Cena / kvalita

Recenze OnePlus 3

OnePlus je často přezdíván jako zabiják smartphonů a u tohoto modelu to bezpochyby platí. OnePlus 3 nabízí výbavu špičkových telefonů s cenou o polovinu nižší než je bežné u konkurence. Zklamat snad může jenom průměrná výdrž baterie a nerozšiřitelná paměť, ale většině uživatelů bude základních 64 GB pohodlně stačit. Telefon bude při své ceně a výbavě hledat konkurenci jenom obtížně.

KLADY:
 • Prémiový design a kvalita provedení
 • Vysoký výkon a plynulý chod
 • Velmi rychlé nabíjení
 • Vynikají poměr ceny a výkonu
 • Návrat NFC
 • Rychlá čtečka otisků prstů

ZÁPORY:
 • Průměrná výdrž baterie
 • Nerozšiřitelná paměť
 • Nepřesné zobrazení barev na displeji

Recenze na cnet.com – 8,9/10

Při ceně 10 999 Kč (7/2016) se jedná o nejlepší telefon s Androidem z hlediska poměru cena/výkon, který můžete v současnosti koupit. Působí prémiovým dojmem a výkonem se může měřit s nejlepší telefony na trhu, které mají cenovku výrazně výše.

Klady: Ostrý fotoaparát, výkonný procesor, rychlost nabíjení a velmi příjemná cena

Zápory: Fotoaparát tvoří na zadní straně zřetelné vyboulení, pokročilí uživatelé mohou být zklamáni z nevyjímatelné baterie a nerozšiřitelnosti paměti

Recenze na phonearena.com – 8,7/10

Za danou cenu se jedná o skvělý telefon. Jaké jsou alternativy? Pokud se nebudeme omezovat cenou, tak se nabízí jako nejbližší volba Samsung Galaxy S7 Edge, ale cena je v tomto případě přibližně dvojnásobná. Dostanete sice o něco lepší displej, unikátnější design a fotoparát má Samsung snad nejlepší jaký na telefonu kdy byl, ale vyplatí se tolik připlácet?

Klady: Těžko k poražení při současné ceně, skvělý design a kvalita konstrukce, rychlý a plynulý chod, skvělá kvalita fotek, perfektní na selfie, super rychlé nabíjení, 64 GB paměti stačí, NFC je zpátky

Zápory: Barvy na displeji nejsou správně balancovány, super pomalý adaptivní jas, výdrž baterie je pod očekáváním, reproduktor není dostatečně hlasitý a i srozumitelnost mohla být lepší

Recenze na androidauthority.com – 8,4/10

OnePlus 3 je skvělý telefon za ještě lepší cenu. Předchozí modely společnosti OnePlus 2 a OnePlus X nedokázaly zákazníky dostatečně ohromit, ale společnost v některých aspektech vyšla spotřebitelům vstříc a tomuto novému modelu by se už podařit mohlo.

Klady: Elegantní kovová konstrukce, minimální rámeček okolo displeje, výkon, návrat NFC, rychlá a snadno použitelná čtečka otisků prstů, rychlé nabíjení,  Dual SIM, povedný OS Oxygen

Zápory: Kovová konstrukce je krokem zpět od unikátní identity předchozích OnePlus, displej pouze 1080p, nerozšiřitelná paměť, průměrná životnost baterie, fotoaparát má nedostatky, pokud nejsou ideální světelné podmínky

Recenze na techradar.com – 9/10

Čínská společnost výrazně vylepšila své předchozí modely, především po stránce designu a podařilo se jí udržet cenu tak nízko, že se současní hráči na trhu musí začít strachovat.

Klady: Prémiový design, plno výkonu, příjemná cena

Zápory: Pouze 64 GB a chybí microSD slot, pouze Full HD rozlišení, fotoaparát mohl být lepší

Recenze na trustedreviews.com – 8,5/10

Společnosti OnePlus se to povedlo znovu, vytvořilo vynikající špičkový smartphone za poloviční cenu než podobné telefony nabízí konkurence.

Klady: Kvalita provedení, velmi dobré tepelné hospodaření, skvělý poměr cena/výkon, solidní fotoaparát

Zápory: výdrž baterie, nepřesné zobrazení barev

8.7 Celkové hodnocení
Skvělý

Předchozí dva modely od společnosti OnePlus nebyly špatné telefony, ale obsahovaly několik kompromisů, kterých se nový model OnePlus 3 ve většině případů zbavil. Jedná se o špičkový telefon za bezkonkurenční cenu. Jedinou větší slabinou je výdrž baterie a fotoaparát za horších podmínek, nicméně telefon nabízí opravdu vynikající poměr ceny a výkonu a konkurence by se měla mít na pozoru.

cnet.com
8.9
phonearena.com
8.7
androidauthority.com
8.4
techradar.com
9
trustedreviews.com
8.5
Uživatelské hodnocení: 3.64 (4 hlasů)

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

2 komentáře
 1. Odpovědět
  Petr Hroník 8.9.2016 at 17:02

  Dočetl jsem se že je to jeden z nejlepších mobilů a ve své cenové relaci nemá konkurenci.
  Chtěl bych tento mobil už jen z toho důvodu, že jsem měl a “stalé” mám telefon vždy z té nejnižší třídy..
  Vlastnit tento mobil by pro mě bylo něco jako jízda v bugatti veyronu oproti smrduté sedačce v MHD.

 2. Odpovědět
  Vlastimil Hrubý 9.9.2016 at 13:39

  Designově i kvalitou velmi povedený kousek. Super výkonný procesor. Za cenu 11 000,-Kč nemá tento mobil konkurenci. Určitě si ho objednám, až bude od 12. září zase k dispozici. Mám 5 a půl roku HTC EVO 3D a už chci jiný mobil. OnePlus 3 je pro mě jednoznačná volba a už se na něj těším.

  Okomentujte