Recenze Samsung Galaxy S5 Mini

Samsung Galaxy S5 Mini je skvělý kompaktní telefon, který se pohodlně ovládá v jedné ruce a potěší svou odolností vůči prachu i vodě. Ostrý 4,5″ Super AMOLED displej s HD rozlišením určitě nezklame, stejně jako výkonný fotoaparát. Potěší též dlouhá výdrž baterie. Naopak zklame levnější plastové zpracování a pofidérní snímač otisků prstů. Pokud nejste přímo fanoušci Samsungu, jako alternativu můžete zvolit například Sony Xperia Z3 Compact.

Náš tip: Přečtěte si náš pravidelně aktualizovaný výběr nejlepších mobilních telefonů do 7000 Kč.
KLADY:
  • Odolný vůči vodě i prachu
  • Ostrý displej
  • Skvělý fotoaparát
  • Výdrž baterie

ZÁPORY:
  • Plastové zpracování působí levně
  • Nepřesný snímač otisků prstů
  • Nemá nejrychlejší rozhraní

Recenze na androidauthority.com – 8,5/10

Pokud jste milovali Samsung Galaxy S5, ale připadal vám příliš velký, pak je Galaxy S5 Mini přesně pro vás.

Klady: Skvělý fotoaparát, dobrý displej, prémiové hardwarové funkce

Zápory: Některé problémy s konstrukční kvalitou, občasné případy zasekávání či zamrznutí

Recenze na notebookcheck.com – 8,7/10

Před rokem (08/2014) by byl Samsung Galaxy Mini S5 považován za smartphone normální velikosti. Nicméně protože je menší a má méně funkcí než klasický S5, nazývá se jednoduše “Mini”.

Klady: Vodotěsné a prachuodolné pouzdro, vyměnitelná baterie, IR, slušná GPS, dobrá kvalita hovoru, operační systém s mnoha funkcemi, dobrý displej, dobré fotky, velká výdrž baterie, nezahřívá se

Zápory: Bloatware (spousta předinstalovaných aplikací od výrobce), plastová konstrukce, nepřesný snímač otisků prstů a srdečního tepu, světle modrý odstín na displeji

Recenze na cnet.com – 6,7/10

Pokud jste doufali v plnohodnotný vlajkový telefon se všemi pozlátky ostatních elitních telefonů, akorát v kompaktním balení, pak budete zklamáni. Galaxy Mini S5 se shoduje s klasickým S5 v názvu a vzhledu, ale nikoli ve výbavě. Pokud hledáte snadno ovladatelný telefon se jménem Samsung a dostatkem výkonu pro každodenní použití, bude vám vyhovovat. Skutečně kompaktní prémiový telefon je však spíše Sony Xperia Z3 Compact.

Klady: Samsung Galaxy Mini S5 má stejný pogumovaný design jako jeho větší bráška, je vodotěsný a má ostrou obrazovku a slušný fotoaparát.

Zápory: Stejně jako všechny předešlé menší vlajkové lodě od Samsungu i Mini S5 má horší výbavu než špičkové telefony, což znamená, že se jedná o mobil střední třídy s prémiovým názvem a vysokou cenou. Plastová konstrukce působí mnohem méně luxusně než kovový HTC One Mini 2 a snímač otisků prstů občas nefunguje. 

Recenze na techradar.com – 8/10

S5 Mini je solidní smartphone s působivou škálou funkcí, které si vypůjčilo od svého většího brášky, ale za danou cenu nedokáže skutečně oslnit.

Klady: Odolný vůči vodě i prachu, slušná výdrž baterie, jasná a barevná obrazovka

Zápory: Pofidérní snímač otisků prstů, rozhraní není nejrychlejší, plastové tělo působí levně

Recenze na trustedreviews.com – 8/10

S5 Mini je velmi dobrý malý telefon, který je zastíněn Sony Xperia Z1 Compact a levnějšími pětipalcovými telefony.

Klady: Jasný a živý displej, velmi schopný 8Mpx fotoaparát, skvělá výdrž baterie

Zápory: Plastový kryt působí levněji než na S5, některé chybějící fuknce TouchWizz

8 Celkové hodnocení
Skvělé

S5 Mini je solidní smartphone s působivou škálou funkcí, který potěší zejména kompaktními rozměry, dlouhou výdrží baterie, ostrým a barevným displejem a kvalitním fotoaparátem. Díky certifikaci IP67 je navíc odolný vůči vodě i prachu. Naopak konstrukce působí trochu levně a snímač otisků je dosti nepřesný. Za prémiové funkce a logo Samsungu si navíc připlatíte.

androidauthority.com
8.5
notebookcheck.com
8.7
cnet.com
6.7
techradar.com
8
trustedreviews.com
8
Uživatelské hodnocení: 4.73 (1 hlasů)

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

      Okomentujte