Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze generátoru ozonu OzonAir HM 10000 TC UV

OzonAir HM 10000 TC UV - test

V době pandemie COVID-19 vzrostla poptávka po profesionálních generátorech ozonu pro velké komerční prostory a různá sociální zařízení. OzonAir HM 10000 TC UV jsme v našem testu generátorů ozonu vyhodnotili jako nejlepší přístroj pro dezinfekci obchodů, restaurací, skladů, velkých kanceláří a dalších míst s větším pohybem lidí. Zjistěte v naší recenzi, zda a jak může posloužit i vám.

O výrobci

Generátory ozonu OzonAir se vyrábějí v České republice. O jejich distribuci se stará společnost StarDeco s.r.o. se sídlem v Praze. Zajišťuje nejen jejich prodej na vlastním e-shopu, ale i kompletní autorizovaný servis, poradenství a odbornou diagnostiku.

Design a ovládání – 9,5/10

Generátor ozonu OzonAir HM 10000 TC UV má hranatý tvar a je vyroben z ocelového plechu s lakovanou úpravou v černo-zeleném provedení. Nechybí madlo v horní části pro snazší přenášení.

Výhodou je možnost přesného digitální nastavení výkonu a času. Testovaný generátor ozonu OzonAir vlastní velký podsvícený LCD displej, přičemž umožňuje nastavení 3 automatických režimů nebo manuálního režimu čištění. Ovládání je snadné a intuitivní, nevyžaduje odborné znalosti.

OzonAir displej recenze

Další předností tohoto modelu je dálkový ovladač, který vám umožní provádět opakované cykly čištění i bez dlouhého čekání na možnost opětovného vstupu do dezinfikované místnosti a další manuální spuštění generátoru.

Účinnost – 10/10

Recenzovaný typ OzonAir HM 10000 TC UV je špičkový profesionální přístroj i do velkých a více znečištěných prostorů až do velikosti 200 m2. Vysoký ozonový výkon 10 000 mg/h doplňuje UV lampa, která ještě více zvyšuje účinnost dezinfekce.

Molekuly vzduchu přetváří na tzv. aktivní kyslík, který ničí bakterieviry (včetně koronavirů způsobujících onemocnění Covid-19), kvasinky, plísně, roztoče, parazity i hmyz. Odstraňuje také zápach například z cigaretového kouře, potu nebo zvířat. Působí ve vzduchu i na površích a zdech.

Generátor ozonu - jak funguje a recenze

Orientační doba dezinfekce

Jelikož výkon tohoto generátoru je možné regulovat a uzpůsobit velikosti místnosti, celková doba čištění se odvíjí od nastaveného automatického režimu. Pokud využijete manuální režim, místnost o velikosti 50 m2 vyčistí už za 24 minut.

Do velmi malých místností nebo k čištění interiéru osobního vozu jej však nedoporučujeme, pro ně se více hodí méně výkonné modely určené pro domácí použití. Skvělý je například LifeOX-AIR Ozzy, který jsme také testovali. Menší a jednodušší modely najdete i v nabídce OzonAir.OzonAir generátor ozonu - výkon recenze

Zdroj: ozonair.cz

Závěrečné hodnocení

9.8

Perfektní

Generátor ozonu OzonAir HM 10000 TC UV se stal jasným vítězem našeho testování díky naprosto bezkonkurenčnímu poměru ceny a vysokému výkonu. Ocenili jsme digitální ovládání, dálkový ovladač a doplňkovou UV lampu pro ještě účinnější sterilizaci. Uspokojí i velmi náročné majitele či provozovatele velkých prostorů s vysokou frekvencí pohybu osob.

Design a ovládání
9.5
Účinnost
10
Klady
  • Profesionální generátor ozonu
  • Do velkých prostorů
  • Digitální ovládání
  • Dálkový ovladač
  • Navíc UV lampa
Zápory
  • Bez zásadních nedostatků

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Eliška Pechorová
Eliška Pechorová

Nadšená kuchařka a expertka na vše kolem beauty a zdravého životního stylu. Ráda cestuje a objevuje nové chutě. Ve volném čase cvičí jógu, čte historické romány a tráví čas se svojí malou dcerkou. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář