Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Finanční služby

Recenze Provident

21. 4. 2023 aktualizováno

nejlepší nebankovní půjčka od Provident

Nebankovní půjčka na ruku? Zástupce společnosti Provident vám přiveze domů nově až 130 tisíc Kč. Přirozeně můžete využít i standardní půjčky s převodem peněz na účet. Jaké možnosti Provident nabízí a co musíte splnit pro rychlé schválení se dozvíte v naší recenzi.

Hledáte nejvýhodnější nebankovní půjčku? Výhodné tipy naleznete v našem srovnání nebankovních úvěrů.

Hodnocení nebankovní půjčky od Provident

Historie a současnost

Provident Financial s.r.o. vstoupila na náš trh v roce 1997. Mateřskou společností je britský International Personal Finance (IPF). Sdružuje národní pobočky, které kromě české republiky najdeme v dalších osmi zemích. Ve Velké Británii působí samostatná firma Provident Financial, jež nespadá pod IPF.

nejlepší nebankovní půjčka Provident

Česká pobočka dosud obsloužila přes milion zákazníků. Od roku 2018 disponuje licencí České národní banky. Společnost se také aktivně zapojuje do projektů etického podnikání a v roce 2020 se stala signatářem Evropské Charty diversity.

Produkty a možnosti

Základ portfolia tvoří bezúčelová krátkodobá půjčka. Provident ji nabízí jako půjčku 10+1. Kompletně online můžete sjednat online půjčku.

 • Půjčka Provident
 • Půjčka 10+1
 • Online půjčka Creditea

Půjčka Provident

Nebankovní půjčka umožňuje čerpat finanční prostředky v rozmezí od 3 tisíc Kč do 130 tisíc Kč. Maximální splatnost je 36 měsíců. Přesná výše RPSN záleží na individuálním nastavení podmínek úvěru. Standardně se pohybuje mezi 20 – 30 %.

Půjčka Provident bez ručitele srovnání

Vybrat si můžete mezi standardní variantou a bonusovým balíčkem Plus. Ten přidává možnost čerpat i splácet peníze v hotovosti, ochranu před poplatky za pozdní platbu nebo splátkové prázdniny. Obě možnosti lze doplnit ještě pojištěním schopnosti splácet v ceně 129 Kč za měsíc.

Testado radí

Pokud zvolíte balíček Plus, nemůže čerpat peníze na účet. Vyplaceny budou vždy v hotovosti.

Půjčka 10+1

Mikropůjčka s možností čerpání 10 tisíc Kč až 40 tisíc Kč. Doba splácení je pevně stanovená na 12 měsíců. Úrok pouze 10 %. Podobně jako v případě standardní půjčky si můžete vybrat mezi běžnou a Plus variantou. Rozdíly jsou obdobné. Plus varianta vám umožní čerpat peníze v hotovosti nebo využít splátkové prázdniny.

Půjčka Provident podmínky splácení a služby

Testado radí

Půjčku 10+1 můžete využít pouze jednou.

Půjčka online

Úvěry od Provident standardně dojednáte na schůzce s obchodním zástupcem. Online půjčku si zařídíte jednoduše přes internet. Čerpat lze až 130 tisíc Kč s ročním úvěrem od 9,84 %. Peníze můžete čerpat opakovaně. Nesmíte jen překročit schválený úvěrový rámec a každý měsíc poslat aspoň minimální splátku.

Náš tip

Výše zaplacených úroků přímo souvisí s délkou splácení a půjčenou částkou. Pokud potřebujete úvěr, snažte se půjčenou částku co nejrychleji splatit!

Podmínky pro získání půjčky a potřebné doklady

Pro schválení půjčky ověří Provident trvalé příjmy za poslední dva měsíce. Prokázat je můžete potvrzením od zaměstnavatele, výpisem z účtu nebo například daňovým přiznáním. Pokud žádáte peníze v hotovosti, připravte si libovolný doklad potvrzující adresu trvalého bydliště. Třeba nájemní smlouvu nebo SIPO.

Další podmínky se neliší od jiných bankovních či nebankovních institucí. Věk nad 18 let, české občanství nebo povolení k trvalému pobytu a samozřejmě platné doklady. Provident také kontroluje registry dlužníků.

 • Věk nejméně 18 let
 • Občan ČR/trvalý pobyt v ČR
 • Žádné nesplacené dluhy
 • Pravidelný příjem (minimálně dva měsíce)
 • Platný občanský průkaz
 • Vlastní bankovní účet, e-mail, telefon (pro bezhotovostní převod)
 • Potvrzení o místě bydliště (pro převod v hotovosti)

Jak postupovat při žádosti o půjčku

Běžné půjčky od Providentu nesjednáte online. Odesláním elektronického formuláře pouze zadáte poptávku na kterou bude během 24 hodin reagovat finanční asistent. Domluvíte si osobní setkání na kterém proberete veškeré podrobnosti, včetně podpisu smlouvy, případně výplaty peněz. Hotovost získáte okamžitě po podpisu smlouvy s obchodním zástupcem, bezhotovostní převod bude proveden do 7 dnů.

Provident půjčka 25 recenze a test

Bez osobního jednání s bankéřem vyřídíte pouze speciální online půjčku. Vyplnění žádosti zabere asi 10 minut, schválení a výplata peněz proběhne do 15 minut. Administrativa ovšem probíhá pouze v pracovní době, tedy ve všední dny od 8:00 do 17:00.

Jak probíhá kontrola bonity?

Schvalovací proces Provident blíže nespecifikuje. Vždy ovšem kontroluje dostatečný příjem a zpracovává informace z bankovních i nebankovních registrů. Nevšímá si přitom pouze nutného minima v podobě probíhajících exekucí nebo insolvence, ale hodnotí i platební morálku u předchozích půjček.

Související produkty a služby

Pojištění schopnosti splácet

Nebankovní půjčku doporučujeme doplnit pojištěním schopnosti splácet. Cena je pevně stanovená na 159 Kč měsíčně. Jednotnou sazbu oceníte především u vyšších měsíčních splátek. Konkurenční pojistky počítané procenty z měsíční platby vychází obvykle podstatně dráž. Pojistku zpracovává partnerská společnost MetLife.

pojištění schopnosti splácet Provident srovnání

V případě pracovní neschopnosti, úrazu či dlouhodobé hospitalizace vám pojistka zajistí jednorázovou finanční pomoc. Dle druhu potíží lze získat až 40 tisíc Kč. Jednorázové plnění bohužel znamená, že pojistka nemusí stačit na splacení zbývajícího dluhu. Zejména v případě vyššího úvěru a dlouhodobého výpadku příjmů.

Splátkové prázdniny

Akční půjčka i půjčka s balíčkem Plus umožňuje využít splátkových prázdnin. Počet odkladů závisí na délce splácení. Jednu splátku můžete odložit v případě půlročního splácení, naopak při délce splácení 48 měsíců lze odložit až 8 splátek.

Náš tip

Čerpání splátkových prázdnin musíte společnosti oznámit nejméně sedm dnů před termínem splátky. Telefonicky nebo e-mailem.

Ochrana před poplatky z prodlení

Součást bonusové služby Plus. Pokud se zpozdíte v platbách, nebude vám Provident účtovat žádné poplatky ani pokuty. Délka prodlení však nesmí překročit tři měsíce.

Předčasné splacení

Úvěr můžete předčasně splatit bez poplatků. Provident umožňuje i předplatné, tedy zaslání jedné nebo několika splátek před termínem s odpovídajícím odložením nejbližší splátky. Předplacené splátky se mohou hodit o prázdninách nebo na Vánoce. Nemusíte řešit finanční starosti a počítat s pravidelnou splátkou v rozpočtu. Předplatné ovšem musíte předem domluvit s úvěrovou společností.

Co dělat když nemohu splácet včas

Nejjednodušším řešením je využít výhody balíčku Plus, který umožňuje čerpat splátkové prázdniny, případně vás ochrání před poplatky z prodlení. Pokud balíček nemáte sjednaný nebo jste jeho možnosti již využili, připravte se na pokutu z prodlení ve výši 0,1 % denně z dlužné částky. Penále ovšem nesmí překročit 50 % jistiny. Nemusíte se proto obávat obřích sankcí, které násobně překonají původní půjčku.

Testado radí

Vždy řešte finanční potíže co nejdříve! Stačí kontaktovat infolinku Provident.

 • Pokuta 0,1 % denně z dlužné částky (maximálně 50 % jistiny)
 • Poplatky za upomínky/návštěvu finančního poradce ve výši 300 Kč
 • Poplatek 1 000 Kč za zahájení soudního vymáhání (pokud dlužná částka přesáhne hodnotu tří měsíčních splátek)

Zákaznická podpora

nabídka úvěrů Provident srovnání

Infolinka pracuje od pondělí do pátku mezi 8:00 a 20:00 a během víkendů od 9:00 do 18:00. Pozor na odlišná číslo pro nové, případně stávající zákazníky. Společnost můžete přirozeně kontaktovat také e-mailem.

Charakteristika půjčky Provident

Vlastnosti půjčky
Shrnutí
Výše půjčky 3 tisíc Kč – 130 tisíc Kč
Typ půjčky
Nebankovní bezúčelová
Splatnost
až 36 měsíců
Způsob poukázání
Bankovní převod/hotovost
První půjčka zdarma
×
RPSN
Individuální, RPSN od 21,31 %
Možnost předčasného splacení
Způsob sjednání půjčky
Osobně
Nutná registrace
Půjčí s negativním záznamem v registrech? (omezeně)
Co když mám exekuci?
×
Půjčí, když mám insolvenci?
×
Občanství Trvalý pobyt ČR
Musím vlastnit bankovní účet?
× (varianta Plus)
Dokládám příjem?

Závěrečné hodnocení půjčky Provident

7.8

Výborná

Nebankovní půjčka Provident umožňuje převod peněz na účet i předání hotovosti. Úvěr vyřešíte s osobním bankéřem, který zodpoví všechny vaše otázky. Samozřejmostí je pojištění schopnosti splácet nebo možnost předčasného splacení bez sankcí.

Výše možné půjčky
7
Poplatky a penále
9.5
Rychlost sjednání půjčky
6
Schvalovatelnost
7
Zákaznická podpora
9.5
Klady
 • Výhodné pojištění
 • Možnost čerpat peníze v hotovosti
 • Infolinka pracuje také o víkendu
 • Balíček Plus
 • Akční půjčka pro nové klienty
 • Přijatelné poplatky z prodlení
 • Služby osobního bankéře
Zápory
 • Osobní schůzka s bankéřem nemusí všem vyhovovat
 • Nelze kombinovat balíček Plus a bezhotovostní převod na účet
 • Pojištění nemusí splatit celý dluh ani v případě vážných zdravotních potíží
 • Půjčka nejvýše 130 tisíc Kč

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (15 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář