Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Robotické vysavače

Recenze robotického vysavače Puron PR 10

29. 10. 2020 aktualizováno

PURON PR10 - podrobné hodnocení a recenzeNáš tipTestado.cz

Robotických vysavačů je dnes na trhu nepřeberné množství a my se nyní podíváme, jak obstojí v našem testu model PR 10 od polské společnosti Puron. Cena recenzovaného modelu se pohybuje kolem 9 000 Kč.

Obsah balení

Líbilo se nám, že krabice je z recyklovaného materiálu a ponechává si přírodní barvu kartonu, je tedy šetrná vůči životnímu prostředí. V balení naleznete robotický vysavač Puron PR 10, nabíjecí stanici s napájecím kabelem, celkem 4 boční rotující kartáčky (2 na každou stranu vysavače), náhradní filtr, 2 mopovací utěrky, dálkové ovládání, kartáček na čištění a 2 nádoby. Jedna slouží jako koš na vysávání a druhá nádoba je určena na mokrý úklid. Balení je tedy nadstandardní.

recenze Puron PR 10 obsah balení

Design a zpracování – 8,5/10

U robotických vysavačů se ustálil kulatý tvar a ani Puron PR 10 není výjimkou. Je vyroben z kombinace lesklého a matného plastu. Vrchní lesklé víko se snadno upatlá od otisků prstů. Pokud však pomineme tuto drobnost, tak můžeme říct, že se nám vysavač líbil.

recenze Puron PR 10

Robotický vysavač se na boku zapíná mechanickým tlačítkem a k jeho dalšímu ovládání slouží ještě dvě tlačítko nahoře. Zapínací tlačítko budete potřebovat při spárování s mobilním telefonem,  druhým tlačítkem home vyšlete vysavač do nabíjecí stanice. Obě tlačítka jsou podsvícená, takže o vysavači budete vědět i ve tmě.

Na spodní straně naleznete dvě odpružená kola, rotační válec, a na rozdíl o konkurenčních modelů dva rotující boční kartáčky. Koš na vysávání lze sundat i nandat velmi snadno a jeho objem činí 600 ml na nečistoty. To je opravdu slušné číslo. Nádržka na vytírání lze také snadno nandat a do ní se vejde 360 ml vody. Taková kapacita na pořádný úklid velkého bytu rozhodně vystačí.

Velmi se nám líbil odpružený nárazník, na něm naleznete gumový proužek, takže máte stoprocentní jistotu, že v případě doteku s nábytkem nedojde k poškrábání natož poškození.

Výbava a výdrž – 9/10

Bohatou výbavu, co se týče obsahu balení, jsme již zmínili. Teď se podívejme, jakými technologiemi je vybaven samotný vysavač. O navigaci v prostoru se stará laserový senzor. Pokud se při vysávání podívat důkladně, tak uvidíte, jak snímá na plné obrátky. Ze spodu robotického vysavače Puron PR 10 nalezneme další senzory, které mu pomáhají. Ty mají za úkol detekovat povrch, po kterém vysavač jede. Všechny tyto senzory hlídají, aby vysavač nespadnul ze schodů. Fungují skvěle a v případě hrozícího pádu se testovaný model zastaví a vydá se jiným směrem.

recenze Puron PR 10 - nabíjecí stanice

O pohon se starají dvě odpružená kola. Díky nim se vysavač dostane přes prahy nebo překážky o výšce do 1,8 cm. A musíme dodat, že se nám nikdy nestalo, že by se Puron PR 10 přes práh nedostal. Horší už je to s kabely: ty doporučujeme raději schovat. Vysavač přes ně sice přejede, ale mohou se namotat do bočních rotujících kartáčů.

Ve výbavě ještě naleznete UV lampu, v průběhu vysávání vysavač UV-C světlem ničí roztoče a další mikroorganismy. Tuto vychytávku u konkurence moc často nenajdete.

S výdrží elektrického robotického vysavače Puron PR 10 jsme byli plně spokojeni. Baterie má kapacitu 3200 mAh. Stroj zvládnul na jedno nabití vysát plochu něco málo přes 150 m2 a vysávání trvalo zhruba 100 minut. Samozřejmě se hodnoty mohou lišit, pokud vysavač necháte puštění po celou dobu na maximální výkon. V případě slabé baterie se Puron PR 10 zajede nabít do nabíjecí stanice, tu vždy bezpečně v prostoru najde.

Manipulace a ovládání – 9,5/10

S robotickým vysavačem Puron PR 10 se nám pracovalo skvěle. Velmi jsme ocenili dálkové ovládání. To vám umožní vysavač spustit, vyslat do nabíjecí stanice, a dokonce jím můžete měnit režim a intenzitu úklidu.

Pro pokročilejší nastavení už je potřeba použít chytrý telefon. Na něj je potřeba si nainstalovat aplikaci WeBack – zdarma pro Android a iOS. Ta je univerzální a používá ji více výrobců vysavačů. Samozřejmě je tato aplikace v češtině. Propojení s vysavačem probíhá přes Wi-Fi, a to velmi snadno. Stačí do aplikace naskenovat QR kód, který naleznete na vysavači. Pak už můžete vysavač ovládat stejně jako na ovladači, ale zároveň si prohlédnout mapu uklizené plochy. Do mapy můžete vyznačit místa, na kterých vysávat nemá, a dokonce i místa, na kterých o úklid aktuálně stojíte. Nechybí ani možnost nastavit pravidelnost úklidu na určitý den a hodinu.

V případě, že by se recenzovaný vysavač Puron PR 10 někde zaseknul, nebo je potřeba vysypat koš na nečistoty, tak vás vždy na takový problém hlasem upozorní. Škoda, že nepodporuje češtinu.

Kvalita úklidu a údržba – 9,5/10

Co se týče kvality úklidu, tady jsme byli velmi spokojeni. Robot se nejdříve potřeboval zorientovat v prostoru. Ze začátku nějaké místo vynechal, ale s dalšími úklidy se vše zlepšilo a po dvou až třech zapnutích si uložil mapu bydliště do paměti a pečlivě jej vysál.

Se zvířecími chlupy našeho pejska si poradil, a to stejné můžeme říct i o vlasech, prachu a dalších nečistotách. Jedinou výjimku tvoří větší suché listy květin nebo drobné ústřižky. Takové věci boční kartáčky pod vysavač nenametou a je potřeba je sebrat. To ale vysavači odpustíme.

Puron PR 10 velmi dobře vysával i kolem zdí a nábytku, a to na všech površích. Nevadí mu ani koberec s třásněmi natož huňatější koberec. Vždy na ně v pohodě vjel a vysával.

Údržba robotického vysavače Puron je velmi snadná, stačí očistit koš na nečistoty a kartáčem z balení vyčistit válec s kartáči. Určitě doporučujeme po každém úklidu zkontrolovat boční rotující kolečka. Občas se na ně namotají dlouhé vlasy a ty je potřeba z nich odstranit. Pokud by vysavač kvůli podobnému problému nemohl vysávat, tak vás na to upozorní.

Co se týče vytírání, tak i zde jsme byli spokojeni. Po úklidu bylo čisto, nikde nezůstávaly velké nánosy vody. Ta se přes mopovací utěrku nanáší rovnoměrně. Nezapomeňte, že se nesmí vytírat na koberci, takže stačí snadno vysavači nastavit koberec jako zakázanou zónu v aplikaci. Po vytření je potřeba mopovací utěrku z nádoby na vodu sundat a umýt. To vše jde velmi snadno.

Nesmíme zapomenout na poslední aspekt úklidu a tím je hluk. Výrobce uvádí hlučnost vysavače do 50 dB. My musíme uznat, že na střední a nízký výkon nás Puron PR 10 nijak nerušil a mohli jsme při jeho práci klidně koukat na film. Na nejvyšší otáčky ventilátoru už zvýšit zvuk (logicky) u filmu o něco málo musíte.

Závěrečné hodnocení

9.1

Perfektní

Robotický vysavač Puron PR 10 kvalitně uklízí, zvládne i vytírat a dá se pořídit za slušné peníze. Víc asi není třeba dodávat. Jeho koupi můžeme doporučit. Naše doporučení ostatně dokládá podrobná recenze.

Design a zpracování
8.5
Výbava a výdrž
9
Manipulace a ovládání
9.5
Kvalita úklidu a údržba
9.5
Klady
  • Kvalitní úklid na všech površích
  • Skvělý na prach, zvířecí chlupy a vlasy
  • Robotický vysavač s mopem
  • Velký koš na nečistoty (600ml)
  • Snadno překoná i prahy
  • Jednoduchá aplikace v češtině
  • Slušná výdrž baterie
  • Bohaté příslušenství
Zápory
  • Zamotává se do el. kabelů
  • Hlas vysavače není v češtině

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 3.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Vít Kosina
Vít Kosina

Fotograf a redaktor na volné noze se zájmem o všechno, co za to stojí. Více o mně najdete na mém Facebooku.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář