Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Samsung Galaxy S9+ 64GB Dual SIM

8. 5. 2018 aktualizováno

Rok se s rokem sešel a znovu nás navštívil vlajkový model značky Samsung zvaný Galaxy S9+, jehož si máte šanci koupit v modré, fialové nebo černé barvě. Cena recenzovaného přístroje vyskočila na slušných 24 500 Kč (05/18) ve verzi s 64 GB interním uložištěm a na 27 000 Kč s 256 GB, což už je pořádný balík peněz.

Případní zájemci mohou sáhnout i po menší verzi Samsung Galaxy S9 za 22 000 Kč.

Přístroj nás doprovázel v zaměstnání, dovolené, procházkách a bujarých oslavách. Všude tam jsme si na jeho služby zvykali a snažili se z jeho hardwarových koleček vymáčknout co se jen dalo. Pojďte se podívat, jak se nám vedlo a co jsme vlastně zjistili.

Obsah balení

Vyšší cena s sebou naštěstí přivedla i naducané balení, ve kterém najdete velké množství technických užitečností. Mimo samotného přístroje se pod papírovými vrátky nachází 2A nabíječka, datový kabel s koncovkou USB-C, značková sluchátka AKG, USB redukce (C na A), microUSB redukce, jehla pro vysunutí SIM a průvodce rychlým spuštěním.

Samsung Galaxy S9+ (G965F/DS) - obsah balení

Design a zpracování – 9,5/10

Podobně jako loňský stařík Samsung Galaxy S8+, i letošní model doslova ztvárňuje skutečnou designovou nádheru. Telefon působí nadmíru elegantně a decentní vzhled neurazí jak přísedící v zapáchající putyce, tak ani vrcholové manažery schvalující milionové kontrakty. Vývojáři udrželi jakékoliv výstřelky stranou a každý majitel se může těšit na skutečnou živoucí krásu.

Samsung Galaxy S9+ (G965F/DS)

Obě strany jsou potaženy skleněným potahem a utěsnění zastává ochrana IP68, která svojí přítomností ručí za vyšší odolnost a vzdor vůči vodě a prachu. Konstrukční vyvedení dále poznamenala lehká kovová slitina, jež celému přístroji dodává pevnost a jistotu. Telefon je na dotyk moc příjemný, což o to, výrazně však utrpěla stránka manipulační.

Pro snazší pochopení si nejprve odprezentujme rozměrové hodnoty 158,1 × 73,8 × 8,5 mm, které ve výsledku zastoupily 189 gramovou hmotnost. Přístroj je tedy skutečně rozměrný a pro jeho obslužnost se lépe hodí zapojení obou dlaní a desatera prstů. Při manipulaci pomocí jedné ruky nás neustále sužovala nejistota a vlastně i skutečnost, že jedním palcem dosáhneme na minimum ovládacích prvků.

Hlavní stranu významně zabral 6,2“ Super AMOLED displej, který svojí roztažlivostí nechal minimum volného místa ve spodní části přístroje. Navigační tlačítka vyřešil Samsung softwarovou formou, tudíž se veškeré dění odehrává přímo na obrazovce.

Nad obřím zobrazovačem spatříte mimo telefonního a sekundárního reproduktoru přední fotoaparát, senzor a LED diodu rozpoznávající oční duhovky včetně barevné notifikační diody (barvy nelze nastavovat).

Horní hranu zabírá hybridní šuplík a zdířka mikrofonu. Protější spodek vlastní konektor pro 3,5 mm jack, port USB-C, další mikrofon a průduch hlavního reproduktoru. Levá hrana nabízí kolébkové ovládání hlasitosti a tlačítko pro spouštění asistenta Bixby. Naproti zase spatříte samostatné tlačítko pro zapínání a vypínání obrazovky. Ani zadní strana se ovšem nemusí za svoji technologickou výbavu vůbec stydět.

Bedra skrývají zázemí pro duální fotoaparáty a čtečku otisků prstů, která je svižná a pohotová. Na naše pokyny reagovala i v případech, kdy nebyl aktivovaný displej. To znamená, že pro odemknutí touto variantou nemusíte nikde nic dalšího mačkat. Ačkoliv je kolem čtečky a objektivů milimetrový rámeček, jeho přítomnost se na užívání nijak nepromítá. Kousek vedle dále najdete blesk a snímač tepové frekvence.

Pohledná konstrukce a slušné technologické zázemí jsou obecně na vynikající úrovni. Skleněný povrch si však vyžádal daň v podobě neustále upatlanosti. Čmouhy a otisky jsou viditelné takřka na každé pídi telefonu. Povrch také nadmíru přitahuje prach, jehož drobné částečky se shromažďují zejména kolem okolí zadních kamer a snímače otisků.

Co tenhle Samsung vydrží zjistíte na videu níže:

Nejprve jsme chtěli pořídit fotografie v běžném upatlaném stavu, ovšem po zhlédnutí prvních snímků jsme museli přimhouřit oko a dát přednost vyleštěné podobě. V opačném případě byste hleděli do tváře jakéhosi „škarohlída“, co má s elegancí pramálo společného. I tak si ale můžete povšimnout všudypřítomných prachových částeček. Je to k naštvání, jakoby je ten Samsung schválně přitahoval…

Displej – 10/10

V návalu superlativů můžeme pokračovat klidně dál. Samsung Galaxy S9+ se totiž pyšní Super AMOLED displejem o velikosti 6,2“, jehož rozlišení činí 2 960 × 1 440  pixelů a jemnost 529 PPI. Mimo WQHD+ můžete využít i FHD+ nebo dokonce HD+ rozlišení, čímž docílíte snížení spotřeby energie. Během recenzování jsme ale využívali převážně maximální možnou kvalitu, která je jedním slovem perfektní.

Samsung Galaxy S9+ (G965F/DS)

Zobrazovaná písmenka a barvy jsou vskutku parádní a jejich jemnost mimořádná. Sledování filmů a čtení byla naprostá balada, kterou jsme si plnými doušky náležitě užívali. Krom bezvadných pozorovacích úhlů připišme něco o přítomnosti automatického jasu a filtru modrého světla. Obě technologie fungují bez problémů a jejich služby doporučujeme.

Jako standardní „Samsung servis“ si můžete dále pohrávat s nastavením různých režimů displeje, aplikovat jednodušší rozložení domácí obrazovky pro snadné ovládání či případně blokovat náhodné dotyky. Velice rychle jsme si zvykli na funkci Always ON, která nás během dne a noci spravovala o datu a světovém dění v podobě notifikací. A pokud snad usínáte dřív než ostatní, nastavte si časový plán a šetřete energii. Always ON nemusí pracovat celou noc.

Hardware a výkon – 9/10

Recenzovaný Samsung pohání osmijádrový procesor Exynos 9810, kterému dělá společnost 6 GB operačních pamětí a grafický čip Mali-G72. Ať už jsou vám dané poznámky srozumitelné či nikoliv, tak vězte, že si s tímto dělem zahrajete naprosto cokoliv.

Většina her se ani neškubne, a pokud snad ano, je to vinou výrobců her, nikoliv přístrojem. Hraní her v podání Galaxy S9+ nabývá na úplné jiné dimenzi, neboť budete potěšeně nadstandardním herním zážitkem a krásnou grafikou.

Samsung Galaxy S9+ (G965F/DS) - AnTuTu hardware

AnTuTu test hardwaru ukázal 250 268 bodů, což je jednoznačně vynikající výsledek. Bodování zatím nebudete s jinými telefony porovnávat, protože byl AnTuTu software nedávno upgradován a tudíž by nebylo srovnání objektivní.

Nyní ale k dalším parametrům. Výrobce přislíbil 64 GB interního uložiště, z nichž se záhy vyklubalo 52,5 GB uživatelsky dostupného místa. Není to sice málo, na druhou stranu bychom za takové peníze očekávali přece víc.

Řešením je připlatit si dalších pár tisíc za 256GB verzi, případně interní uložiště rozšířit pomocí paměťové karty až o dalších 400 GB. Tahle možnost nás ale zároveň připraví o možnost využívání dvou SIM karet současně. Přítomnost hybridního slotu bereme jako zásadní mínusko, za které body musí rychle dolů.

Zavzpomínat musíme i na přítomné reproduktory, jejichž zvuková kvalita je na velmi slušné úrovni. Hlavní reproduktor sídlí vedle nabíjecí zdířky, přičemž druhý je umístěn na tradičním místě telefonního reproduktoru. Sekundant je sice oproti primáru citelně slabší, nicméně i tak hraje dosti slušně. Obecně hodnotíme zvuk jako solidní a telefon přehlučí i poklidnou rodinnou oslavu. Bassové výstupy však mohly být krapet silnější.

Samsung Galaxy S9+ (G965F/DS)

Po zvukové přehlídce je se třeba trošku pověnovat způsobům odemykání. Zabezpečení je totiž v případě Samsungu Galaxy S9+ nesmírně variabilní. Vybírat máte šanci od standardního gesta, přes číselný PIN, otisk prstů až po inteligentní skenování obličeje či oční duhovku.

Nutno zmínit, že všechny varianty fungují po stránce technické skvěle. Nikdy jsme nepřišli na nějaký zásadní problém či nefunkčnost. V případě inteligentního snímání je ovšem kamenem úrazu pomalost. Odemknutí zkrátka hyzdí sekundová prodleva, což není vždy příjemné.

Výdrž baterie a doba nabíjení – 8/10

Obří displej s kvalitním rozlišením a výkonný hardware si logicky žádají dostatečnou baterii. Tady výrobce zvolil cestu jakési „smírné cesty“. Kapacita baterie sice hlásí 3 500 mAh, ve výsledku se ale dočkáte maximální jednodenní výdrže. Nedávno jsme navštívili krásnou Prahu a na cestu jsme si raději přibalili nabíječku. A dobře jsme udělali, protože hledání spojů, vyřízení zpráv a natáčení videí baterii ždímou skutečně razantně. Častokrát jsme dokonce nabíjeli ještě v podvečer.

Samsung Galaxy S9+ (G965F/DS) - AnTuTu baterie

Baterie není zkrátka žádný velký držák a v případě výletu se je nutné držet zkrátka, tedy pokud možno snížit jas a omezit zapnuté aplikace na samé minimum. AnTuTu test baterii přidělil 10 794 bodů. K cestě za úspěchem máte možnost, krom výše uvedeného snížení rozlišení obrazovky, ještě sáhnout po úsporných režimech. Mimo tyto známosti pak doporučujeme pravidelnou údržbu zařízení, která dokáže přístroj očistit od nepotřebných dat.

Jak jste již zbystřili, nabíječku budete vídat denně. Naštěstí výrobce nepozapomněl na podporu rychlonabíjení, tudíž se z naprostého vybití maximální kapacity dočkáte za 90 až 100 minut. Ani nabíjení na poslední chvíle není marné, neboť se prvními procenty plní baterie slušnou rychlostí. Případným zájemcům ještě doplníme, že Samsung Galaxy S9+ podporuje bezdrátové nabíjení. Mašinku si ovšem musíte přikoupit.

Fotoaparát a kamera – 9,5/10

Na zádech telefonu mají fotografičtí nadšenci k využití duální fotoaparáty, které spolu bezvadně kooperují. Oba dva objektivy vlastní 12 Mpx, přičemž zatímco spodní dokáže měnit clonu na hodnotu f/2,4, horní kamerka se pohybuje na hranici až f/1,5. Fotoaparáty mají za úkol spolu vycházet a uživateli nabízet nadstandard v podobě dvojnásobného zoomu a rozostřování obrazu. Součástí celého soukolí je také optická stabilizace.

Více fotografií v originálním rozlišení najdete tady.

Ve výsledku se můžete těšit na precizní fotografie, na které je radost pohledět. Téměř každé zmáčknutí závěrky zaviní produkci krásného a ostrého snímku. Fotografie jsou povedené jak ve dne, tak v noci. Čočky sice v případě městského osvětlení trošku zaspávají, ale tady přimhouříme očka. Noční scenérie jsou jinak působivé. Moc nás potěšila i skutečnost, že z několika set fotografií bylo rozmazaných obrázků opravdu jen několik.

Vynikající jsou fotografie okolí, ale také makro snímky. Moc jsme si vyhráli i s rozostřením pozadí, které uvítají hlavně rodiče. Své ratolesti si mohou zachytit v ideální poloze a obrázek může mířit rovnou do rámu (více fotografie dítěte níže). Fotografické prostředí toho ovšem nabízí mnohem víc. Řeč je o režimu Pro, panoráma, jídlo, superpomalý, hyperčas a AR Emoji.

Tuhle utilitku si zamilují věční „hračičkové“, kteří mohou vybírat z nejrůznější zvířat, čepic, brýlí a kdoví čeho všeho. Jedním stiskem si pak svoji podobu uchováte na věčnost. Kromě režimů lze měnit kvalitu fotografií, aplikovat HDR, dělící čáry, značky polohy či fotit do RAWu. Závěrka dokonce reaguje i na hlas, kdy po vyslovení slova „Smile“ vyfotí co je třeba. V pravém dolním rohu obrazovky je pak přítomno zoomování, které funguje skvěle a obrázek neztrácí nic na své kvalitě. Fotografie lze pořizovat v maximální kvalitě 4 032 × 3 024 pixelů.

Pro vyznavače selfie si výrobce připravil 8 megapixelový objektiv, který fotografuje naprosto precizně. Pozadu nezůstali ani kameramani, jež mohou sáhnout po kvalitě UHD při 60 snímcích za sekundu. V případě datové nedostatečnosti pak lze navolit i nejnižší HD kvalitu. Videa jsou vesměs povedená a určitě patří mezi ta lepší. Při větším zoomování se kvalita sice vytrácí, ale to je výsledek zcela logický.

Systém a konektivita – 9,5/10

Samsung Galaxy S9+ běží na operačním systému Android 8.0 Oreo, který je ovlivněn nadstavbou Samsung Experience 9.0. Systém sviští bezvadně a žádných negativních událostí jsme se nikdy nedočkali. Plynulost je samá radost, což oceníte při ukládání souborů a fotografií. Samozřejmostí je přítomnost výsuvné lišty, která je plná funkcí typu baterka, nerušit, umístění a podobně.

Telefon si poradí s technologiemi Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n, LTE, Bluetooth 5, NFC a GPS. Infraport na konstrukci sice nenajdete, na druhou stranu oceníte rozšířené funkce typu gesta snímače otisků prstů, možnost rozdělení obrazovky na polovinu, inteligentní zachycení, snadné ztlumení, odesílání SOS zpráv a mnohé jiné. Výborná je i uživatelská příručka v českém jazyce, která dokáže nabízené funkce dopodrobna vysvětlit.

Mezi předinstalovanými programy dohledáte programy od Samsungu (Samsung Health, Smart Thing, E-mail), od Googlu (Disk, Duo, Fotky) a Microsoftu (Word, Excel, PowerPoint, OneDrive). Ihned k využití máte i kalendář, kalkulačku a hodiny. Posluchači rádií ale musí FM službu oželet.

Alternativy k Samsung Galaxy S9+

Zcela logickou alternativou v tomto případě zastupuje loňský král Samsung Galaxy S8+, jehož chytré služby si můžete pořídit za 21 000 Kč. Oproti nejnovějšímu modelu tedy ušetříte nějakou tu tisícovku a dočkáte se de facto srovnatelných výsledků. Více se o této mašince dozvíte v recenzi.

Přímým konkurentem recenzovaného kousku je zařízení Huawei P20 Pro 6GB/128GB Dual SIM, které se prodává za 22 000 Kč. Přístroj se může pochlubit parádní 6,1″ obrazovkou s rozlišením 2 240 × 1 080 pixelů, osmijádrovým procesorem Kirin 970, 6 GB operační paměti, 128 GB interním uložištěm, fotoaparátem s 40 Mpx a baterií o kapacitě 4 000 mAh.

Závěrečné hodnocení

9.3

Perfektní

Samsung Galaxy S9+ je určitě vynikající chytrý telefon nabízející spoustu herní i fotografické zábavy. Také precizní zpracování a elegantní design patří mezi kategorie, které se nadmíru povedly. Počítat ovšem musíte s vysokou mírou upatlanosti a jednodenní výdrží.

Design a zpracování
9.5
Displej
10
Hardware a výkon
9
Výdrž baterie
8
Fotoaparát a kamera
9.5
Systém a konektivita
9.5
Klady
  • Elegantní vzhled
  • Perfektní zpracování
  • Vynikající displej
  • Stereoreproduktory
  • Skvělé fotografie a videa
  • Užitečné fotící funkce
  • Plynulý a svižný systém
Zápory
  • Hybridní slot
  • Velmi kluzký
  • Upatlaný povrch

Nejprodávanější mobilní telefony dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář