Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Mobilní telefony

Recenze Samsung Galaxy J6 Dual SIM

2. 11. 2018 aktualizováno

Do rukou se nám tentokrát dostal kompaktní model Samsung Galaxy J6 Dual SIM, který během času pocítil výrazné zlevnění. Přístroj si tak můžete nyní koupit za částku kolem 5 000 Kč (11/18), přičemž na českém trhu je k mání i ve verzi Single SIM. Vybírat můžete z černé, fialové nebo naší zlaté barvy.

Obsah balení

Krabička modré barvy obsahuje slušnou porci uživatelského zázemí. Mimo telefonu na vás vybafne nabíječka s výstupem 5V/1A, datový kabel s koncovkou microUSB, pecková sluchátka nevalné kvality, kovová sponka a průvodce rychlým nastavením v papírové podobě. Dost slušný základ, který neurazí.

Samsung Galaxy J6 Dual SIM - obsah balení

Design a zpracování – 8/10

Po celou dobu testování jsme si na Samsungu Galaxy J6 pochvalovali skutečně příjemné držení. Telefon sice není svými proporcemi 149,3 × 70,2 × 8,2 mm a 5,6“ displejem úplný drobek, ale pocitově těmto parametrům jakoby ani neodpovídal. Jestliže hledáte pohodlný smartphone s větší obrazovkou a nízkou hmotností (154 gramů), dost možná tahle mašina bude pro vás to pravé.

Přístroj na první pohled asi ničím výrazně nezaujme. Výrobce se držel při zdi a telefon působí spíše konzervativně. Ničím nevybočuje ze známého standardu levnějších telefonů, čemuž jenom přisvědčuje kompletně plastová konstrukce. Veškeré části ovšem sedí pevně na svém místě, žádná součástka nevrže a jako celek působí zpracování opravdu bytelně.

Zvýšenou odolnost vůči prachu a vodě ovšem očekávat nelze. Naopak je ve spodní části přítomen postarší audio jack a microUSB konektor pro napájení. Pravici pak zdobí tlačítko pro zapínání obrazovky a reproduktor, přičemž horní strana zůstala holá.

Nedaleká levice ovšem nejednoho majitele příjemně potěší. Tenhle Samsung byl totiž mimo tlačítek pro regulaci hlasitosti opásán plnohodnotným slotem, takže máte šanci využívat dvě nanoSIM karty a paměťovou kartu současně. To je příjemný benefit, kterým se většina konkurence pochlubit prostě nemůže. Navíc hovoříme o režimu Active Standby, tudíž jsou obě SIMky aktivní. A také zadní strana je slušně vybavena, neboť na tomto místě dřímá objektiv hlavního fotoaparátu, blesk a čtečka otisků prstů.

Chválíme její uživatelsky přívětivé umístění a rychlou odezvu, která nás snad nikdy nezklamala. Na nejdůležitější čelní straně se kromě displeje ukrývá telefonní reproduktor, selfie kamerka a blesk. Navigační tlačítka byla vyřešena softwarovou formou, tudíž je zbytek obrazovky čistý. Notifikační LED dioda telefonu chybí.

Samsung Galaxy J6 Dual SIM

Ačkoliv zevní podoba Samsungu Galaxy J6 není vlastně ničím dechberoucí, z hlediska uživatelského nás prostě nadchla. Telefon se výborně drží a vůbec celkově se s ním hezky pracuje a zachází. Není to ani tintítko, ani žádná placka – velikostně tak akorát…

Displej – 7,5/10

Během používání budete hledět na Super AMOLED panel o velikosti 5,6″ s rozlišením 1 480 × 720 pixelů. Poměr stran se drží moderních trendů 18,5:9, přičemž jemnost vykazuje stále slušné číslo 293 ppi. Obrazovka zabírá 76,5 % čelní strany.

Samsung Galaxy J6 Dual SIM

Zobrazovací výkon hodnotíme výtečně. Jednotlivá písmenka jsou vykreslena moc hezky, maximální jas je dostatečný, stejně jako pozorovací úhly. Za takové peníze jde o pěknou kvalitu. Samsung ale musel logicky někde šetřit – a my víme kde.

Mezi funkcemi se nenašla automatická regulace jasu, což považujeme za výrazné minus. Při používání nás její absence čas od času silně limitovala, zejména při usínání v zatemněné místnosti, kde působil výrazný jas displeje hodně nepříjemně. Manuálnímu ladění se tedy nevyhnete.

Poněkud překvapivá je naopak přítomnost funkce odemykání obličejem, která pracovala vesměs dobře. Při horších světelných podmínkách to sice již taková sláva nebyla, ovšem ve valné většině odemykání pracovala uspokojivě. Potěšila také přítomnost adaptivní obrazovky, v jejíž rámci lze upravovat výstupní barvy. Nechyběl ani spořič obrazovky a další uživatelské možnosti.

Co displej vydrží se podívejte na videu níže:

Hardware a výkon – 7,5/10

Tahle mašinka je na volném trhu již několik měsíc a zjevně to jejímu renomé jenom prospělo. Zatímco si dříve uživatelé stěžovali na občasné záškuby a softwarovou nestálost, během testování jsme se s ničím takovým prakticky nesetkali.

Samsung Galaxy J6 Dual SIM - AnTuTu hardware

Použité 3 GB operačních pamětí se po boku osmijádrového procesoru Exynos Octa 7870 a grafického čipu Mali-T830 ukázaly jako zcela dostatečné. Technická výbava tak působila stabilně a přístroj ochotně zvládl i středně náročné hry s průměrným až lepším rozlišením. Ani při silnější náloži se kupodivu nezahříval, což je samozřejmě jedině dobře.

Telefon jsme podrobili zatěžkávacímu AnTuTu testu, ve kterém získal 62 871 bodů. Takový výsledek není na první ani druhý pohled nic moc. Tak třeba letošní Huawei P smart, jehož cena je nachlup stejná, dosáhl o nějaký 25 000 bodů více. Nebo o několik stovek levnější Xiaomi Redmi Note 5 3GB/32GB Global testovaný model překonává o 52 000 bodů. Ať už ale výsledky značí cokoliv, středně náročné hry telefon přesto dobře rozpohybuje.

Samsung Galaxy J6 Dual SIM

Z původně 32 GB interního uložiště se vyklubalo 23,6 GB dostupných dat. Vložením paměťové karty si však lze daný prostor rozšířit až o dalších 256 GB.

Jako slušnou hodnotíme hudební průpravu s hlasitým výstupem a docela poctivou kvalitou. Poněkud netypické umístění zvukovodu se v praxi osvědčilo a při hraní jsme si jeho průduch nezakrývali. Samsung Galaxy J6 tedy představuje ztělesnění dobře vyváženého přístroje se slušnou technikou pro středně náročné uživatele.

Výdrž baterie a doba nabíjení – 7,5/10

Recenzovaný přístroj se ukázal jako poctivý energetický držák. Nevyměnitelná baterie byla poctěna kapacitou 3 000 mAh, které telefon dokáží zásobit po dobu až dvou dní. Při plném nasazení, surfování po internetu a prohlížení všeho možného se i tak s přehledem dostanete na celý den. Vzít si s sebou Galaxy J6 na chatu bez elektrické sítě tedy není nemyslitelné.

Samsung Galaxy J6 Dual SIM - nabíječka

K dostání je tradiční porce úsporných režimů, tudíž lze – s omezenými funkcemi – dosáhnout ještě vyšší výdrže. Nižší rozlišení displeje (1 480 × 720 px) se tedy nejen viditelně, ale i citelně v dobrém projevilo.

Nabíjení nicméně už tak příznivé není. Nabíječka s chabým výstupem 1A dokáže baterii naplnit ze samého dna na maximální kapacitu asi za 2,5-3 hodiny. Ideální je tedy nabíjet průběžně nebo přes noc. S bezdrátovou formou samozřejmě počítat nemůžete.

Fotoaparát a kamera – 7/10

Předsudkům nevěříme a předčasné myšlenky rádi nemáme, ale již při prvním listování mezi parametry bylo zjevné, že fotografická průprava nebude nijak překvapující. A skutečně – pořízené obrázky patří mezi lehčí nadprůměr, nicméně se o žádném pozlátku hovořit prostě nedá.

Více fotografií v originální kvalitě najdete tady.

Čelní 13Mpx kamerka se světelností f/1,9 a automatickým zaostřováním za dobrých světelných podmínek dokáže vyplodit docela pohledné obrázky. Častokrát jsou však fotografie příliš bledé nebo naopak tmavé. Dynamický rozsah tedy viditelně pokulhává. Čelní selfie kamerka s 8 megapixely a stejnou světelností jako hlavní základ je ovšem pro většinu běžných telefonistů dostačující.

Kvalita videí je skutečně průměrná. Maximální Full HD rozlišení s 30 snímky za sekundu se tváří slušně a pro zachycení denních radostí a strastí je použitelné. Jak ale můžete sami dle okolních záběrů vidět, pohyblivým scénkám chybí kus ostrosti, detailu a absence elektronické stabilizace je prostě znát. Hodně špatně pak dopadla noční videa, která jsou k dalšímu využití de facto neupotřebitelná.

Na celkovém zážitku přítomnost režimu Pro, panorama či HDR nic nezachrání. Kdyby byla cenovka telefonu na původní výši (kolem 7 000 Kč), bodování by šlo nejspíše o něco níže. Takhle ještě můžeme přimhouřit obě oka.

Systém a konektivita – 7/10

Operační systém telefonu poněkud nepřekvapivě cválá na Androidu 8 Oreo. Těšit se tak můžete z podpory nejnovějších aplikací a her včetně aktuálních bezpečnostních záplat. Konektivita zahrnuje podporu LTE, pomalejší 2,4 GHz Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspotu, Bluetooth 4.2FM rádia a kupodivu technologie NFC. Přítomný port microUSB je verze 2.0.

Naopak přístroji chybí gyroskop a kompas (viz. poslední screenshot), což může někomu vadit třeba při pěší tůře – neuvidí směr chůze. Součástí systému jsou známé aplikace včetně kalendáře, hodin, kalkulačky a mnohých jiných. Google mezi nimi tradičně nechybí.

Za pozornost stojí služba Bixby nebo přítomnost režimu jedné ruky a gest snímače otisků prstů. Veškeré hry pak lze mít v rámci aplikace na jediném místě hezky pospolu. Uživatelské prostředí Galaxy J6 je pohodové a svižné. Přístroj se nezasekává, soubory dostatečně rychle ukládá a působí celkově vyváženě.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Za dobu, co je telefon venku, česká Heureka sesbírala 16 uživatelských recenzí. Výsledkem je kulaté hodnocení 80 %, v jehož rámci se dočtete o pochvalách nízké hmotnosti a vyvážené funkčnosti.

Případným zájemcům doporučujeme zavítat na poctivě sepsanou recenzi serveru notebookcheck.net, kde se dočtete něco o slušném zpracování, dobrém snímači otisků prstů nebo impozantní výdrži.

Příjemného hodnocení 7/10 se Samsung dočkal na stránce gadgets360.com, kde chválí displej, eleganci a výdrž baterie.

Alternativy k Samsung Galaxy J6

Zcela jasného konkurenta spatřujeme v modelu Xiaomi Redmi Note 5 4GB/64GB Global (recenze), který svému majiteli nabízí především obří a kvalitní obrazovku, slušný výkon, parádní výdrž a pěkné fotografie a stabilizovaná FHD videa.

Moc hezky se rovněž tváří populární smartphone Honor 9 Lite Dual SIM (recenze), u něhož si ceníme elegantního designu, kvalitního displeje s vysokou jemností 428 ppi, rychlé čtečky a pěkných fotografií.

Další inspiraci načerpáte v našem aktualizovaném výběru nejlepších telefonů do 5 000 Kč. A pokud je vám jihokorejský výrobce sympatický, doporučujeme výběr nejlepších telefonů značky Samsung.

Závěrečné hodnocení

7.4

Velmi dobrý

Samsung Galaxy J6 Dual SIM je určen středně náročným uživatelům, kteří ocení pohodlnou manipulaci, pěkný displej, duální slot a dvoudenní výdrž. Některé zásadní parametry ale telefon postrádá.

Design a zpracování
8
Hardware a výkon
7.5
Výdrž baterie
7.5
Fotoaparát a kamera
7
Systém a konektivita
7
Klady
  • Kompaktní plastová konstrukce
  • Pěkný Super AMOLED displej
  • Plnohodnotný duální slot
  • Dvoudenní výdrž
  • Funkce odemykání obličejem
  • Android 8 Oreo
Zápory
  • Chybí automatická regulace jasu
  • Dlouhá doba nabíjení
  • Špatná noční videa
  • Absence gyroskopu, kompasu a LED diody

Nejprodávanější mobilní telefony dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 1.0 (1 hlas)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Cipísek (11. 6. 2019 09:06)

Dobrý den, který je podle Vás lepší Samsung Galaxy J6 nebo J6+ . Děkuji za odpověď

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (12. 6. 2019 08:06)

Dobrý den, na výkon (hraní her) je o něco lepší J6 (rychlejší procesor), J6+ má zase větší displej. Podle toho bych se rozhodoval.

Odpovědět
Uživatel
Pavel Kopička (24. 11. 2018 18:11)

Dobrý den,je novější Samsung J6+ v parametrech horší než loňský J5? Děkuji za odpověď, Pavel.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (27. 11. 2018 17:11)

Dobrý den, recenzi na J5 najdete zde: https://www.testado.cz/recenze-samsung-galaxy-j5-2017/ Samsung Galaxy J6+ má oproti J5 větší baterii, větší displej a vyšší rozlišení. Je po všech stránkách lepší.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář