Recenze Panasonic Lumix DMC-FZ300

Panasonic Lumix DMC-FZ300 je univerzální ultrazoomový kompakt, který amatérským fotografům poslouží v mnoha situacích. Naleznete jen málo podobných modelů, které za stejné peníze kombinují vysokou kvalitu obrazu, 4K a velký zoom.

KLADY:
  • Vysoký zoom
  • Odolný vůči nepřízni počasí
  • 4K video
  • Vynikající EVF

ZÁPORY:
  • Dražší
  • Malý senzor a s tím související omezení

Recenze na pcmag.com – 8/10

Vynikající Panasonic Lumix DMC-FZ300 ultrazoom nabízí dlouhou ohniskovou vzdálenost s objektivem s pevnou clonou, 4K video a okamžitý autofokus.

Klady: 24x zoom objektiv se clonou f/2,8; konstrukce do každého počasí; vynikající EVF; výklopný dotykový displej; velmi rychlý autofokus; 12,4fps sekvenční snímání; na svou třídu velmi dobré snímky při vysokém ISO; podpora RAW; 4K video

Zápory: Drahý; superzoomy s velkým senzorem nabízejí lepší kvalitu obrazu; rozsah zoomu není tak ambiciózní jako u konkurence

Recenze na 4k.com – 9/10

Navzdory několika slabinám můžeme Lumix DMC-FZ300 zcela doporučit většině amatérských fotografů, kteří se chtějí naučit jak funguje 4K video a focení na vysoké rozlišení, aniž by utratili jmění. Jedná se o velmi hezky vyzrálý superzoom kompaktní fotoaparát.

Klady: Vynikající vestavěný zoom objektiv, režim 4K Photo je skvělá vlastnost pro obtížné zachytávání statických snímků, design skvěle odolný proti počasí, vynikající kvalita videa, slušné ISO

Zápory: Poměrně drahý, senzor by mohl být silnější, na objektivu chybí prstenec zoomu

Recenze na computerbild.de – 7,7/10

Pokud s sebou nechcete tahat žádnou velkou brašnu, je Panasonic Lumix FZ300 tou správnou volbou. Díky plné automatice je jeho použití velmi snadné. Chcete-li však plně využít všechny funkce, nevyhnete se podrobnému čtení návodu. Mnoho nastavení je v menu skryto. Kvalita obrazu je za denního světla dobrá. Avšak pokud je slabé, je třeba si uvědomit, že menší snímač není tak citlivý jako u DSLR.

Klady: Široký rozsah zoomu, nahrávání videa v rozlišení 4K, snadné použití, zabudovaná WLAN

Zápory: Kvalita obrazu trpí za zhoršeních světelných podmínek, slabší zaostřování a sledování při sekvenčním snímkování

Recenze na digitallife.se – 8/10

Panasonic chtěl stvořit fotoaparát, který umí vše, a to se mu do značné míry podařilo. Naleznete jen málo podobných modelů, které za stejné peníze kombinují vysokou kvalitu obrazu, 4K a velký zoom.

Klady: Dobrá ergonomie, vysoký zoom, příznivá cena

Zápory: Tendence k tlumeným barvám, chybí vstup na sluchátka

Recenze na weakers.net – 8/10

Panasonic Lumix FZ300 je univerzální fotoaparát, které amatérským fotografům poslouží v mnoha situacích. Rozsah zoomu 25 až 600 mm je velkorysý, nicméně byste našli řadu fotoaparátů, které jdou ještě dále.

Klady: Velký rozsah zoomu, odolný vůči nepřízni počasí, naklápěcí displej, 4K video, dobré EVF

Zápory: Malý senzor a stím související omezení, horší obraz při náročných světelných podmínkách

8.1 Celkové hodnocení
Skvělý

Panasonic Lumix DMC-FZ300 je univerzální kompaktní fotoaparát, který amatérským fotografům poslouží v mnoha situacích. Naleznete jen málo podobných modelů, které za stejné peníze kombinují vysokou kvalitu obrazu, 4K a velký zoom.

pcmag.com
8
4k.com
9
computerbild.de
7.7
digitallife.se
8
weakers.net
8
Uživatelské hodnocení: 5 (1 hlasů)

TOP 3 produkty v kategorii fotoaparátů dle heureka.cz

Právě zlevněné digitální fotoaparáty

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte