Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Pneumatiky

Recenze Nokian WR D3

18. 9. 2020 aktualizováno

recenze Nokian WR D3 20555 R16 91H

Třetí místo našeho testování zimních pneumatik obsadil model Nokian WR D3 20555 R16 91H. Tyto kvalitní a přitom cenově výhodné pneumatiky vynikají především svou bezpečností, za kterou vděčí perfektní přilnavosti a účinné odezvě při brzdění. Jsou skvěle ovladatelné na mokru i na kluzkém sněhu.

Hodnocení Nokian WR D3 205/55 R16 91H

8.8

Skvělé

Nokian WR D3 20555 R16 91H budou dobrou volbou pro každého, kdo hledá cenově přijatelné a přitom spolehlivé a bezpečné pneumatiky s dobrou přilnavostí na každém povrchu. Kromě skvělých jízdních vlastností je doporučujeme i pro jejich dobrou úsporu paliva a komfort jízdy.

Chování na mokru
9
Chování na sněhu
8
Chování na ledu
9.5
Chování na suchu
8.5
Úspora paliva
8.5
Tichost
8.5
Uživatelské hodnocení
9.5

Bezpečnost a snadná ovladatelnost vozu

Hlavní předností Nokian WR D3 205/55 R16 91H je vysoká míra přilnavosti na mokrém i suchém povrchu. Díky ní je vůz dobře ovladatelný a jízda bezpečná. Můžete se spolehnout na účinnou odezvu při brzdění i na dostatečný záběr kol na kluzkém povrchu. Drážky a tvarová technologie Slush Blower na těchto zimních pneumatikách odvádějí vodu, aby při rychlejší jízdě nedocházelo k jejímu hromadění pod kolem a následnému smyku nebo aquaplaningu.

Komfortní jízda

Nokian WR D3 205/55 R16 91H jsou určené pro městské, kompaktní a rodinné vozy, jejichž majitelé od svých zimních pneumatik často vyžadují nejen spolehlivost na každém povrchu, ale také komfort při jízdě. Vedle snadného ovládání vozu vás určitě potěší také technologie Silent Sidewall. Ta má za úkol potlačovat nepříjemné vibrace pro zvýšení pohodlnosti. Také by měla minimalizovat hlučnost, což však do jisté míry pokulhává – Nokian WR D3 dosahují 72 dB, což je poměrně vyšší hodnota.

K omezení tření a vzniku nadměrného tepla, které mohou mít u běžných pneumatik za následek pohyby lamel v dezénu a tím i změnu jízdních vlastností, slouží chytré designové tvarování Cool Touch.

Šetrné s dobým poměrem ceny a výkonu

Ačkoliv se Nokian WR D3 umístili na třetím místě, svou kvalitou a jízdními vlastnostmi mohou vítězným modelům ve všech směrech (krom vyšší hlučnosti) směle konkurovat. Za jejich pořízení přitom zaplatíte výrazně méně. V poměru ceny a výkonu jsou ve své kategorii jednoznačně volbou číslo jedna. Šířka tohoto modelu je 205, profil 55 a vnitřní průměr R16. Vzhledem k rozměrům mají pneumatiky standardní index nosnosti 91. Úspora paliva s hodnocením C patří u zimních typů mezi velice dobrý výsledek.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 205
Profil 55
Vnitřní průměr R16
Index nosnosti 91
Index rychlosti 210 km/h
Úspora paliva C
Přilnavost za mokra C
Hlučnost 72 dB
Náš tip

Pokud chcete vědět, kdo vyhrál, čtěte náš test zimních pneumatik R16.

Nejprodávanější zimní pneumatiky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář