Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze pojišťovny ERV

Recenze ERV pojišťovny - testado úvodní obrázek

ERV Evropská pojišťovna je jednou z možností, kde si sjednat cestovní pojištění. Na trhu figuruje už více než 110 let a zajímavostí je, že se specializuje zejména na oblast cestovního ruchu. Nabízí přístup do klientské sekce, v níž můžete získat slevu na pojištění ve výši až 10 %.

Jaké možnosti pojištění nabízí, jaké má výhody a co dalšího si u ní můžete pojistit? Dozvíte se v této recenzi.

Hodnocení pojištění ERV

8.5

Skvělá

ERV Evropská pojišťovna vyslyší vaše potřeby v oblasti cestovního pojištění. Své služby poskytuje jednotlivcům, skupinám, firmám i cestovním kancelářím. Nabízí nepřetržitou asistenci, využití mobilní aplikace i klientské zóny Moje Evropská. Pokud by vám vyhovovalo sjednání pojištění spíše osobně, bude vás čekat výlet do Prahy. Zde se nachází jediná pobočka v ČR.

Cestovní pojištění
9
Pojištění pro firmy
8.5
Pojištění pro cestovní kanceláře
8.5
Jiná pojištění
9
Přehlednost webu
8
Zákaznická podpora
8
Klady
  • Stabilní zázemí
  • Pro jednotlivce, firmy i CK
  • Klientská zóna a mobilní aplikace
  • Tipy na cesty
  • Sjednání online
Zápory
  • Jedna kamenná pobočka v ČR

Základní informace o ERV pojišťovně

ERV Evropská pojišťovna se specializuje na oblast cestovního pojištění. Její mateřskou společností je Munich Re, která sídlí v německém Mnichově a je představitelem jedné z největších zajišťoven na světě. Stabilní zázemí umožňuje této společnosti poskytovat klientům profesionální, spolehlivou a rychlou pomoc. O tom se každoročně přesvědčí více než milion cestovatelů.

Na území České republiky má Evropská pojišťovna největší tržní podíl v oblasti cestovního pojištění. Kromě jednotlivců poskytuje své služby také firmám a cestovním kancelářím. Její činnost vychází z první specializované cestovní pojišťovny, která vznikla v Budapešti roku 1907.

Cestovní pojištění – 9/10

Cestovní pojištění je hlavním zaměřením ERV Evropské pojišťovny. Tento typ pojištění si lze sjednat nezávisle na tom, kam se chystáte. Cestovní pojištění nabízí ERV v několika variantách. Základní a nejběžnější možností je jednorázové cestovní pojištění dostupné ve třech balíčkách – Standard, Comfort a Premium. Odlišují se od sebe výší a rozsahem pojistného krytí.

Vedle jednorázového pojištění si můžete u této pojišťovny sjednat také celoroční cestovko. Využívat ho lze při opakovaných cestách a na výběr máte v tomto případě ze dvou balíčků – MultiTrip Comfort a MultiTrip Premium. U každé z těchto možností máte výběr mezi cestami po Evropě nebo po celém světě. Celoroční pojištění na opakované cesty se vztahuje na neomezený počet cest.

Kromě výše zmíněných dvou variant vám ERV Evropská pojišťovna pojistí také storno zájezdu. V případě potřeby pak můžete toto pojištění využít i z jiných než zdravotních důvodů. To ale závisí na vybraném balíčku. Jsou dva a nazývají se Storno a Storno Plus. Právě u druhé možnosti se storno vztahuje i na jiné doložitelné důvody. Storno zájezdů platí na dovolenou v zahraničí i na území Česka.

Ke standardnímu cestovnímu pojištění se můžete nechat ještě připojistit na nejrůznější události. Jedná se například o zrušení cesty, autoasistenci, rizikové sporty a další. V této kategorii je také pojištění mazlíčků, cest letadlem, lyží a podobně.

ERV Evropská pojišťovna - cestovní pojištění

Pojištění pro firmy – 8,5/10

Zajímavou variantou cestovního pojištění u ERV je BusinessTravel. Toto pojištění se řídí potřebami společností, má ale připravených několik modulů, na jejichž základě lze pojištění sjednat. Pojištění sestává z asistenčních služeb, bezpečnostní asistence a služby MediCall. Ta umožňuje konzultaci zdravotního stavu přímo s lékařem. Standardně se toto pojištění sjednává na rok.

Specifikem cestovního pojištění pro firmy je nahlašování pracovních cest, které v závislosti na vybrané variantě může, ale nemusí být povinné. Nedílnou součástí tohoto typu pojištění je rovněž právní servis s partnerskou společností D.A.S.

ERV Evropská pojišťovna - pojištění pro firmy

Pojištění pro cestovní kanceláře – 8,5/10

Další ze služeb, kterou Evropská pojišťovna nabízí, je pojištění cestovních kanceláří. Cestovkám nabízí ERV tři varianty. Těmi jsou pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, pojištění profesní odpovědnosti za škodu a pojištění obecné odpovědnosti za škodu na zdraví a majetku. Kromě toho zajišťuje ještě další pojistná řešení skrze vlastněnou společnost Etics ITP s.r.o.

Pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře je zejména ochranou pro klienty. Vztahuje se na situace, ve kterých není cestovní kancelář schopna plnit své závazky právě vůči zákazníkům, a to z důvodu insolvence. Pojištění profesní odpovědnosti pomáhá cestovkám s řešením reklamací, které se vztahují na jejich služby. V tomto ohledu zajišťuje ERV právní posouzení události.

Pojištění obecné odpovědnosti za škodu se vztahuje na náhrady škod na životě, zdraví a majetku. Týká se také kompenzací újmy za narušení dovolené, které vzniklo právě z těchto důvodů. Společnost Etics ITP s.r.o. pak zajišťuje další přídavná pojištění, mezi něž patří pojištění majetku a odpovědnosti, odpovědnosti zaměstnanců za škodu vůči zaměstnavateli a pojištění vozidel.

ERV Evropská pojišťovna - pojištění pro cestovní kanceláře

Jiná pojištění – 9/10

Jaká jsou další pojištění, která pro vás ERV Evropská pojišťovna zajistí? Jedná se o nejrůznější formy pojištění, která se vám mohou během cestování hodit a zaměřují se zejména na volnočasové aktivity. V nabídce je připojištění kol a elektrokol, fotoaparátů, vstupenek, zrušení pobytu, dronů, šperků, hodinek, hudebních nástrojů, mobilních telefonů nebo třeba jejich displejů.

Nabídka pojištění je v ohledu cestování a volnočasových aktivit velice pestrá. Ke každé události si můžete stáhnout PDF s pojistnými podmínkami i ceníkem. Obojí se pochopitelně liší v závislosti na pojišťovaném produktu.

ERV Evropská pojišťovna - jiná pojištění

Přehlednost webu – 8/10

Na webu pojišťovny ERV najdete v podstatě každou odpověď na vaši otázku. To nejdůležitější je navíc viditelné hned v hlavičce úvodní stránky. Jedním kliknutím můžete nahlásit škodu, pracovní cestu i sjednat některé z nabízených pojištění. Stejně tak se odtud prokliknete na informace o ERV. Můžete také využít lupy a vyhledávat cokoliv jiného, co vás zajímá.

Webové stránky si můžete přepínat mezi českým a anglickým jazykem. Z úvodní stránky se dostanete také na sekci Nejčastější dotazy a magazín Tipy na cesty. Právě tato sekce bude pro cestovatele zlatý důl. Najdete zde nejrůznější tipy, jak najít levné letenky, kam levně k moři, kam na prodloužený víkend a tak podobně. Nechybí ani zajímavosti týkající se konkrétních destinací.

Kompletní přehled nabízených produktů naleznete na samotném konci stránky. Celkově působí webovky ERV přívětivým a snad i intuitivním dojmem, může se ale stát, že pro konkrétnější informace budete muset na stránkách brouzdat trochu hlouběji.

ERV Evropská pojišťovna - přehlednost webu

Zákaznická podpora – 8/10

Pro tuto pojišťovnu je samozřejmostí česky hovořící asistenční služba, která je dostupná 24/7. Osobně můžete se zaměstnanci pojišťovny jednat na pražské pobočce, která je bohužel jediná v ČR. Pojistnou událost lze řešit telefonicky, případně na asistenčním chatu nebo mailu. Nahlásit škodu lze online vyplněním příslušného formuláře. Využít můžete také mobilní aplikaci.

Na asistenční službu byste se měli obrátit neprodleně po vzniknutí pojistné události. Hovory ze zahraničí jsou propláceny pojišťovnou.

ERV Evropská pojišťovna nabízí svým klientům rovněž vstup do klientské zóny nazvané Moje Evropská. Ta přináší spoustu výhod, například přehled o všech vašich smlouvách, možnost prodloužení pojištění či jeho snadnější sjednání. Získáte také 10% slevu na online produkty.

Klíčové vlastnosti

Parametry

Limity cestovního pojištění

100 mil. Kč pro Single Trip, 6 mil. Kč pro MultiTrip

Možnosti připojištění

Zrušení a storno cesty, cesty autem, lyže, cesty letadlem, domácí mazlíčci

Telefonická podpora

Nepřetržitá (24/7)

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (30 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář