Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenze optické myši Fantech T530 (z Číny jen za 80 Kč)

19.12.2017 Petr Smejkal Petr Smejkal
Optická myš Fantech T530
Optická myš Fantech T530

Fantech T530 je zářným příkladem toho, že i za pár desetikorun se dá pořídit hezky vypadající, spolehlivý a přesný pracant. Levný materiál a minimum funkcí ale nemusí vyhovovat každému.

80 Kč
ke dni 19.12.2017

Optická myš Fantech T530 k nám dorazila v prosincovém balení rovnou z Číny. Ani ona neunikla naší testovací pozornosti a tradičním nárokům. Optické služby tohoto pomocníka jsme vyzkoušeli jak v kancelářské, tak hráčské pozici.

Případným zájemcům můžete doporučit nákup v internetovém obchodě GearBest, kde se tenhle počítačový pomocník prodává za pouhých 80 Kč (12/2017) včetně poštovného, které je úplně zadarmo.

Obsah balení

Po rozbalení papírové krabičky na vás vykoukne optická myš Fantech T530, která je uskladněna v ochranném bublinkovém sáčku. S ohledem na cenu jsme nic dalšího ani neočekávali.

Fantech T530 - obsah balení

Design a zpracování – 7/10

Váha myšky se zastavila na 55gramové hranici (bez kabelu), přičemž do rukou se nám dostal přístroj o něco delší než 11 centimetrů, krapet širší než 7 centimetrů a vysoký rovné 3 centimetry. Zařízení se vyrábí pouze v černé barvě, které se na svém povrchu působivě leskne.

Fantech T530

Na hrbu je k vidění tradiční rolovací kolečko, které disponuje třetí funkcí stlačení. Ta se hodí zejména při kancelářské práci, kde se pracuje s velkým množstvím dokumentů a stránek. Mimo designové pásky pod kolečkem můžete na spodní části spatřit název výrobce v bílém vyhotovení. Kolem kolečka samozřejmě posedává tradiční levé a pravé potvrzovací tlačítko.

Boční strany jsou příjemně zdrsněné a rozložité, díky čemuž je úchop moc příjemný a také pohodlný. Myška se skutečně dobře drží za všech okolností. Rozměrnější proporce docela jistě osloví také majitele a majitelky větších rukou. Nejde zkrátka o žádné nevýrazné tintítko.

Přední strana se nese plně v duchu kabelového připojení. Jedná se o 1,5 metrů dlouhý kabel, který je zakončen standardním portem USB-A. Kabel je dostatečně dlouhý a díky své pevnosti se nezamotává do okolní kabeláže.

Spodní strana myšky je osazena čtveřicí mírně vystouplých bodů, které se dotýkají používaného podloží. Fatnech T530 nemá s plynulým pohybem žádný problém. Dokonale klouže na všech možných površích – zkoušeli jsme stůl, herní i neherní podložky a sklo.

Na spodní straně je dále k vidění optický snímač, o kterém si něco povíme v následující sekci. Se zpracováním myši jsme spokojeni. Pakliže přihlédneme k úžasně nízké ceně, není prakticky co vytýkat.

Již po prvním dotyku bylo ale jasné, že použité materiály nepatří mezi ty kvalitnější. Na druhou stranu všechny části sedí pevně, a tak je důležitost použitého materiálu téměř nevýznamná. Při exportu zařízení si ale počínejte nadmíru opatrně. Odolnost konstrukce zcela jistě nebude nijak výrazná.

Technické specifikace – 7,5/10

Fantech T530 je zástupce klasických optických myší. Nabízí rozlišení o hodnotě 1000DPI, které se prokázalo jako plně dostatečné. Mimo hraní her jsme trávili nekonečné hodiny ve Wordu a dalších kancelářských útrapách, kde přístroj vykazoval stabilitu a přesnost. Všechna tlačítka na naše pokyny reagovala vždy ochotně, ovšem jejich zvukový projev mohl být o něco slabší. Klikání je slyšitelné na délku průměrné kanceláře.

Optický snímač je samozřejmě umístěn na spodní straně. Pozice snímače je od dotykové plochy příhodně vzdálena, a tak se nám na optiku nikdy nedostalo smítko nebo jiná nežádoucí nečistota. Snímač vyzařuje červenou barvu, která je adekvátně tlumená a uživatele neruší. Světelné záření by ale přece jenom mohlo vadit naproti sedícímu kolegovi, protože světlo je na čelní straně myši poměrně ostré.

Optická myš podporuje operační systémy Linux, Mac OS a Windows. Ačkoliv mezi garantovanými systémy není poslední Windows 10, myška bez problémů spolupracovala i s tímto systémem. Bez větších okolků stačilo zasunout kabel do počítače a myška začala komunikovat. Bez návodu a zbytečných instalací.

Funkce – 5/10

Funkčně na tom není Fantech T530 nijak dobře. Kromě dvou standardních tlačítek vlastní pouze rolovací kolečko. Oba boky a další strany tedy zejí prázdnotou. Před jejím nákupem zvažte, k jakým účelem svoji budoucí myš vlastně hledáte. Máte-li rádi sekundární tlačítka navíc, tenhle přístroj není určen pro vaše potřeby.

Na druhou stranu běžní uživatelé a kancelářští dříči funkční skromnost uvítají. Žádné tlačítko se nikde zbytečně neplete a konstrukce vlastní jenom prosté a nezbytné základy.

Fantech T530

Testado radí

Hledáte tu správnou myš na hraní her? Vyzkoušejte náš výběr nejlepších herních myší pro PC.

6.5

Dobrá

Fantech T530 je zářným příkladem toho, že i za pár desetikorun se dá pořídit hezky vypadající, spolehlivý a přesný pracant. Levný materiál a minimum funkcí ale nemusí vyhovovat každému.

Design a zpracování
7
Technické specifikace
7.5
Funkce
5
Klady
  • Hezký vzhled
  • Příjemné držení
  • Spolehlivý chod
  • Přesné snímání
  • Skvělá cena
Zápory
  • Levný materiál
  • Žádné funkce navíc
  • Hlasitá tlačítka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář