Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze sluchátek Samsung Galaxy Buds Live

7. 9. 2020 aktualizováno

test sluchátek - Samsung Galaxy Buds Live

Společnost Samsung milovníky hudby poctila příchodem bezdrátových sluchátek Samsung Galaxy Buds Live. Za pozornost stojí nápaditý design, přítomnost aktivního potlačení hluku, dotykového ovládání a další výbava. V rámci měsíčního testování jsme se pokusili zjistit, zdali se investice 5 500 Kč vyplatí.

Obsah balení

Balení bezdrátových sluchátek obsahuje vše, co budoucí nositel potřebuje. Kromě Galaxy Buds Live mluvím o dobíjecím kabelu s koncovkou USB-C na jedné straně (ta se zasouvá do dokovací stanice) a USB-A konektoru na straně druhé, který se zasouvá do počítače nebo notebooku. Kabel je dostatečně dlouhý a pevný – při častém používání se dle mého názoru jen tak nepoškodí. Mimo zmíněného obsah krabičky nabízí druhou velikost gumiček do uší.

Recenze bezdrátových sluchátek Samsung Galaxy Buds Live aplikace - balení

Design a zpracování – 9/10

Galaxy Buds Live jsou na pohled překrásné. Je to kus pohledné elektroniky miniaturních rozměrů, na kterou je doslova radost pohledět. Na okolních fotografiích můžete spatřit bronzovou variantu – koupit si můžete i bílou barvu nebo konzervativnější černé provedení. Určitě výborný tah výrobce – vybere si zkrátka většina.

Povrch sluchátek je lesklý, což na oko působí příjemně. Z hlediska uživatelského se ale dostavují určité neduhy – povrch je totiž náchylný na otisky prstů. Na druhou stranu je ploška natolik malá, že její údržba zabere zlomek času. Z hlediska konstrukčního sluchátka Samsung připomínají fazole – nebo spíše malé fazolky. Každá pecka váží pouhých 5,6 gramů, rozměry hlásí 17 × 27 × 15 mm. Pokud ještě bezdrátová sluchátka nemáte, tak vězte, že taková hmotnost je nepatrná.

Samsung Galaxy Buds Live tedy v uších téměř ani neucítíte. Konkrétně se jedná o pecková sluchátka, která si nestrkáte dovnitř sluchovodu, nýbrž si je do uší vkládáte. Zdali jsou pecky lepší než špunty si musí odpovědět každý sám. Jestliže ale patříte mezi osoby, kterým málokterá sluchátka v uších sedí, tady byste měli být naprosto spokojeni.

Sluchátka Galaxy Buds Live jsem testoval v kanceláři, na horském kole nebo při 8kilometrovém běhu. Musím spokojeně říci, že jsem ani v jednom případě nezaznamenal žádné nepohodlí nebo omezení. To je dobrá zpráva, která nám říká minimálně jedno – bezdrátová sluchátka jsou univerzální. Disponují odolností IPX2, tudíž se nemusíte bát se sluchátky běhat. Odolají potu a mírnému mrholení. Nutno však podotknout, že jsou na trhu daleko odolnější kousky – třeba oblíbená AirPods Pro vlastní IPX4.

Recenze bezdrátových sluchátek Samsung Galaxy Buds Live aplikace

Nesmíme zapomenout na přesnější popis. Konstrukce je vyrobena z pevného plastu, který na každém místě dokonale lícuje. Každá část sluchátek je precizně obrobena a sedí pevně jako přibitá. Na svrchní straně najdete dvojici mikrofonů a basový kanál zlepšující reprodukci zvuku v nižších frekvencích. Z druhé strany (co přiléhá k uchu) se nachází dvojice vzduchových průduchů. Uvnitř je pak schován mikrofon a jednotka snímání hlasu. Na vrchní straně spatříte dvojici pinů, kterou probíhá dobíjení.

Výdrž sluchátek

Každé sluchátko vlastní baterii s kapacitou 60 mAh. Pokud jsem poslouchal hudbu na střední hlasitost, výdrž se pohybovala zhruba kolem 5-6 hodin. O přibližně hodinu méně se snížila při výrazně vyšší hlasitosti nebo při zapnutém aktivním potlačení hluku. Pakliže zohledníme velikost sluchátek, výdrž je nadmíru slušná.

Recenze bezdrátových sluchátek Samsung Galaxy Buds Live aplikace

Pokud se vám bezdrátová sluchátka vybijí, musíte sáhnout po dokovací stanici. Malá krabička nabízí kapacitu 472 mAh, což stačí pro 2× nabití sluchátek na maximální kapacitu a zhruba další poloviční dobití.

Dobíjecí stanice působí hezky na pohled a její minimalistické rozměry nepřekáží ani v kapsy riflí nebo v kraťasech. Pant je dostatečně pevný a při otevírání a zavírání působí bytelně. Na stanici se nachází notifikační dioda, která vás prostřednictvím příslušné barvy informuje o stavu dobití dokovací stanice a nabití samotných sluchátek. Líbí se mi také magnetické uchycení: sluchátko stačí k příslušnému místu jenom přiblížit a ono se samo chytí. Sluchátka nevypadnou ani po otočení otevřené krabičky.

Recenze bezdrátových sluchátek Samsung Galaxy Buds Live aplikace

Sluchátka se pohodlně vlezou do kapsy

Pokud zapomenete sluchátka nabít, pouhých 5 minut nabíjení stačí pro další hodinu poslechu. To je velmi dobrá časovka, kterou mnozí rozhodně čas od času uvítají. Stanice se jinak dobíjí přes praktický USB-C konektor – můžete využít stolní počítač, notebook nebo powerbanku. Dokonce podporuje také reverzní nabíjení.

Technické specifikace – 8/10

Recenzovaná bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds Live k přenosu signálu využívají technologii Bluetooth 5.0. Na vzdálenost do 10 metrů se nemusíte o kvalitu přenášeného zvuku bát. Přenosu nevadí ani klasická zeď rodinného domu. To když například odcházíte z pracovny do kuchyňky a tak dále.

Recenze bezdrátových sluchátek Samsung Galaxy Buds Live aplikace

Nová sluchátka od Samsungu podporují aktivní potlačení hluku (ANC), které si lze nechat zapnuté nebo je zcela vypnout. Ať už byla tato funkce zapnutá nebo ne, rozdíl jsem osobně příliš nepoznal. Dost možná na tom má svůj podíl tvar mých uší, který nemusí být pro tuto funkce ideální (byť mi sluchátka seděla perfektně). Zohledněme také skutečnost, že mluvíme o peckových sluchátkách – tedy nikoliv o špuntových, která izolují výrazně lépe.

Technické parametry:

 • Velikost měniče: 12 mm
 • Frekvenční rozsah: 20 Hz až 20 000 Hz,
 • Citlivost: 92 db/mW
 • Impedance: 50 Ohm

Mezi skvělé funkce patří možnost telefonování. Zkoušel jsem vyřídit několik hovorů a vždy jsem druhou stranu dobře slyšel. To stejné platí o volaném, jenž si nikdy na nic nestěžoval. Pokud máte telefon značky Samsung, uvítáte možnost hlasového spuštění asistenta Bixby.

Samsung Galaxy Buds Live lze ovládat dotykově: přepnout nebo pozastavit skladbu, zesílit nebo ztišit zvuk. Tímto způsobem si není problém nastavit i spuštění hudební aplikace. Mnohem větší možnosti nastavení nabízí aplikace Galaxy Wearable, která je pro systém Android a pro iOS jako Samsung Galaxy Buds ke stažení zdarma.

Aplikace je celá v češtině a působí přehledně. Krok za krokem vás provede, jak sluchátka Samsung nosit a ovládat, a poskytuje odkaz na kompletní uživatelskou příručku. Pro mnohé však bude zajímavější ekvalizér, v jehož rámci si můžete nastavit vybraný hudební výstup (např. měkký, dynamický, zesílení basů, jasný…). Nechybí ani grafické znázornění stavu baterie sluchátek a dokovací stanice. Nic navíc však Galaxy Wereable nenabízí – konkurenční Jabra Elite 75t poskytuje například poslech uklidňujících melodií.

Zvuková kvalita – 9/10

Jedna z nejzásadnějších otázek: Jak Samsung Galaxy Buds Live hrají? Osobně si myslím, že běžný uživatel bude nadmíru spokojen. Přehrávané skladbě nechybí silné basy, výrazné výšky a celkově čistý zvuk. Maximální hlasitost je nadstandardní. V případě nespokojenosti doporučuji využít přítomný ekvalizér, jenž dopomůže kvalitu ještě vypilovat. Hodnocení zvuku je ovšem vždy velmi subjektivní.

Recenze bezdrátových sluchátek Samsung Galaxy Buds Live aplikace

Nejnáročnějším audiofilům ale Samsung Galaxy Buds Live zřejmě doporučit úplně nemohu. Hrají sice bezvadně, ovšem z hlediska konstrukčního necílí – dle mého názoru – na nejvyšší hudební metu. Jako sluchátka k mobilu, na film, do kanceláře nebo ke sportu se nicméně bezesporu hodí.

Pochvalu si zaslouží bezproblémový přenos. Ani jednou se mi nestalo, že by došlo k výpadku nebo záseku.

Zahraniční recenze

Podle zahraničních kolegů si vedou sluchátka obecně dobře. Například web Techradar zařadil mezi klady pohodlnost a slušné basy. Podobně zní i zkušenosti testerů z Wired, kterým se ještě líbí možnost bezdrátového dobíjení stanice a dobrá výdrž. Hodně podrobnou recenzi potom doporučuji si přečíst na stránce Soundguys.

Alternativy k Samsung Galaxy Buds Live

Velkou konkurenci osobně spatřuji v modelu Jabra Elite 75t (recenze), který má pěkný a nenápadný design, pohodlně se nosí, špičkově hraje a disponuje fyzickým ovládáním. Pokud vám nevyhovuje dotykové, sluchátka od Jabra se vám třeba zalíbí. Jako levnější varianta stojí za zvážení sympatická bezdrátová sluchátka Huawei FreeBuds 3 (recenze), jež v uších výborně sedí.

Závěrečné hodnocení

8.7

Skvělá

Bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds Live dokáží zaujmout neotřelým „fazolkovým“ designem, kvalitou zvuku a dobrou výdrží. Fungují na Androidu a iOS, přičemž mimo hraní svedou telefonovat.

Design a zpracování
9
Technické specifikace
8
Zvuková kvalita
9
Klady
 • Krásný a neobvyklý design
 • Kompaktní rozměry
 • Kvalitní zvuk + silné basy
 • Slušná výdrž
 • Pohodlné nošení včetně sportu
 • Dotykové ovládání (lze vypnout)
 • Kompatibilní s Android a iOS
Zápory
 • Povrch se patlá
 • Nedoladěné ANC
 • Dotykové ovládání vadí při nasazování
 • Vyšší cena

mobil pohotovost

Za zapůjčení sluchátek Samsung Galaxy Buds Live děkujeme společnosti Mobil Pohotovost.

Nejlepší bezdrátová sluchátka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (6 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář