Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Robotické vysavače

Recenze robotického vysavače s mopem Rowenta RR7975WH

15. 12. 2022 aktualizováno

Recenze robotického vysavače s mopem Rowenta RR 7975 WH

Robotický vysavač Rowenta RR7975WH na první pohled zaujme mimořádným sacím výkonem 12 000 Pa, výměnnými kartáči i pokročilou laserovou navigací. Zajímá vás kvalita úklidu, hlučnost a výdrž? Vše zjistíte v podrobné recenzi na Testado.cz. Upozorníme na hlavní přednosti i slabiny a zaměříme se na možnosti ovládací aplikace. 

Hodnocení Rowenta RR7975WH

8.9

Skvělý

Výkonem robotického vysavače Rowenta RR7975WH budete příjemně překvapení. Díky tlaku až 12 000 Pa nezaváhá ani při vysávání koberců. Spolehlivě pracuje i mopování s možností volby dvou druhů mopovacích tkanin. Aplikace v češtině je intuitivní a naleznete v ní všechny důležité funkce, včetně tvorby zakázaných zón nebo plánování doby úklidu. Rowenta navíc garantuje dostupnost náhradních dílů a související servis po dobu nejméně 15 let.

Design a zpracování
9
Výbava a výdrž
9
Manipulace a ovládání
8.5
Kvalita vysávání a údržba
9
Klady
 • Sací výkon až 12 000 Pa
 • Pokročilá navigace
 • Tři varianty hlavních kartáčů
 • Účinné mopování
 • Kvalitní zpracování
 • Intuitivní aplikace
 • Prachová nádoba s objemem 500 ml
 • Maximální hlučnost pouze 60 dB
 • Garantovaný servis po dobu 15 let
Zápory
 • Absence vyprazdňovací stanice
 • Komplikovanější návod
 • Vyšší cena

Obsah balení

Balení zahrnuje robotický vysavač Rowenta RR7975WH, nabíjecí základnu s adaptérem i nezbytný uživatelský návod. Zvlášť jsou přiložené nádoby na prach a vodu. Před spuštěním je vložíte do těla robota. Potěší trojice hlavních kartáčů. Každý slouží pro jiný druh nečistot. Nechybí ani dvě varianty mopovacích textilií. První nabízí jemný povrch pro lehké setření podlahy, druhá disponuje hrubším vzorem na odolnější nečistoty.

extrémně výkonný robotický vysavač rowenta RR7975 WH recenze

Hlavní součásti doplňuje šroubovák a malý štěteček. Využijete je při výměně nebo čištění kartáčů. Zamrzí však absence náhradních rotačních kartáčků, které pomáhají s úklidem podél stěn či kolem nábytku. Poměrně rychle se opotřebovávají. Pár navíc by rozhodně potěšil. Na druhou stranu jde o běžné spotřební zboží, které budete muset stejně pravidelně dokupovat. Dálkový ovladač nehledejte, protože Rowenta RR7975WH plně spoléhá na mobilní aplikaci.

Design a zpracování – 9/10

Design se drží oblíbeného válcovitého tvaru s vystupujícím krytem v zadní části. Skrývá laserovou navigaci. Čelo chrání nenápadný nárazník. Naleznete pod ním také boční senzory pro sledování stěn.

Svrchní strana nabídne kromě krytu navigace i dvojici ovládacích tlačítek s velice decentním bílým podsvícením. První slouží k zapnutí robota Rowenta RR7975WH, případně zahájení úklidu a druhé k návratu do nabíjecí stanice nebo spuštění sekvenčního módu, kdy vysavač pracuje pouze na omezené ploše.

oblíbený robotický vysavač Rowenta RR 7975 WH srovnání

Horní část lze odklopit, čímž získáte přístup k odpadní nádobě, resetovacímu tlačítku a indikátoru připojení k Wi-Fi síti. Podvozek potěší poměrně robustním zpracováním. Obě hlavní pojezdová kola mají výrazný vzorek. Hladce si poradí s menšími překážkami nebo koberci. Zadní část podvozku slouží pro zasunutí nádoby na vodu s přiloženou mopovací tkaninou.

Testado radí

Robotické vysavače nejlépe pracují na pevných podlahách či linoleu, případně kobercích s kratším vlasem. Koberce s dlouhými vlákny jsou pro vysávání roboty nevhodné. Vlákna se namotávají do kartáčů i mechanismu pohonu, čímž znemožňují efektivní úklid.

Celkové rozměry nevyčnívají z běžných standardů. Tělo Rowenty RR7975WH měří v průměru asi 34 cm, výška dosahuje 10,3 cm. Mírně nadprůměrná je pouze hmotnost 4,6 kg. Stále ovšem nebrání snadnému přenášení ani jednoduché manipulaci při čištění.

Zmínku si zaslouží i matný tmavý povrch doplněný lesklými detaily. Matné zpracování je velmi praktické. Nezvýrazňuje otisky prstů ani prach či jiné nečistoty. Lesklé kryty naopak působí jako vítané designové oživení. Ovládací tlačítka jsou stříbrná. Nemusíte se bát, že je v šeru přehlédnete. Přitom však nekazí celkový, elegantní, dojem.

Nabíjecí stanice

Nabíjení zajišťuje dobíjecí stanice. Potěší kompaktními rozměry. Bohužel nedokáže samostatně vyprázdnit zásobník na prach. Čistit jej musíte ručně. Automatická vyprazdňovací stanice není součástí ani doplňkového vybavení.

Tady má navrch například o něco levnější Concept VR3510.

nejlepší automatický robotický vysavač Rowenta RR 7975 WH hodnocení

Výbava a výdrž – 9/10

Vysávat můžete ve čtyřech výkonnostních režimech. Základní program ECO šetří baterii a slouží k lehkému úklidu. Nejvýkonnější režim Boost oceníte především při čištění koberců. Sací výkon dosahuje až ohromujících 12 000 Pa! Kvalitu úklidu zvýšíte i vhodně zvoleným centrálním kartáčem. Výbava zahrnuje také pár pomocných rotačních kartáčků. Smetou nečistoty v hůře dostupných místech.

Výborně pracuje i mopovací systém. Sice nedisponuje vibracemi pro odstranění odolných skvrn, ale Rowenta je nahradila hrubší mopovací tkaninou a speciálním režimem, kdy pohyb robota simuluje ruční mopování. Množství vody hlídá zvláštní senzor. Na konci úklidu se proto nemusíte bát žádných mokrých louží. Zaskočit se nenechte jen na samém začátku práce, kdy mop používá více vody. Později ji bezpečně vytře.

robotický vysavač s mopem Rowenta RR 7975 WH srovnání

Přes mimořádný výkon se hlučnost drží na velmi příjemných hodnotách. Nepřekročí 60 dB ani v módu silného sání. V ekonomickém módu pak Rowentu RR7975WH sotva postřehnete. Pokud by vás přesto rušil, vždy můžete přerušit práci nebo robota poslat uklízet do jiné místnosti.

Orientaci v prostoru zajišťují kamery spolu s laserem pro měření vzdáleností a detekci blízkých překážek. Informace ze senzorů zpracovává pokročilý navigační počítač využívající prvky umělé inteligence. Spolehlivě pracuje i během noci. Pádu ze schodů či vyvýšených míst brání zvláštní bezpečnostní detektory.

Testado radí

Navigační systém vyžaduje jistou dobu pro vytvoření detailní mapy prostoru. Během prvního či druhého úklidu proto nemusí být pohyb robota optimální.

Baterie udrží motory v chodu až 225 minut. Přirozeně pouze v úsporném módu. Takřka čtyřhodinová výdrž patří k nadprůměru. Praktickou výdrž samozřejmě ovlivňuje mnoho parametrů. Robotický vysavač ovšem dokáže bez dobíjení a s velkou rezervou uklidit běžný byt. Samotné dobíjení navíc netrvá přehnaně dlouho. Zabere zhruba čtyři hodiny.

Manipulace a ovládání – 8,5/10

Veškeré funkce ovládáte pomocí mobilní aplikace Rowenta X-plorer Series. Dostupná je pro Android i iOS. Párování probíhá přes vaši domácí Wi-Fi sít. Menu je kompletně lokalizované do češtiny. Intuitivní prostředí se ovládá jednoduše a příjemně.

Pozor

Rowenta vyvíjí dvě podobné verze mobilní aplikace, každá ovšem podporuje jiné typy vysavačů! Věnujte proto zvýšenou pozornost instalaci.

Součástí programu je grafický plán domu. Vidíte na něm aktuální polohu robotického vysavače Rowenta, plán práce i rozdělení místností. Prostým označením nastavíte zakázané zóny, kterým se robot striktně vyhne. Hodí se nejen pro schodiště či jiná nebezpečná místa, ale také dlouhé koberce, kde hrozí namotání vlasů do kartáčů. Zakázanou oblast můžete natavit zvlášť pro vysávání či mopování. Upravit lze výkon nebo předem nastavit dobu úklidu. Velmi užitečný je automatický režim, kdy se sací výkon přizpůsobuje povrchu a množství nečistot.

inteligentní robotický vysavač s mopem Rowenta RR 7975 WH srovnání

Rychlé příkazy zadáte stisknutím ovládacích tlačítek na svrchní straně robota. Slouží k okamžitému zahájení vysávání, návratu do nabíjecí stanice nebo lokálnímu úklidu. Lokální úklid je omezený na čtverec s délkou strany 1,5 metru. Poté se Rowenta RR7975WH vrátí do nabíjecí stanice a vypne se.

Testado radí

Aplikace neumožňuje přímé ovládání pohybu. Spolehnout se musíte na automatické plánování trasy.

Kvalita vysávání a údržba – 9/10

Kvalita vysávání i mopování příjemně překvapí. Mezi robotickými vysavači patří k nejlepším. Sací výkon bez potíží stačí na koberce i hrubé nečistoty. Mopování pomáhá hrubá tkanina a speciální mód, kdy se robot pohybuje po krátké pilovité dráze. Pohyb vychází z drhnutí ručním mopem. Tento způsob práce je podstatně účinnější než standardní posun napříč místností.

Překážkou jsou pouze úzké prostory a zmíněné koberce s dlouhým vlasem. Podobné podmínky však představují nezdolné překážky pro drtivou většinu dnešních robotických vysavačů. Bez ohledu na cenu či výbavu.

kvalitní robotický vysavač s mopem Rowenta RR 7975 WH recenze

Odpadní nádoba pojme až 500 ml nečistot. Bohužel ji musíte čistit ručně. Automatická vyprazdňovací stanice chybí. Naštěstí lze nádobu vyjmout a vyprázdnit velmi snadno. Nádrž na vodu k mopování pojme 110 ml vody. Přidat do ní samozřejmě můžete čistící prostředek. Vyvarujte se ovšem používání vařící vody. Plast teploty kolem 100° C špatně snáší. Může dojít k deformaci nebo prasknutí. Nádržku stačí napustit vodou a zacvaknout do volného prostoru na spodní straně vysavače.

Testado radí

Nenechávejte vodu v nádržce příliš dlouho. Na konci úklidu blok vyjměte, vylijte zbytky vody a propláchněte. V opačném případě se mohou v nádrži uchytit nečistoty vedoucí ke vzniku plísní a nepříjemného zápachu.

Celková údržba není složitá. Stačí pravidelné proplachování odpadních nádob. Práci usnadňuje i omyvatelný prachový filtr. Kartáče čistěte dle potřeby. Lze je vyšroubovat a pohodlně zbavit chlupů, vlasů či jiných namotaných nečistot. Nezapomeňte občas zkontrolovat navigační senzory. Zaprášené kryty omezují jejich funkčnost.

aplikace robotického vysavače s mopem Rowenta RR 7975 WH srovnání

Detailní pokyny naleznete v provozním manuálu. Nenechte se ovšem zaskočit specifickým způsobem zpracování. Snahou výrobce bylo nahradit komplikované texty jednoduchými obrázky. Výsledek je bohužel poněkud rozpačitý. Občas není na první pohled jasné, co grafika znázorňuje. Pochopení návodu vyžaduje trochu fantazie a větší dávku trpělivosti.

Náš tip

Rowenta garantuje opravitelnost a dostupnost náhradních dílů nejméně po dobu 15 let.

Technické parametry

Typ:
Robotický vysavač s mopem
Výkon: Až 12 000 Pa
Doba provozu:
Až 225 minut
Filtrace:
Omyvatelný HEPA filtr
Výška:
10,3 cm
Hmotnost:
4,6 kg
Hlučnost:
do 60 dB
Objem odpadní nádoby:
500 ml
Načasování úklidu:
Wi-Fi:
Ovládání přes telefon:

Nejprodávanější robotické vysavače

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (22 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář