Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Česká spořitelna

6. 9. 2022 aktualizováno

Česká spořitelna logo

Potřebujete kontokorent, hypotéku, refinancování půjčky nebo hledáte spolehlivý podnikatelský úvěr? Česká spořitelna vám může pomoci. V naší recenzi vám představíme všechny základní produkty, včetně zákaznické podpory nebo pojištění. Zaměříme se také na mobilní aplikaci či internetové bankovnictví.

Informace a historie České spořitelny

Česká spořitelna je nejstarší českou bankou. Svoji činnost oficiálně zahájila 12. února 1825 pod názvem Schraňovací pokladnice (pokladní kasa) pro hlavní město Prahu a pro Čechy. V roce 1992 se stala akciovou společností. Dnes vlastní veškeré akcie Erste Group Bank AG a Česká spořitelna je součástí rakouského holdingu Erste Group.

Takřka 4,5 milionu klientů řadí Českou spořitelnu mezi největší banky u nás. Provozuje přes 400 poboček a více než 1 700 bankomatů. Hustá síť kontaktních míst i terminálů představuje jednu z důležitých výhod ve srovnání s konkurencí.

Na co vám Česká spořitelna půjčí

Nabídka úvěrů je velmi široká. Kromě standardní půjčky, hypotéky nebo kontokorentu zahrnuje portfolio České spořitelny také specializované úvěry na rekonstrukci bydlení nebo firemní půjčky určené zemědělským podnikům.

široká nabídka úvěrů od České spořitelny

Standardní osobní půjčka

Osobní půjčku můžete čerpat od 2 tisíc do 1,2 mil. Kč se splátkami rozloženými až na 10 let. Při řádném splácení dlouhodobého úvěru vám banka odpustí část splátek. Finance nejsou účelově vázané a Česká spořitelna nevyžaduje ani krytí nemovitým majetkem.

Bankovní půjčku můžete doplnit pojištěním schopnosti splácet, případně si průběžně upravovat výši splátek nebo splácení odložit. Půjčku lze sjednat kompletně online. Banka si vaši totožnost ověří pomocí bankovní identity. Samozřejmostí je i možnost konsolidace a refinancování půjčky.

Úvěr na rekonstrukci

Chcete opravit dům nebo koupit stavební pozemek? Česká spořitelna vám půjčí až 2,5 mil. Kč se splatností do 25 let. RPSN se pohybuje od 6,12 % do 6,7 %, dle výše úvěru a doby splácení. Finanční prostředky jsou účelově vázané na bydlení.

 • Stavba nebo rekonstrukce domu
 • Nákup nebo úprava bytu
 • Vybavení domácnosti
 • Nákup stavebního pozemku
 • Privatizace obecního bytu

Kontokorent

Krátkodobou půjčku bez komplikované smlouvy můžete čerpat až do výše 100 tisíc Kč. Platíte pouze úrok z dlužné částky. Pokud si kontokorent zřídíte, ale nakonec jej nevyužijete, nemusíte se bát žádného finančního postihu.

Úroková sazba má pevnou výši 18,9 % ročně. Kolik zaplatíte vám přehledně zobrazí webová kalkulačka. Stačí vyplnit půjčenou částku a dobu splácení. Vidíte nejen denní úrok, ale také celkovou sumu, kterou za půjčku zaplatíte.

Testado radí

Kontokorent slouží k překonání krátkodobých finančních potíží. Díky rychlému a jednoduchému zřízení jej oceníte třeba pár dní před výplatou. Nehodí se pro dlouhodobé splácení kvůli poměrně vysokému úroku. Pokud plánujete delší splátkový kalendář, zvolte raději klasickou půjčku.

Podnikatelská půjčka

Podnikatelé i OSVČ mohou využít provozní či investiční úvěr. Pomocí firemního kontokorentu lze čerpat až 2 mil. Kč. Na krátkodobou půjčku přitom dosáhnou i začínající podnikatelé. Získat mohou až 50 tisíc Kč bez zajištění nebo předložení daňového přiznání.

Investiční úvěr vám dovolí čerpat až 2,7 mil. Kč bez jištění nebo 10 mil. Kč při ručení vlastní nemovitostí. Samozřejmě s předpokladem, že nemovitost dosahuje patřičné hodnoty. Splátky si můžete rozložit až na 25 let. Přesné podmínky vám úvěrový poradce vypočte na míru.

nejlepší půjčka pro podnikatele od České spořitelny

Hypotéka od České spořitelny

Hypotéku můžete čerpat až do výše 90 % hodnoty nemovitosti. Podmínkou je věk do 36 let. Roční úroková sazba začíná na 5,34 %. Slevy získáte za řádné splácení nebo pojištění schopnosti splácet. Stejně jako mnohé jiné bankovní domy i Česká spořitelna nabízí americkou hypotéku.

Pozor

Zvažujete hypotéku? Přečtěte si náš podrobný test hypotéky od České spořitelny.

Jak funguje půjčka od České spořitelny?

Nemusíte se bát komplikované administrativy. Pokud jste klienti České spořitelny, vyřídíte menší půjčku pohodlně online. Pokud navštívíte pobočku, bude vám stačit jen občanský průkaz nebo jiný doklad totožnosti. Klienti ostatních bank musí navíc doložit své příjmy. Například potvrzením o zaměstnání nebo výpisy z účtu za poslední tři měsíce. Banka si standardně ověřuje vaši úvěrovou historii a schopnost řádně dluh splatit.

 1. Žádost o úvěr (elektronický formulář/pobočka)
 2. Posouzení schopnosti splácet
 3. Ověření uvedených informací
 4. Zpracování předběžné nabídky úvěru
 5. Uzavření smlouvy

Jak dlouho trvá vyřízení půjčky od České spořitelny?

Česká spořitelna nemá pevně stanovenou dobu pro posouzení vaší žádosti. Vždy záleží na konkrétní situaci, výši úvěru i množství ověřovaných informací. Menší půjčky můžete získat během pár minut pomocí online schůzky nebo telefonického rozhovoru s bankéřem.

Půjčka na auto od České spořitelny

Půjčka na auto patří k nejběžnějším. Předběžné podmínky si rychle nastavíte na webové kalkulačce, kde vidíte nejen úrokovou sazbu, ale také RPSN a celkovou zaplacenou sumu. Při dlouhodobém řádném splácení vám banka odpustí až 12 splátek.

srovnání nejvýhodnější půjčka od České spořitelny

Náš tip

Webová kalkulačka vám na základě vašich příjmů a výdajů doporučí také maximální měsíční splátky. Jde pouze o nezávazný a hrubý výpočet, přesto vám pomůže racionálně zhodnotit vaše úvěrové možnosti.

Reprezentativní příklad autopůjčky

Pokud si dnes (červen 2022) půjčíte 300 tisíc Kč s měsíční splátkou 10 tisíc Kč, zaplatíte celkem 330 000 Kč ve 33 splátkách. Pokud nebudete splácet řádně a včas, zaplatíte o jednu splátku navíc. Celková suma se zvýší na 335 361 Kč.

půjčka na auto od České spořitelny srovnání

Co když nebudu moci splácet?

Standardní úvěr i hypotéku si můžete pojistit. V případě závažných zdravotních komplikací nebo úmrtí pojistka splatí kompletní nesplacenou část úvěru. Při ztrátě zaměstnání nebo ukončení živnosti pokryje pojistné plnění až 12 splátek. Cena pojištění se určuje procentem z pravidelné měsíční splátky.

Pojistku si můžete zařídit ve třech variantách. Standardní se vztahuje na pracovní neschopnost, invaliditu 2. nebo 3. stupně a úmrtí. Rozšířená varianta Plus navíc doplňuje ztrátu zaměstnání, ukončení živnosti a dlouhodobé ošetřování člena rodiny. Senioři od 63 do 69 let si mohou sjednat pojistku pro případ úmrtí.

 • Standard (8,8 % z výše splátky) – pracovní neschopnost, invalidita 2. a 3. stupně, smrt
 • Plus (11,3 % z výše splátky) – ztráta zaměstnání, ošetřování, pracovní neschopnost, invalidita 2. a 3. stupně, smrt
 • S (7 % z výše splátky) – smrt (pouze senioři od 63 do 69 let)

Zákaznická podpora

Zákaznická linka funguje nonstop. Na webu naleznete také live chat nebo řadu videonávodů, které vysvětlují nejčastější dotazy nebo nabízí řešení běžných potíží. Pobočku naleznete v každé větší obci. Většinu úkonů však pohodlně vyřídíte online.

nejlepší hypotéka od České spořitelny

Webové stránky jsou jednoduché, přehledné a intuitivní. Rychle naleznete vše co potřebujete. Bez obtíží stáhnete detailní podmínky jednotlivých služeb nebo podrobné ceníky. Dokumenty jsou navíc přehledně členěné a nejsou ani zbytečně obsáhlé. Rozhodně se nemusíte bát nepřehledné změti smluv a výjimek, kterým bez konzultace s právníkem nedokážete porozumět.

Závěrečné hodnocení

9

Skvělá

Česká spořitelna patří k největším a nejoblíbenějším bankám v České republice. Kromě standardních půjček nabízí i specializované úvěry pro rekonstrukci bydlení či podnikatelské půjčky na rozjezd firmy. Rozhodně oceníte přehledně zpracované podmínky, jednoduchý web a moderní mobilní aplikaci.

Ohledně půjček a jejich podmínek mnoho nevýhod nenajdete. Česká spořitelna samozřejmě před podpisem smlouvy ověří vaše možnosti splácení, včetně úvěrové historie. Některým klientům to není příjemné, ale rozhodně jde o užitečný nástroj, který chrání banku i samotného žadatele o půjčku.

Nabídka půjček
10
Výše úroku a RPSN
8.5
Poplatky
8
Rychlost sjednání půjčky
8
Půjčka na auto
9.5
Zákaznická podpora
10
Klady
 • Přehledná administrativa
 • Menší půjčky vyřídíte online
 • Klienti České spořitelny nemusí dokládat příjmy
 • Moderní mobilní aplikace
 • Podmínky úvěru lze individuálně přizpůsobit
 • Specializované úvěry
 • Velké množství poboček po celé ČR
Zápory
 • Banka takřka vždy kontroluje záznamy v registrech a příjem

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (13 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář