Recenze Samsung Galaxy J7 J710F (2016)

Nová verze Samsungu Galaxy J7 potěší zejména vynikající výdrží baterie a velmi slušným výkonem, který zaručuje plynulý chod systému Android 6.0 i spousty her. Fotoaparáty jsou dobré a pochvalu si zaslouží přední LED blesk. Zklamáním je bohužel lacině působící provedení zadního krytu, pouze 2 GB RAM, nízké rozlišení, nepřítomnost čtečky otisků prstů a automatické úpravy jasu displeje. Shrnuto a podtrženo: za cenu kolem 7 000 Kč jste schopni sehnat výrazně lépe vybavený 5,5 palcový smartphone.

KLADY:
  • Skvělá výdrž baterie
  • Dobrý výkon
  • Přední LED blesk

ZÁPORY:
  • Cena/výkon
  • Absence automatické úpravy jasu
  • Zadní kryt
  • Absence čtečky otisků prstů

Recenze na pcmag.com – 7/10

Samsung Galaxy J7 je cenově dostupný phablet střední třídy, který oproti řadě konkurentů nabízí velmi dobrý poměr cena/výkon.

Klady: Cena, dobrý výkon, nejnovější Android (06/2016), pěkný jasný displej, dvoupásmové WiFi, NFC, vyjímatelná baterie, rozšířitelná uživatelská paměť

Zápory: Nic moc výkonný fotoaparát, podprůměrná kvalita hovoru, některý bloatware

Recenze na phonearena.com – 6,5/10

Galaxy J7 nabízí pěkný kovový rámeček, nicméně plastický kryt působí levně nejen ve srovnání s levnými čínskými modely. Nepřítomnost čtečky prstů je v současné době rovněž nemilé překvapení. Stejně tak displej zaostává za očekáváními, zejména pokud jde o automatickou úpravu jasu. Ani repráčky nijak nevyčnívají nad průměr. Pohlédneme-li však na telefon z druhého úhlu, jeho chod je hladký, fotoaparáty slušné a výdrž baterie potěšující.

Klady: Pozoruhodná výdrž baterie, rychlý start fotoaparátu, poměrně hladký výkon, podporuje microSD karty

Zápory: Plastický kryt působí levně, nemá čtečku otisků prstů, poněkud drahý, nenabízí možnost 4K videí

Recenze na techmagnifier.com – 8/10

V porovnání s mnoha čínskými smartphony, působí Galaxy J7 poněkud draze na to, jaké má specifikace. Pokud však chcete telefon s kvalitními komponenty, který vydrží několik let než bude zastaralý, Samsung již v minulosti dokázal, že tuto parketu zvládá velmi dobře.

Klady: Rafinovaný vzhled, dobrá baterie, skvělý LED blesk předního fotoaparátu

Zápory: Absence automatické úpravy jasu

Recenze na digit.in – 6,8/10

Dobrá výdrž baterie bohužel nestačí k tomu, abychom telefon doporučili. Samsung J7 je, stejně jako J5, poddimenzovaný a zaostává za svou konkurencí. Xiaomi Redmi Note 3 a Moto G4 Plus poskytují mnohem lepší výdrž baterie než toto zařízení, přičemž telefon Moto má lepší fotoaparát.

Klady: Skvělá výdrž baterie

Zápory: Podprůměrný fotoaparát, telefon působí levně, předražený

Recenze na in.techradar.com – 6/10

Za danou cenu je velmi těžké Samsung Galaxy J7 doporučit. Nabízí S Bike mód, dobrý herní výkon, nadprůměrné fotoaparáty, přední blesk a dobrou baterii. Nicméně má zastaralý design, zadní kryt s otřesnou kvalitou, pouze 2 GB RAM, nízké rozlišení a chybí mu čtečka otisků prstů. Konkurence nabízí mnohem více za nižší cenu.

Klady: Přední LED blesk, skvělá výdrž baterie, dobrý herní výkon, slušný zadní fotoaparát

Zápory: Nízké 720p rozlišení displeje, pouze 2 GB RAM, bez čtečky otisků prstů, zastaralý design, příšerná kvalita zadního krytu

6.9 Celkové hodnocení
Dobrý

Samsung Galaxy J7 je dobrý velký telefon, neboli phablet, který má velkou baterii s dobrou výdrží. Rovněž potěší plynulý chod nejnovějšího OS Android a dostatečný výkon pro hraní her. Za danou cenu bychom si však představovali hezčí design, větší rozlišení displeje a přítomnost čtečky otisků prstů.

pcmag.com
7
phonearena.com
6.5
techmagnifier.com
8
digit.in
6.8
in.techradar.com
6
Uživatelské hodnocení: 5 (1 hlasů)

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte