Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Oukitel K10000 Pro

14. 12. 2017 aktualizováno

V létě jsme recenzovali Oukitel K6000 Plus, u kterého jsme chválili vynikající výdrž baterie. Nyní se nám do rukou dostal jeho novější bratříček Oukitel K10000 Pro, který se chlubí ještě větší kapacitou. 10000 mAh je vskutku ohromující číslo!

Je však výdrž tak skvělá i v reálu? A co dalšího může tento telefon s cenovkou kolem 4600 Kč (12/2017) nabídnout? Dozvíte se na následujících řádcích.

Náš tip

Hledáte telefon, který se jen tak nevybije? Přečtěte si náš výběr mobilů s nejdelší výdrží.

Obsah balení

Oproti většině konkurentů je Oukitel K10000 Pro dodáván ve velké čtvercové krabici. Ta vás neohromí jen svými rozměry, ale i obsahem. Kromě samotného telefonu zde totiž naleznete nabíječku, mikroUSB kabel, sluchátka, OTG kabel, náhradní ochrannou fólii, tvrzené sklo, ochranný silikonový kryt či koženkové pouzdro.

Oukitel K10000 Pro

Podobně bohatá výbava se jen tak nevidí a byli jsme skutečně mile překvapeni. Škoda jen, že přiložený návod je pouze v angličtině.

Design a kvalita zpracování – 5,5/10

Oukitel K10000 Pro se řadí mezi telefony, které na sebe upoutají pozornost. Nejde však tolik o ladné křivky, jako spíše o jeho mohutnost. Velká baterie si vybrala svou daň v podobě 291 gramů čisté váhy a tloušťky 14 milimetrů. Spousta dnešních telefonů se pohybuje na polovičních hodnotách, takže si dovedete představit, jak objemný tento mazlík asi je.

Nejde vyloženě o výtku, mnoha uživatelům to vadit nebude, spíše je třeba upozornit, abyste nebyli nemile překvapeni. Ovládání jednoruč totiž není příliš pohodlné, stejně tak je třeba si připravit dostatečně velké kapsy. I tak si lze ale po pár dnech na „neobvyklé“ rozměry a vyšší hmotnost zvyknout.

I po designové stránce se telefon poněkud vymyká. Černá barva doplněná o kovové prvky (především boční hrany a zadní plošku s čtečkou) působí hezky, nicméně nemusí lahodit oku každého uživatele. Nám osobně se telefon líbil, až na zadní část, kde nás kryt z australské telecí kůže příliš nenadchl.

Přední straně dominuje 5,5“ displej, který je vespod doplněný o trojici senzorických tlačítek, bohužel postrádajících podsvícení, a nahoře o selfie kamerku a somatosensor. Notifikační diodu byste však hledali marně. Spodní hrana hostí mikroUSB konektor s mono reproduktorem, zatímco nahoře najdete zdířku pro kabel od sluchátek.

Jediná mechanická tlačítka najdete na pravé straně. Klasicky jde o ovladače hlasitosti a hlavní vypínač. Zde se bohužel ukázala horší kvalita zpracování, projevující se tím, že tlačítka nesedí pevně na svých místech a při zatřesení cvakají. Na protější straně je pak hybridní slot pro dvě nanoSIM karty či jednu SIMku a jednu paměťovou kartu. Upozorňujeme, že slot pro druhou SIM kartu nepodporuje 4G.

Horní část zad pokrývá vystouplý kovový prvek obsahující jak spolehlivou čtečku otisků prstů, tak hlavní fotoaparát s bleskem. V dolní části pak výrobce neopomněl umístit své logo.

Přes svoji působivou mohutnost není telefon vybaven žádnou odolnostní certifikací. Před pády a škrábanci nicméně alespoň částečně ochrání již zmiňované přiložené kryty a ochranná skla.

Jak již bylo řečeno vzhledově telefon neosloví každého, své fanoušky si však jistě najde. Co však nepotěší nikoho, je horší dílenské zpracování (např. zmiňovaná tlačítka) a ostré rohy, které občas řežou do rukou. Vzhledem k ceně lze ale nad těmito drobnostmi přimhouřit oči.

Displej – 8/10

Telefon se chlubí rozměrným 5,5“ displejem s Full HD rozlišením a jemností 400 ppi. Pro běžného uživatele jsou to naprosto dostačující parametry, které vám zajistí ostré a barevné přehrávání multimédií. Pochvalu si zaslouží i adaptivní jas, s kterým jsme během testování neměli žádné problémy.

Displej má dále řadu vychytávek, jakým je jednoruční režim či různá gesta při zamčené obrazovce. Oboje však mají drobné nedostatky. Jednoruční režim sice zmenší obrazovku, takže palcem dosáhnete na celou plochu. Nicméně kvůli již zmiňované hmotnosti přístroje je ovládání jednou rukou stále poměrně nepohodlné.

Pomocí nakreslení písmen na displej C, O, V či dalších pak můžete snadno spustit jakoukoli aplikaci, například fotoaparát, telefon nebo prohlížeč. Bohužel takovéto spuštění trvá relativně dlouho. Pokud navíc máte telefon zabezpečený skrze otisk či heslo, přístroj ho vyžaduje i nadále, což spuštění aplikace opět oddaluje. Za snahu výrobce chválíme, nicméně k použitelnosti kousek chybí.

Pochválit naopak musíme zvýšenou ochranu displeje skrze odolné sklo Gorilla Glass.

Výkon a hardware – 6,5/10

Přístroj pohání osmijádrový procesor Mediatek MT6750T (8×1,5GHz), přičemž mu dopomáhá grafický čip Mali-T860 a 3 GB RAM. Na nejnáročnější pecky to sice nestačí, ale středně náročné hry typu Shadow Fight či Minion Rush zvládá v pohodě. Například u takového Asphaltu 8 je ale nižší výkon již znatelný.

O uvedených limitech svědčí i výsledek Antutu testu, kde přístroj dosáhl na 44 712 bodů, kdy v porovnání s podobně drahou konkurencí poněkud zaostává (Honor 6X – 58 000 body či Xiaomi redmi Note 4 – 62 000)

Oukitel K10000 Pro

Běžný chod i multitasking se obešel bez větších sekanců či pádů systému. Ano, telefon nepatří k nejrychlejším a otevření některých aplikací chvíli trvá, ale za danou cenu jde vcelku o očekávaný standard, který vás příliš otravovat nebude. Jediné co si zaslouží mírnou kritiku je občasné přehřívání přístroje při větším zatížení.

Z hlediska vnitřní paměti máte k dispozici 32 GB, což je slušný standard, který lze navíc rozšířit o dalších 64 GB pomocí SD karty.

Reproduktor se ukrývá na spodní straně telefonu a ačkoli by se mohlo zdá, že jde o stereo, zvuk vychází pouze z pravých průduchů. Kvalitou zvuku nijak nevyčnívá ani nezaostává nad konkurencí. Jde o čistý průměr.

Výdrž baterie a rychlost nabíjení – 9,5/10

Hlavním tahákem tohoto telefonu je, již zmiňovaná, obří 10 000 mAh baterie. Jen stěží byste totiž hledali přístroj s větším baterkou. Většina konkurentů končí na hranici 6000, což je i případ staršího Oukitelu K6000 Plus.

Oukitel K10000 Pro

Výrobce slibuje 15denní výdrž při běžném používání. My jsme v tomto směru poněkud pesimističtější, nicméně nabíjení jedenkrát za týden je poměrně snadno dosažitelné. Nesmíte však přístroj výrazně zatěžovat energeticky náročnými úkony jako je hraní her či sledování videí. Při těchto činnostech se K1000 Pro bohužel tolik nepředvedl a dosahuje podobných výsledků jako jeho zmiňovaný bratříček. Zhruba 10 hodin hraní či 12 hodin sledování Youtube videí.

Pochvalu si naopak zaslouží rychlonabíjení, které přístroji dodá šťávu za něco málo jak 2 hodiny. Nezdá se to sice kdovíjak rychlé, ale vzhledem ke kapacitě jde o skvělý výkon!

Celkově jsme od baterie čekali trochu více, ale i tak jde o telefon s jednou z nejdelších výdrží, který si můžete v současnosti pořídit. Velkou kapacitu oceníte zejména pokud máte telefon většinu času jen v pohotovostním režimu (při něm je možné dosáhnout i měsíční výdrže) nebo hodláte přístroj využívat i jako powerbanku.

Fotoaparát a video – 6/10

Od Oukitelu jsme žádné fotografické orgie nečekali a test naše domněnky potvrdil. 13 MPx zadní fotoaparát pořizuje za dobrých světelných podmínek snímky odpovídající cenové třídě telefonu. Fotky jsou poměrně koukatelné, i když ostrostí a barevností za dražšími konkurenty zaostávají. Při nižším světle je pak viditelný výrazný šum. Stejně tak od přední 5 Mpx kamerky nečekejte žádná kouzla. Základní selfie potřeby však zvládne uspokojit dobře, škoda jen, že není vybavena bleskem.

Snímky v originální kvalitě naleznete zde.

V manuální nastavení lze upravovat ISO, expozici, vyvážení bílé a dalších několik parametrů. Ze speciálních funkcí můžete očekávat HDR, Face Beauty či obraz v obraze (pip). Díky somatosensoru je pak možné fotit i pouhým mávnutím ruky před displejem.

Videa je možné nahrávat v maximálním rozlišení 1280 × 720 při 30 snímcích za vteřinu. Kvalitou se opět řadí spíše k průměru, přičemž znatelná je absence jakékoli stabilizace, v důsledku čehož je obraz poměrně roztřesený.

Systém a konektivita – 8/10

Systém Android 7.0, který je na telefonu nainstalovaný, běhá plynule a bez jakýchkoli záseků. Oceňujeme, že není nijak zahlcený zbytečnými aplikacemi, ale najdete zde vskutku jen to nejpodstatnější. Pár aplikací od Googlu, hodiny, kalkulačku či FM rádio. Zbytek si můžete doinstalovat dle vlastní libosti.

Ze speciálních funkcí připomeňme gesta při zamčené obrazovce a přidejme k nim gesture motion a smart somatosensory. Díky posledním jmenovaným můžete například fotit, nebo prohlížet galerii pouhým přejetím ruky přes senzor nad displejem. Pro někoho skvělá věc, jiní nad tím však zřejmě jen mávnou rukou.

Oukitel K10000 Pro podporuje české LTE, dále Wi-Fi, Bluetooth, GPS, GLONASS, HotKnot či USB OTG. NFC a infraport byste však hledali marně. Ze senzorů zmiňme akcelerometr, světelný senzor a proximity. Na gyroskop ani magnetický senzor se naopak nedostalo. O podpoře dvou SIM karet byla řeč již v úvodu.

Alternativy k Oukitel K10000 Pro

Jedním z hlavních konkurentů je model K6000 Plus (recenze zde) od stejného výrobce, který v současnosti pořídíte za stejnou cenu (12/2017). Oproti “desetitisícovce” je výrazně lehčí (208 g), přičemž rovněž nabízí 5,5″ Full HD displej. Ačkoli má nižší kapacitu baterie, jeho výdrž je rovněž vysoce nadprůměrná. Navíc je vybaven větším úložištěm, výkonnějším procesorem a o fous lepšími fotoaparáty.

Pokud vám o baterii zase tolik nejde, doporučit můžeme Xiaomi Redmi Note 4 4/64 GB Global (recenze zde). Pořídíte ho do 5 000 Kč, a za to se vám dostane přístroj s nádherným designem, svižným výkonem či 64 GB úložištěm. Ani výdrž nakonec není tak špatná, dvou- až třídenní chod vám zajistí bez větších problémů.

Závěrečné hodnocení

7.3

Velmi dobrý

Dlouhá výdrž baterie s sebou přináší řadu kompromisů. U Oukitelu K10000 Pro je to zejména vysoká hmotnost sahající téměř k 300 gramům. Pokud však dokážete tento nedostatek překousnout, za přijatelnou cenu se vám dostane kvalitního telefonu, který nemusíte nabíjet každé dva dny a navíc ho můžete využít i jako powerbanku.

Design a zpracování
5.5
Displej
8
Výkon a hardware
6.5
Výdrž baterie
9.5
Fotoaparát a kamera
6
Systém a konektivita
8
Klady
  • Vynikající výdrž baterie
  • Možnost využít jako powerbanku
  • Kvalitní displej
  • Bohatá výbava
  • Relativně rychlé nabíjení
  • Čtečka otisků prstů
Zápory
  • Velká hmotnost
  • Design není pro každého
  • Spíše průměrný výkon
  • Zahřívání při zátěži
  • Průměrný fotoaparát

Za zapůjčení telefonu Oukitel K10000 Pro děkujeme obchodu servatech.cz.

Nejprodávanější mobilní telefony

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Václav Hrnčíř
Václav Hrnčíř

Fanda do elektroniky a nejrůznějších spotřebičů. Vím, že vybrat správný produkt není vždycky snadné, a tak bych Vám rád pomohl alespoň v základní orientaci. Konečná volba bude vždycky na Vás, nicméně doufám, že mé rady a tipy Vaše rozhodování co nejvíce ulehčí. Můj Facebook, Osobní stránky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář