Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze robotické sekačky Robomow RS 625 PRO

16. 4. 2021 aktualizováno

robotická sekačka Robomow RS 625 PRO

Robotická sekačka na trávu Robomow RS 625 PRO patří mezi pokročilé modely. Vyniká v kvalitě zpracování, široké možnosti ovládání přes mobilní aplikaci, přítomností navigace, šíři záběru i ve velkém pokrytí plochy. Hodí se i pro opravdu rozlehlé trávníky.

Hodnocení Robomow RS 625 PRO

9.3

Perfektní

Kvalitní a pokročilá robotická sekačka Robomow RS 625 PRO se hodí pro majitele velkých zahrad a bude se líbit i těm nejnáročnějším uživatelům. Zvládne posekat plochu až 4 000 m² a má nadprůměrnou šíři záběru 56 cm. K prémiovým modelům ji také řadí pokročilé zabezpečení proti krádeži, přítomnost GPS navigace či ovládání přes mobilní aplikaci.

Konstrukce
9
Ovládání
10
Baterie
8
Kvalita sečení
10
Klady
  • Plně automatický chod
  • Odolné zpracování
  • GPS navigace
  • Mobilní aplikace
  • Velká šířka záběru
  • Zvládne rozhlehlé prostory
Zápory
  • Vyšší cena
  • Vyšší hmotnost
  • Delší doba nabíjení

Konstrukce – 9/10

Recenzovaná robotická sekačka Robomow RS 625 PRO patří mezi pokročilé přístroje, což je znát i na vyšší pořizovací ceně. Má odolné zpracování a disponuje silným motorem 2 × 200 W. Bez obtíží odolá UV záření i vodě. Disponuje také senzorem deště. V dolní části najdete nárazuvzdorné nože, které lze v případě potřeby vyměnit/nabrousit bez nutnosti použití nářadí. Silná kola spolu s širokou konstrukcí zamezují převrhnutí a umožňují jezdit i v náročnějším terénu. V horní části testované automatické sekačky Robomow RS 625 PRO najdete displej.

Již na první pohled podle rozměrů poznáte, že se jedná o výkonnou mašinku, která se nezalekne žádné výzvy. Měří 73,5 × 66 × 31 cm a váží úctyhodných 20 kg. Větší hmotnost mírně komplikuje manipulaci, avšak u pokročilých modelů je s ní nutné počítat. Navíc se nemusíte bát, že by bylo zapotřebí Robomow RS 625 PRO pravidelně přenášet. Jedná se o plně samostatné zařízení, které nevyžaduje téměř žádnou obsluhu.Robomow RS 625 PRO recenze

Ovládání – 10/10

Kromě již zmíněného displeje, vedle kterého se nacházejí fyzická tlačítka, lze Robomow RS 625 PRO ovládat i přes mobilní aplikaci. Dle očekávání se u takto pokročilého provedení setkáte s navigací: Modul GSM a GPS. Kombinace těchto chytrých prvků umožňuje přes chytrý telefon vymezit prostor pohybu, kde se má přístroj pohybovat. Sledování přes navigaci také umí dohledat zařízení v případě krádeže. Samozřejmě, aby se něčemu podobnému předešlo, má Robomow RS 625 PRO i dalších chytré bezpečnostní prvky.

Mezi další praktické vychytávky ovládání patří například aktivace hlasem či notifikace o stavu přístroje, jeho činnosti a výsledcích sečení. Lze si nastavit týdenní plány i spustit práci mimo jejich běžný režim. Samozřejmě nechybí automatické dobíjení či možnost přes mobil poslat Robomow RS 625 PRO do dobíjecí stanice.

navigace Robomow RS 625 PRO

Baterie – 8/10

O pohon robotické sekačky Robomow RS 625 PRO se stará baterie Lithium (LiFePO4) 4,5 A, 26 V. Ta dodá přístroji energii zhruba na hodinu provozu. To je běžný parametr, se kterým se setkáte i u levnější konkurence.

Ovšem doba dobíjení je zde poněkud delší, než bývá zvykem. Než se celá kapacita akumulátoru doplní, zabere to zhruba 90 minut. Není se ale čemu divit. Musí totiž popohánět poměrně těžkou mašinku. Měsíční spotřeba se pohybuje kolem 27 kWh.

sekačka automatická Robomow RS 625 PRO

Kvalita sečení – 10/10

Pokud hledáte pomocníka pro údržbu opravdu rozlehlých prostorů, nenajdete moc výrobků, které by mohly Robomow RS 625 PRO konkurovat. Šířka záběru 56 cm patří mezi nadstandardní parametry. Díky tomu bude sekání rychlejší. Doporučené rozměry trávníku jsou až 2 600 m², avšak robot dokáže zvládnout až 4 000 m². Výška sečení je nastavitelná. Vybrat si můžete z rozmezí 20 až 80 mm.

U pokročilého modelu, jako je Robomow RS 625 PRO, je skvělý výsledek a spolehlivé sečení jakéhokoliv typu trávníku samozřejmostí. Poradí si se svahem až 36 % (20 stupňů). Hlučnost 74 dB je vyšší než u levných přístrojů, avšak stále menší a snesitelnější v porovnání se všemi nerobotickými typy.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametr
Typ Robotická sekačka
Pro plochy do 4 000 m²
Šířka záběru 56 cm
Výška sečení 20 do 80 mm
Svahová dostupnost 36 %
Hmotnost 20 kg
Doba sečení na jedno nabití 60 min
Doba nabíjení 90 min

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (67 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář