Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Zahradní stroje

Recenze elektrického vertikutátoru Riwall REV 3213

5. 3. 2022 aktualizováno

Hodnocení Fieldmann Riwall REV 3213

Máte kolem domku nebo chaty malou zatravněnou zahradu, kterou byste rádi udržovali zdravou a svěží? Právě pro vás je jako stvořený elektrický vertikutátor Riwall REV 3213. Za dostupnou cenu všechno zvládá výborně a nežádá si údržbu. Podrobnosti se o tomto zahradním stroji dočtete v naší recenzi.

Hodnocení Riwall REV 3213

7.5

Velmi dobrý

Riwall REV 3213 je cenově dostupný elektrický vertikutátor, který doporučujeme méně náročným uživatelům. Hodí se na menší plochy, kde nebude tolik vadit nižší výkon a menší záběr.

Kvalita konstrukce
8
Výkon a objem koše
7
Klady
  • Nízká cena
  • Kvalitní konstrukce
  • Prakticky bezúdržbový (el. pohon)
  • Jednoduché ovládání
  • Výškově nastavitelná rukojeť
  • Vhodný pro menší plochy
Zápory
  • Nižší výkon
  • Menší záběr

Kvalita konstrukce

Testovaný provzdušňovač trávníků Riwall REV 3213 splňuje všechny požadavky, jaké může méně náročný zahradník mít. Novinka od značky Riwall se hodí pro pěstění krásně zeleného, hustého a zdravého trávníku.

Začněme zpracováním, které jasně vychází z typických znaků Riwall. Žlutá barva působí v kombinaci s černými prvky hezky, konstrukce je poměrně bytelná. Pochvalu si zaslouží čtveřice kol, která umožňují nenáročný pojezd i po nerovném trávníků. Stroj je dokonale vyvážený, takže bude jeho práce s ním snadná.

Hloubku záběru si přestavíte pomocí velkých páček v blízkosti předních kol. Pro kvalitní práci slouží 18 nožů usazených na frézovacím válci. Válce lze snadno vyměnit. Stačí povolit bezpečností matku.

Na závěr kapitoly připišme, že válec je uložen v ložiscích a kovových vodičích. Tady se testovaný model vytáhnul, protože bychom (podle ceny) očekávali uložení v plastu. Vertikutátor Riwall by měl vydržet dlouho dobu.

Riwall REV 3213

Výkon a objem koše

Testovaný elektrický vertikutátor Riwall REV 3213 pohání 230V motor s výkonem 1 300 W. Je schopen dosáhnout až 2 500 ot/min., záběr je 30 cm. Právě na těchto parametrech se plně promítla nižší cena zahradního vertikutátoru. Dražší konkurenční modely jsou výkonnější a disponují větší záběrem.

Na druhou stranu předpokládáme, že si elektrický model kupují lidé, kteří chtějí zušlechtit menší plochu. Právě těm nemusí nižší hodnoty vadit.

Hodnocený zahradní stroj značky Riwall vlastní sběrný koš o objemu 35 litrů. Jedná se o  standardní koš s rukojetí a velkým otvorem pro rychlé vysypávání obsahu.

Recenzovaný vertikutátor Riwall REV 3213 se hodí pro menší pozemky. Použít samozřejmě lze také na větších plochách. Musíte ovšem počítat s delší dobou práce (nižší výkon a menší záběr).

Riwall REV 3213 recenze a hodnocení

Technické parametry

Riwall REV 3213 Parametry
Vhodný na plochy Menší velikosti
Příkon  1 300 W
Pohon Elektrický
Záběr válce
30 cm
Pracovní hloubka
-10/+4 mm (nože),  -4/+10 mm (dráty)
Výměnné válce 1
Objem koše
35 l
Výškově nastavitelná rukojeť
Hmotnost
9,6 kg
Návod zde

Nejprodávanější vertikutátory na zahradu

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (29 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář