Recenze The Sims 4

Čtvrté pokračování úspěšné série The Sims přináší řadu nových vylepšení, ale současně občas působí jako krok zpět. Pozitivním prvkem je určitě emocionální hloubka, díky které Simové vůbec poprvé cítí a vyjadřují emoce. Stejně tak fanoušci jistě ocení nové tvůrčí nástroje. Na druhou stranu chybí poměrně velké množství předchozích funkcí a ve hře by se našlo pár dalších drobných nedostatků, kvůli kterým se někteří hráči vrátí spíše ke třetímu dílu.

KLADY:
 • Úžasný vizuál a zvuky
 • Lepší tvůrčí nástroje
 • Skvělé emoce Simíků

ZÁPORY:
 • Chybí řada předchozích funkcí
 • Malé sousedství
 • Pár otravných chyb

Recenze na 3djuegos.com – 8/10

The Sims 4 představují v mnoha ohledech průlom ságy, ale jde rovněž o hru, která má poměrně omezené možnosti, zejména z důvodů příchodu budoucích rozšíření. Zatímco momentálně z hlediska možností, počtu objektů a činností trochu pokulhává, došlo k několika zlepšením.

Klady: Tak návykové, přátelské a zábavné jako nikdy předtím. Velmi úspěšné zmenšení velikosti s cílem zlepšit herní výkon. Významné zlepšení designu a podoby rozhraní. Jednoduchost a účinnost.

Zápory: Příliš konzervativní pokud jde o skvělé novinky. Není zatím příliš mnoho variant jednotlivých prvků jako je nábytek, účesy, oblečení…

Recenze na gamespot.com – 6/10

Stručně řečeno, největším problémem The Sims 4 je fakt, že existuje The Sims 3 a popisování jeho nedostatků je nezbytnost při pohledu na to, kde tato série byla. Miluji se dívat a poslouchat čtvrté Simíky, ale tito malí digitální lidičkové nejsou tak okouzlující, aby mě udrželi závislým, když je verze Sims 3 mnohem přitažlivější.

Klady: Barevné vizuály a fantastické zvuky činí ze sledování Simíků potěšení. Základní nástroje stavby a nákupů jsou jak obří tak přístupné. Nálady a multitasking vedou k zábavným simáckým situacím.

Zápory: Stísněné stavby omezují osobní příběhy a brání ovládání více Simíků najednou. Příliš mnoho funkcí série bylo sesekáno nebo odstraněno.

Recenze na ign.com – 7,5/10

Simíci jsou vždy zábavní, ale v The Sims 4 nežijí život naplno.

Klady: Stavební mód se zlepšil, skvělé emoce, silná tvorba Simíků

Zápory: Časté načítání, postrádá obsah

Recenze na videogamer.com – 8/10

Způsob, jakým na sebe navzájem reagují, způsob jakým jedí, sledují televizi nebo mluví o spodkách či vesmírných lodích je úžasný technický úspěch, který dává zbytek hry, postrádající bazény a otevřený svět, do souvislostí. Kéž bychom mohli mít vše v jednom balení – možná bude The Sims 5 – ale pro teď jsem šťastný a nečekaně ochotný vyměnit tyhle pozlátka za postavy, které působí velmi realisticky.

Klady: Zábavné a návykové jako vždy. Působivý lidé-simové.

Zápory: Chybějící funkce působí jako krok zpět. Některé otravné (ačkoli malé) chyby.

Recenze na gamingtrend.com – 7,5/10

The Sims 4 je ve svém jádru fantastická hra, ale jeho malé sousedství a nedostatek mnoha funkcí ho vzdalují zpět od skvělosti Simíků.

Klady: Emoční systém dává Simům život. Stavební nástroje jsou úžasné, úvodní načítání netrvá tak neskutečně dlouho

Zápory: Chybí řada funkcí, chybí přirozený vývoj NPC, plochý terén, malé sousedství

7.4 Celkové hodnocení
Velmi dobrý

Čtvrté pokračování úspěšné série The Sims je opět fantastická hra, která vás zabaví na mnoho hodin. Tento díl přináší řadu nových vylepšení, jako je např. emocionální hloubka či nové tvůrčí nástroje, ale současně občas působí jako krok zpět, díky čemuž někteří fanoušci raději zůstanou u The Sims 3.

3djuegos.com
8
gamespot.com
6
ign.com
7.5
videogamer.com
8
gamingtrend.com
7.5
Uživatelské hodnocení: 4.68 (2 hlasů)

TOP 3 nejprodávanější PC hry dle heureka.cz

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

1 komentář
 1. Odpovědět
  Tereza 8.9.2016 at 10:37

  Skvělé emoce, super tvorba,návyková hra.Zlepšení grafiky.

Okomentujte