Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Finanční služby

Recenze online půjčky Viasms

26. 5. 2022 aktualizováno

Rychlá online půjčka před výplatou Viasms

Společnost Via SMS působí kromě Česka také v Lotyšsku, Rumunsku, Španělsku, Polsku, Švédsku, Moldavsku a Vietnamu. U nás nabízí krátkodobé spotřebitelské úvěry a půjčky již od roku 2011. Tehdy v nebankovním sektoru představila svou klasickou krátkodobou půjčku do výplaty. Tu v roce 2020 nahradila současná flexibilní půjčka Via SMS. Poskytla tak možnost půjčit si větší obnos na delší dobu, přitom vyřízení a schválení půjčky je stejně snadné a rychlé jako u její předchůdkyně.

Flexibilní úvěr od Via SMS vám poskytne prostředky od 1 000 do 60 000 Kč. Pro nové klienty navíc nabízí možnost první půjčky na 30 dní až do výše 16 000 Kč zcela zdarma, to znamená bez úroků a poplatků za poskytnutí úvěru. Hradí se pouze 1 Kč a to pro ověření bankovního účtu. Tím se v našem porovnání zařadila mezi nejvýhodnější rychlé online půjčky do výplaty. Zajímavostí je zde možnost flexibilní doby splácení.

Hodnocení flexibilní online půjčky Via SMS

7.8

Dobrá

Nebankovní společnost Via SMS se do našeho výběru dostala díky své první půjčce pro nové klienty. Je totiž schopna půjčit jednorázově až 16 000 Kč a pokud klient splatí celou částku do 30 dnů, je zcela bez poplatků a úroků. Zajímavá je také možnost rozložit si dluh do více splátek v případě nečekaných problémů. Pokud tedy půjde o vaši první půjčku u Via SMS můžeme ji doporučit.

Výše možné půjčky
10
Poplatky a penále
7
Rychlost sjednání půjčky
9
Schvalovatelnost
8
Zákaznická podpora
5
Klady
  • První půjčka až 16 000 Kč zdarma
  • Možnost rozložení splátek na delší dobu
  • Půjčí i cizincům s trvalým pobytem v ČR
Zápory
  • Obchodní podmínky nejsou veřejně dostupné
  • Nutná registrace
  • Schvalování jen v pracovní době od 09:00 do 19:00
  • Chybí mobilní aplikace
  • Infolinka funguje sporadicky

Podmínky pro získání půjčky a potřebné doklady

K získání peněz od Via SMS není zapotřebí ručitele ani zastavovat majetek. Stačí být svéprávným občanem České republiky nebo cizincem s trvalým pobytem na území ČR starším 18ti let. Mít stálý příjem, tím se myslí pravidelnou výplatu na vlastní bankovní účet. Tou může být i důchod, rodičovský příspěvek, dávky od pracovního úřadu. Půjčka je tak i pro nezaměstnané, důchodce a matky na rodičovské dovolené. Nutností je mobilní telefon a přístup k internetu. Nevadí ani záznam v rejstříků trestů, který Via SMS nekontroluje. Na druhou stranu Via SMS nepůjčuje lidem se záznamem v jakémkoliv registru dlužníků.

Jak postupovat při žádosti o flexibilní půjčku od Via SMS

Stejně jako u většiny nebankovních společností je zapotřebí vyplnit jednoduchý online formulář. Potřebovat k tomu budete občanský průkaz, mobilní telefon, běžný účet u některé z českých bank vedený na vaše jméno a doložit stálý příjem. K tomu budou zapotřebí poslední 3 výpisy z bankovního účtu. Po vyplnění osobních údajů, to znamená jména, příjmení, rodného čísla a čísla občanského průkazu, je nutné zadat do dotazníku platný e-mail a telefonní číslo.

Odkliknete veškeré souhlasy se zpracováním osobních údajů a potvrdíte pravdivost vámi zadaných údajů. Teď už zbývá jen vyplnit adresu trvalého bydliště, doplnit a doložit výši vašich příjmů. K tomu nám poslouží připravené výpisy. Pak ještě ověřit vlastnictví bankovního účtu zasláním 1 Kč a vyčkat, zda vám bude flexibilní půjčka schválena. Rozhodnutí o případném schválení úvěru vám Via SMS zašle současně na mobilní telefon i e-mail. Půjčené peníze doporučujeme splatit do 30 dní a vyhnout se tak zbytečnému prodražení půjčky.

 

Flexibilní půjčka Via SMS příklad

Související produkty a služby

Nebankovní poskytovatel půjček Via SMS nenabízí žádné speciální produkty. Nenajdete tu možnosti odložení splátek za poplatek, pojištění neschopnosti splácet, ani například placený sms servis, který vás upozorní na blížící se splátku. Veškeré důležité informace a události se dějí na stránkách www.viasms.cz ve vašem uživatelském profilu. Zde máte, kromě přehledů o vaší půjčce, výši splátek a termínů splatnosti, také speciální nabídky určené jen pro vás. Dle informací z info linky probíhají občas různé slevové akce a výhodné nabídky o kterých se v uživatelském profilu také dozvíte, nebo vám přijde o nich informace pokud jste při vyplňování zaškrtli že chcete dostávat slevové nabídky a obchodní sdělení.

V některých recenzích se také dočtete, že je možné půjčit si opakovaně peníze pouze zasláním sms a jako mávnutím kouzelného proutku vám na účet přistane vámi zvolená částka. Upřímně i my jsme si to zprvu mysleli. Bohužel tak jednoduché to není. Via SMS totiž při každém schvalování půjčky ověřuje vaši schopnost splácet, je tedy nutné při každé půjčce znovu dokládat výpisy z vašeho bankovního účtu.

Co dělat když nemohu splácet včas

Flexibilní online půjčka je určena pro všechny kteří si chtějí půjčit peníze rychle za předem stanovený poplatek a splatit svůj dluh do 30 dní. Deset dní před termínem splatnosti vám na e-mail a do klientské sekce na internetu přijde faktura s platebními údaji. Zde zjistíte výši splátky pro splacení úvěru a také hodnotu minimální splátky pro případ, že nemáte celou dlužnou částku. Minimální splátka činí 3 % z jistiny plus úroky úvěru.

Jak jsme se již zmínili výše, Via SMS nenabízí možnost odložení platby. Situace kdy prostě nevyjdete a nemáte na jednorázové uhrazení úvěru tedy řeší prostřednictvím takzvané minimální splátky. Uvedeme příklad pro lepší orientaci. Při první půjčce pro nové klienty ve výši 16 000 Kč, která je při splacení do 30 dní zcela zdarma, jedná se tedy o půjčku bez úroků a bez poplatků je stanovena minimální splátka 500 Kč.

Ve chvíli kdy nemáte celých 16 000 Kč a termín splatnosti se nezadržitelně blíží, je možné uhradit zmiňovaných 500 Kč a rozložit si zbylý dluh do splátkového kalendáře. Od této chvíle ovšem začínáte platit také úroky a poplatky. Každý následující měsíc vám bude chodit nová faktura, kde bude opět uvedena celková suma k splacení celého úvěru a minimální splátka pro další odložení. Je potřeba si uvědomit, že minimální splátka úvěru se bude při každém dalším odložení zvyšovat. Doporučujeme tedy splatit svůj závazek do 30 dní.

Pro neplatiče tu máme špatnou zprávu Via SMS již po 7 dnech po splatnosti splátky, posílá první předžalobní výzvu, ta je navíc zpoplatněna částkou 250 Kč. Kromě toho vám začíná narůstat dluh o účelově vynaložené náklady a úroky z prodlení. Celkem je možné obdržet až 12 předžalobních výzev, kdy poplatek za jejich zaslání se postupně zvyšuje až na 500 Kč. Pokud bude prodlení trvat déle než 120 dní dojde k zesplatnění celé půjčky (včetně úroků, penále a poplatků). K našemu zklamání obchodní podmínky nejsou veřejně dostupné a veškeré možné sankce a poplatky je možné zjistit až po registraci do klientského profilu. Čímž společnost Via SMS Group ztrácí na transparentnosti.

Podpora a komunikace s Via SMS

Půjčka od Via SMS nemá zatím žádnou dostupnou aplikaci a vše důležité se tedy odehrává na internetových stránkách v klientské sekci. Proto jsme se rozhodli kontaktovat Via SMS prostřednictvím infolinky +420 225 991 500. Bohužel nám tato snaha trvala celé dva dny a to jsme zkoušeli volat několikrát denně. Podpora nebyla dostupná ani na telefonním čísle +420 225 991 555 určeném pro klienty s problémy se splácením, což v případě, že chcete řešit nějaký problém rychle vrhá na celou společnost špatné světlo. Představa, že nám začnou naskakovat vysoké úroky jen proto, že v call centru určeném na řešení takových situací nikdo není a nezvedá telefon, je přinejmenším šokující.

Nakonec jsem se na linku dovolali a položili všechny své všetečné otázky na fungování call centra a podmínek za kterých je možné rychlou půjčku od Via SMS získat. Operátorka byla velmi vstřícná a za vzniklou situaci se nám omlouvala. Zároveň nám poradila kontaktovat společnost v naléhavých případech pomocí e-mailu info@viasms.cz kde kolegové “prý fungují” již od sedmi hodin. Tuto informaci jsme ihned vyzkoušeli a na odpověď jsme čekali něco málo přes hodinu. Využít se dá i klientská sekce na internetových stránkách. Fungování infolinky je tedy spíše sporadické a ve chvíli, kdy nemáte přístup k internetu je to velký problém.

Charakteristika rychlé online půjčky do výplaty od Via SMS

Vlastnosti půjčky Shrnutí
Výše půjčky 1 000 – 16 000 Kč (opakovaně až 60 000 Kč)
Typ půjčky Nebankovní bezúčelová
Splatnost Není limitována
Způsob poukázání Převod
První půjčka zdarma až 16 000 Kč se splatností 30 dnů
RPSN 92,8 % – 861,40 % (1. půjčka 0 %)
Poplatek za poskytnutí půjčky 220 Kč za každou zapůjčenou 1 000,-
Možnost předčasného splacení
Způsob sjednání půjčky Online do 15 minut
Jak vyplácí peníze Na účet, do několika hodin (max. 1 dne)
Pojištění schopnosti splácet ×
Nutná registrace
Půjčí se záznamem v registrech ×
Co když mám exekuci? ×
Půjčí, když mám insolvenci? ×
Občanství ČR + Cizinec s trvalým pobytem
Musím vlastnit bankovní účet
Dokládám příjem? Při každé půjčce

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (10 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor několika zajímavých webů a dnes už jen občasný copywriter. Vždycky ho zajímaly nejnovější technologické pokroky a samozřejmě trendy ve světě e-commerce.
Má víc než 15 let zkušeností z oblasti prodeje a díky tomu dokáže při recenzích zajímavě popsat vlastnosti produktů. Jako copywriter využívá svých znalostí a zkušeností k tomu, aby sdílel cenné poznatky se čtenáři a pomohl jim se správně se rozhodnout. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a rád dále studuje a rozvíjí své schopnosti nejen v oblasti online (e-commerce).
LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář