Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Sluchátka

Recenze sluchátek Huawei FreeBuds 3

4. 3. 2020 aktualizováno

Huawei FreeBuds 3 test a recenze

Pro uživatele Android zažízení jsme otestovali bezdrátová sluchátka Huawei FreeBuds 3, jejichž cena se pohybuje kolem 4 800 Kč. Sluchátka vypadají stylově a zvládnou potlačit okolní šum. Ovšem pozor, tady nemluvíme o špuntech, nýbrž o čistokrevných peckách.

Obsah balení

Uvnitř krabičky najdete bezdrátová sluchátka Huawei FreeBuds 3, dobíjecí stanici, nabíjecí kabel USB-C (chválím délku) a papírové brožurky. Jelikož mluvíme o peckových sluchátkách, náhradní špunty v balení nenajdeme.

Huawei FreeBuds 3 obsah balení

Design a zpracování – 9,5/10

Huawei FreeBuds 3 jsou pecková sluchátka. Oproti Airpodům vám tedy buď sednou nebo ne. Osobně patřím mezi typy lidí, kterým levné pecky absolutně nesedí. S tím se pravidelně setkávám při testování mobilních telefonů, k nimž výrobce většinou i nějaký laciný model přibalí. V tomto případě byly všechny předsudky ale zbytečné.

Nová sluchátka Huawei mi v uších sedí naprosto dokonale. Mohu se různě naklánět, otáčet, chodit… a sluchátka vždy drží skvěle. Navíc mne ani po delším nošení uši nebolely. I když některým lidem (zcela logicky) nesedí, já jsem pravý opak. Jinými slovy chci říct, abyste FreeBuds 3 zbytečně nezatracovali ještě před tím, než si je vůbec vyzkoušíte.

Pecková sluchátka se chlubí nízkou hmotností. Každé z nich váží nepatrných 4,5 gramů. Rozměrově se vešla do 41,5 × 20,4 × 17,8 mm (každé sluchátko). Při poslechu je tak v uších téměř ani neucítíte. Delší nožky jsou však vidět i na dálku. Pro vaše okolí tedy neviditelná nejsou.

Recenzovaná Huawei FreeBuds 3 jsou vyrobena z plastu. Hladký povrch je příjemný na dotek, konstrukčně odolají stříkající vodě (IPX4). Na plavání sice stavěna nejsou, pro běhání bych se je ale nebál vytáhnout (odolají potu).

Na sluchátkách můžete vidět průduchy a miniaturní zdířky mikrofonů. Nechybí jim ani dotykové senzory, které reagují na poklepání. Levé sluchátko zapíná a vypíná potlačení okolního šumu, pravým zase přepínáte skladby. Gesta jsou to šikovná a návyková. Škoda, že nelze dotyky regulovat také hlasitost.

Výdrž sluchátek

Každé sluchátko vlastní baterii o kapacitě 30 mAh. Výrobce slibuje výdrž kolem 4 hodin. S tím mohu souhlasit. Doba přehrávání je však závislá na funkci potlačení šumu. Pokud bude aktivní, výdrž se logicky o něco sníží. Obecně však záleží na spoustě dalších aspektů, jako je styl přehrávané hudby, hlasitost, okolní teplota a tak dále.

Huawei FreeBuds 3 test bezdrátových sluchátek

Dobíjení probíhá formou nabíjecího pouzdra. Doba nabíjení se pohybuje okolo jedné hodiny. Dokovací stanice má vlastní baterii s kapacitou 410 mAh. Pokud si vezmete Huawei FreeBuds 3 na cesty, díky stanici budete moci poslouchat zhruba 19 hodin. To nejsou vůbec špatné parametry, na trhu však existují i sluchátka s lepší výdrží.

Nabíjecí stanice má pěkný zakulacený tvar. Lehce se schová do kapsy nebo kabelky (60,9 × 21,8 mm). K testování jsme dostali červenou variantu, někteří prodejci nabízí také bílou nebo černou. Krabička má stejnou barvu jako sluchátka. Na spodní straně najdete USB-C konektor a diodu. Ta vás informuje o zbývající kapacitě. Při pravé straně se schovává párovací tlačítko s externími zařízeními.

Huawei FreeBuds 3 test bezdrátových sluchátek

Po otevření nabíjecí stanice uvidíte další indikační diodu a samozřejmě sluchátka. Ta se ke krabičce přichytí magneticky. Uvnitř dobře sedí a ani po otočení nevypadnou. Nehrozí tak nehoda nebo ztracení sluchátek. Na zadní straně je k vidění štítek s logem Huawei. Stanici můžete dobíjet buď klasicky přes kabel USB-C (5V, 1,2A, 6W) nebo bezdrátově: Qi standard (2 W).

Dobíjecí stanice je elegantní a zároveň vysoce praktická. Vadou na kráse je ovšem mírně skřípající zavírací krytka. Její pant je pevný, ovšem po lehkém zmáčknutí trošku skřípe (plast dosedá na plast). A byť to není žádná funkční vada, pro objektivnost ji přesto zmíním.

Technické specifikace – 8,5/10

Pecková sluchátka Huawei FreeBuds 3 vlastní Bluetooth čipset Kirin A1. Přenosová technologie je verze 5.1. Navázání spojení zabere sekundu. Sluchátka stačí vyndat z krabičky, vložit do ucha a automatika se o vše postará za vás. Sama se poté připraví k hraní a není nutné ručního zapínání.

Pro párování výrobce doporučuje smartphone s nadstavbou EMUI 10 nebo vyšší. Já jsem sluchátka zkoušel při recenzi Samsung Galaxy A51 a nového Xiaomi Redmi Note 8T a všechno fungovalo bezvadně.

Huawei FreeBuds 3 test bezdrátových sluchátek

Průměr každého sluchátka činí 14,2 milimetrů. Sluchátka nabízí aktivní potlačení šumu, které si můžete zapnout nebo nechat vypnuté. Tato funkce má zabránit rušení poslechu hudby od okolních hlasů, motorů a dalších rušivých elementů.

Aktivní potlačení funguje docela dobře. Největším nepřítelem je ale samotná konstrukce. Pecky nebudou nikdy těsnit jako špunty. Proto je logické, že ani aktivní potlačení šumu nebude nejlepší. Zase ale platí, že záleží na stavbě ucha každého z nás.

Pro maximální využití doporučuji stažení aplikace Huawei AI Life, která je zdarma pro Android. Pak stačí sluchátka spárovat a můžete vesele poslouchat. V rámci aplikace vidíte přesný stav baterie v procentech (sluchátek i krabičky) a lze si regulovat potlačení šumu. Za velký prohřešek ale považuji nepodporu aplikace pro systém iOS. Jablíčkáři mají zkrátka smůlu. V zásadě ale není pro využívání Huawei FreeBuds 3 vyloženě nutná. Stačí připojení Bluetooth a můžete poslouchat.

Jak jsme si připomněli výše, Huawei FreeBuds 3 mají odolnost IPX4. Ublížit by jim tedy neměl pot ani pár dešťových kapek. Během měsíčního testování mi při neopatrné manipulaci některé sluchátko párkrát vypadlo z ucha a dopadlo na tvrdou podlahu. Nikdy se naštěstí nic nestalo a obě sluchátka vypadají stále jako nová.

Zvuková kvalita – 9/10

Zvuková kvalita peckových sluchátek Huawei FreeBuds 3 odpovídá ceně. Maximální hlasitost zaregistruje i vaše okolí, slušné výšky a výškovou čistotu uslyšíte zase vy. Na celém zážitku výrazně přispívá automatické párování a aktivní potlačení okolního šumu. Člověk se nemusí o nic starat: stačí zapnout hudbu a jenom si užívat.

Huawei FreeBuds 3 test bezdrátových sluchátek

Nikdo vám také nebrání, abyste nechali jedno sluchátko v nabíjecí stanici. I tím vlastně zvýšíte dobu aktivního poslechu. Nezapomeňme ani na možnost telefonování. Podle zkušeností jsou mikrofony kvalitní a přenos signálu bezproblémový. Volaný neměl s kvalitou absolutní problém. To je skvělá vlastnost například při řízení nebo práci na počítači, kdy nemusíte držet mobil v ruce. To stejné platí pro přepínání skladeb. Prostě jen poklepete prstem na sluchátko a písnička se přepne.

Co se týče Bluetooth 5.1, při používání přenos signálu netropil potíže. Přenos byl vždy stabilní a bez přerušení. Hudba se nepřerušila ani na konci kanceláře (cca 5 metrů) a na chodbě za dveřmi. Při vstoupení do další místnosti začalo docházet k rušení signálu, ovšem při úkroku zpět hrála hudba zase čistě. Signál se tedy naváže okamžitě a vy nemusíte čekat, až se Bluetooth zase vzpamatuje. Tady jsem byl mile překvapen.

Huawei FreeBuds 3 určitě hrají skvěle. Pokud přihlédneme k ceně, po stránce zvukové nemám příliš co vytknout. Nejnáročnějším audiofilům ale mohou chybět výraznější basy, které tato sluchátka prostě nemají. A i když jsem chválil výšky, jisté limity jsou ve zvuku znát.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Na srovnávači cen Heureka patří Huawei FreeBuds 3 k populárním sluchátkům. Ze zahraničních recenzí se nám líbí ta na Androidheadlines.com, kde si tamní redaktoři vyzkoušeli černou barvu. Mezi klady se objevil design, nízká hmotnost a telefonování. Web Techradar.com oceňuje design a potlačení šumu. Obecně se většina recenzí nese v pozitivním duchu.

Alternativy k Huawei FreeBuds 3

Z pecek bych vám doporučil levnější JBL Tune 220TWS, které nejsou tolik vidět a hrají výborně. Zvládají snadné přepínání hudby a nabízejí hlasového asistenta. Jako cenově obdobná alternativa se nabízí Apple AirPods 2019, což je oblíbená srdcovka spousty uživatelů po celém světě.

Nejnáročnější potom odkážu na bezdrátová sluchátka Apple AirPods Pro, která představují vrchol technologického umění dneška. Jejich cena tomu koneckonců odpovídá.

Závěrečné hodnocení

9

Perfektní

Huawei FreeBuds 3 jsou nepochybně kvalitní bezdrátová pecková sluchátka, která stojí za zvážení. Oceňuji povedený vzhled, pohodlné užívání, solidní kvalitu zvuku a praktické telefonování. Kamenem úrazu může být vyšší cena a nemožnost regulace hlasitosti přímo na sluchátkách.

Design a zpracování
9.5
Technické specifikace
8.5
Zvuková kvalita
9
Klady
 • Hezké zpracování
 • Kompaktní rozměry a nízká hmotnost
 • Handsfree, podpora asistentů
 • Slušná kvalita hudby i telefonování
 • Aktivní potlačení šumu
 • Výborně sedí v uších
 • Slušná výdrž
 • Dobíjecí stanice
 • Podpora bezdrátového dobíjení
Zápory
 • Nelze měnit hlasitost přímo na sluchátkách
 • Sluchátka jsou v uších nápadná
 • Bez aplikace pro iOS (zatím)
 • Vyšší cena

Nejoblíbenější sluchátka podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář