Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » PC myši

Recenze optické myši Fantech T530 (z Číny jen za 80 Kč)

19. 12. 2017 aktualizováno

Optická myš Fantech T530 k nám dorazila v prosincovém balení rovnou z Číny. Ani ona neunikla naší testovací pozornosti a tradičním nárokům. Optické služby tohoto pomocníka jsme vyzkoušeli jak v kancelářské, tak hráčské pozici.

Případným zájemcům můžete doporučit nákup v internetovém obchodě GearBest, kde se tenhle počítačový pomocník prodává za pouhých 80 Kč (12/2017) včetně poštovného, které je úplně zadarmo.

Obsah balení

Po rozbalení papírové krabičky na vás vykoukne optická myš Fantech T530, která je uskladněna v ochranném bublinkovém sáčku. S ohledem na cenu jsme nic dalšího ani neočekávali.

Fantech T530 - obsah balení

Design a zpracování – 7/10

Váha myšky se zastavila na 55gramové hranici (bez kabelu), přičemž do rukou se nám dostal přístroj o něco delší než 11 centimetrů, krapet širší než 7 centimetrů a vysoký rovné 3 centimetry. Zařízení se vyrábí pouze v černé barvě, které se na svém povrchu působivě leskne.

Fantech T530

Na hrbu je k vidění tradiční rolovací kolečko, které disponuje třetí funkcí stlačení. Ta se hodí zejména při kancelářské práci, kde se pracuje s velkým množstvím dokumentů a stránek. Mimo designové pásky pod kolečkem můžete na spodní části spatřit název výrobce v bílém vyhotovení. Kolem kolečka samozřejmě posedává tradiční levé a pravé potvrzovací tlačítko.

Boční strany jsou příjemně zdrsněné a rozložité, díky čemuž je úchop moc příjemný a také pohodlný. Myška se skutečně dobře drží za všech okolností. Rozměrnější proporce docela jistě osloví také majitele a majitelky větších rukou. Nejde zkrátka o žádné nevýrazné tintítko.

Přední strana se nese plně v duchu kabelového připojení. Jedná se o 1,5 metrů dlouhý kabel, který je zakončen standardním portem USB-A. Kabel je dostatečně dlouhý a díky své pevnosti se nezamotává do okolní kabeláže.

Spodní strana myšky je osazena čtveřicí mírně vystouplých bodů, které se dotýkají používaného podloží. Fatnech T530 nemá s plynulým pohybem žádný problém. Dokonale klouže na všech možných površích – zkoušeli jsme stůl, herní i neherní podložky a sklo.

Na spodní straně je dále k vidění optický snímač, o kterém si něco povíme v následující sekci. Se zpracováním myši jsme spokojeni. Pakliže přihlédneme k úžasně nízké ceně, není prakticky co vytýkat.

Již po prvním dotyku bylo ale jasné, že použité materiály nepatří mezi ty kvalitnější. Na druhou stranu všechny části sedí pevně, a tak je důležitost použitého materiálu téměř nevýznamná. Při exportu zařízení si ale počínejte nadmíru opatrně. Odolnost konstrukce zcela jistě nebude nijak výrazná.

Technické specifikace – 7,5/10

Fantech T530 je zástupce klasických optických myší. Nabízí rozlišení o hodnotě 1000DPI, které se prokázalo jako plně dostatečné. Mimo hraní her jsme trávili nekonečné hodiny ve Wordu a dalších kancelářských útrapách, kde přístroj vykazoval stabilitu a přesnost. Všechna tlačítka na naše pokyny reagovala vždy ochotně, ovšem jejich zvukový projev mohl být o něco slabší. Klikání je slyšitelné na délku průměrné kanceláře.

Optický snímač je samozřejmě umístěn na spodní straně. Pozice snímače je od dotykové plochy příhodně vzdálena, a tak se nám na optiku nikdy nedostalo smítko nebo jiná nežádoucí nečistota. Snímač vyzařuje červenou barvu, která je adekvátně tlumená a uživatele neruší. Světelné záření by ale přece jenom mohlo vadit naproti sedícímu kolegovi, protože světlo je na čelní straně myši poměrně ostré.

Optická myš podporuje operační systémy Linux, Mac OS a Windows. Ačkoliv mezi garantovanými systémy není poslední Windows 10, myška bez problémů spolupracovala i s tímto systémem. Bez větších okolků stačilo zasunout kabel do počítače a myška začala komunikovat. Bez návodu a zbytečných instalací.

Funkce – 5/10

Funkčně na tom není Fantech T530 nijak dobře. Kromě dvou standardních tlačítek vlastní pouze rolovací kolečko. Oba boky a další strany tedy zejí prázdnotou. Před jejím nákupem zvažte, k jakým účelem svoji budoucí myš vlastně hledáte. Máte-li rádi sekundární tlačítka navíc, tenhle přístroj není určen pro vaše potřeby.

Na druhou stranu běžní uživatelé a kancelářští dříči funkční skromnost uvítají. Žádné tlačítko se nikde zbytečně neplete a konstrukce vlastní jenom prosté a nezbytné základy.

Fantech T530

Testado radí

Hledáte tu správnou myš na hraní her? Vyzkoušejte náš výběr nejlepších herních myší pro PC.

6.5

Dobrá

Fantech T530 je zářným příkladem toho, že i za pár desetikorun se dá pořídit hezky vypadající, spolehlivý a přesný pracant. Levný materiál a minimum funkcí ale nemusí vyhovovat každému.

Design a zpracování
7
Technické specifikace
7.5
Funkce
5
Klady
  • Hezký vzhled
  • Příjemné držení
  • Spolehlivý chod
  • Přesné snímání
  • Skvělá cena
Zápory
  • Levný materiál
  • Žádné funkce navíc
  • Hlasitá tlačítka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář