Nezajímavý design
 • Bez telefonu nelze zapnout

Nejprodávanější chytré náramky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář