Recenze Need for Speed (2015)

Série Need for Speed přichází se svým restartem, který se odehrává převážně v nočním světě Ventura Bay. Oslní vás nádhernou grafikou, silným zvukem a bohatými možnosti úprav vašeho vozu. Za překrásným pozlátkem se však skrývá trochu horší hratelnost, kterou shazuje zejména špatná umělá inteligence policie a soupeřů. Mezi další výrazné nedostatky patří nemožnost pozastavení závodu.

KLADY:
  • Nádherná grafika a zvuk
  • Dobrá podpora volantu
  • Četné možnosti přizpůsobení

ZÁPORY:
  • Umělá inteligence soupeřů a policie
  • Závody nelze pozastavit

Recenze na 3djuegos.com – 7,5/10

Need for Speed sbírá své dědictví a shromažďuje ho ve hře, ve které naleznete to co bylo i to co chybělo. To dělá titul čímsi konzervativním, nicméně obnovuje hodně z podstaty, která této sérii zajistila dlouhověkost. Tuning, možnosti úprav vozu, funkční historie a noční pouliční závody jsou významným přínosem této nové generace.

Klady: Možnosti změn ovládání, úprav a vylepšení auta, skvělý pocit rychlosti, příběh bez fanfár, který napomáhá pocitu pokroku

Zápory: Hra se odehrává převážně v noci, což nemusí být každému po chuti, umělá inteligence policie je špatná a jízdy jsou nenápadité, rozhraní autologu, garáže a výběru závadů by mohlo být pohodlnější

Recenze na ign.com – 6.3/10

Need for Speed z roku 2015 vypadá a zní skvěle, ale za efektním exteriérem bohužel tak docela nešlape na plné obrátky.

Klady: Skvělá grafika a zvuk, driftování je velmi uspokojující

Zápory: Příběh je krátký, multiplayer je nedotažený, hloupá umělá inteligence, hloupé noční efekty, chybějí závody typu Drag (sprint) a tlačítko pauzy!

Recenze na meristation.com – 7,5/10

Nové Need for Speed mají několik solidních prvků a je to zábavné závodění, ale něco tam chybí a my bychom si to více užili, kdyby hra byla více různorodá a živá.

Klady: Graficky ohromující (nicméně PC verze nepřidává nic, co bychom neviděli na konzolích), začlenění DLC fotografického režimu, četné možnosti přizpůsobení.

Zápory: Ventura Bay (krásné, ale bez života), umělá inteligence policie a některých soupeřů, permanentní běh, nelze pozastavit nebo restartovat závod.

Recenze na thegamesmachine.it – 8,2/10

Restart série NFS je přesvědčivá arkádová hra, s přístupným a velmi propracovaným zážitkem ze řízení. PC verze přichází se všemi rozšířeními a opravdu září svou krásou: za předpokladu, že máte výkonný počítač, užijete si nejlepší závody na 4K obrazovce. Podpora pro volant je dobrá, skvěle implementovaná a oceníte ji i v arkádové hře jako je tato.

Klady: Zážitek ze řízení je arkádově přístupný, ale propracovaný, krásná grafika (PC je nejlepší verzí hry), opravdu dobře udělaná podpora volantu, obsahuje všechny DLC zveřejněné v posledních měsících

Zápory: Ještě chybí fotografický režim (březen 2016), inteligence protivníků není vždy přesvědčivá, poměrně dlouhé načítání

Recenze na videogamer.com – 5/10

Pomalý, nudný a zřídka náročný Need For Speed je vážně chybným krokem.

Klady: Vypadá nádherně, má dobrý multiplayer

Zápory: Působí pomale, malým smysl pro pokrok

6.9 Celkové hodnocení
Dobrá

Nový Need for Speed odehrávající se v nočním světě Ventura Bay vás oslní nádhernou grafikou, silným zvukem a bohatými možnosti úprav vašeho čtyřkolého miláčka. Za překrásným pozlátkem se však skrývá o něco horší hratelnost, kterou shazuje zejména špatná umělá inteligence a nemožnost pozastavení závodu.

3djuegos.com
7.5
ign.com
6.3
meristation.com
7.5
thegamesmachine.it
8.2
videogamer.com
5
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

TOP 3 nejprodávanější PC hry dle heureka.cz

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte