Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze sluchátek Jabra Elite 75t

10. 3. 2020 aktualizováno

Jabra Elite 75t recenze sluchátka do uší

Popularita bezdrátových sluchátek stále stoupá. Absence otravné kabeláže a pocit volnosti je k nezaplacení. Do uší se nám dostala špuntová sluchátka Jabra Elite 75t, která dnes koupíte za 4 700 Kč. Za takovou cenu dostanete luxusní zvuk, slušnou výdrž a zvýšenou odolnost. Pojďme se podívat, jak si sluchátka vedou i v jiných parametrech.

Obsah balení

Uvnitř hezké papírové krabičky, kterou můžete používat i pro bezpečnější přepravu, se nachází sluchátka Jabra Elite 75t, dobíjecí stanice s USB-C konektorem, napájecí kabel, náhradní sada menších a větších silikonových špuntů (celkově 3 sady (S, M, L) – jedna je už na sluchátkách) a brožurky.

Balení je tudíž bohaté. Co bych vytkl je velmi krátký napájecí USB-C kabel. Například konkurenční Huawei FreeBuds 3 mají kabeláž 3krát delší. Pokud budete sluchátka nabíjet třeba z notebooku, může vás jeho krátká délka omezovat (sluchátka budou blízko vaší pracovní plochy).

Recenze sluchátek Jabra Elite 75t - obsah balení

Design a zpracování – 10/10

Vzhledem k tomu, že Jabra Elite 75t jsou sluchátka špuntového typu, měla by s největší pravděpodobností sedět všem. Při troše štěstí vám bude vyhovovat původně nasazená velikost (jako v mém případě), nebo si tu svoji najdete mezi náhradními špunty v balení. Jedná se o silikonové gelové nástavce, které jsou velmi poddajné.

Každé sluchátko váží 5,5 gramů, což je hmotnost plus minus v říší bezdrátových sluchátek obvyklá. Také rozměry (21,9 × 19,4 × 16,2 mm) jsou malé, takže se v uchu snadno schovají. Testovaná titanově černá vypadá skutečně elegantně. Jabra svým designem neruší okolí a kolemjdoucím nepřipadáte jako ze světa sci-fi. Model Elite 75t se vám krásně schová do ucha, bez rušivých „stonků“ nebo výstředních barev. K mání je ještě konzervativnější černá varianta a béžově zlatá, kterou by mohly uvítat hlavně dámy.

Testovaná bezdrátová sluchátka jsou vyrobena z plastu. Konstrukčně jsou pevná a ani po zatlačení nikde neskřípou. Kromě průduchů jsou vidět dobíjecí piny, zdířky mikrofonů a mechanická tlačítka. Fyzickým zmáčknutím lze zastavit skladbu nebo ji přepnout, zesílit či zeslabit zvuk, případně vyvolat asistenta Alexa, Siri nebo Google Assistant. Při recenzi jsem zkoušel Google a výsledek byl vynikající. Mikrofon mnou zadaný pokyn zaznamenal perfektně a bez jediné chyby.

test Jabra Elite 75t sluchátka špunty

Jabra Elite 75t vlastní zvýšenou odolnost v podobě krytí IP55. Jsou proto odolná proti prachu a nízkotlaké, trvale tryskající vodě. Pro nás to znamená jediné: se sluchátky můžete s klidem běhat a obecně sportovat.

Z hlediska designu bych měl malou výtku k upatlání. Každičké smítko, prach nebo nečistota jsou na sluchátkách okamžitě vidět. Takže pokud jste perfekcionalisti a máte rádi pořádek, bez hadříku to nepůjde…

Výdrž sluchátek

Jabra Elite 75t po stránce designové uspěla. Chvála nekončí ani u výdrže. Výrobce garantuje až 7,5 hodiny poslechu, s čímž souhlasím. Tato hodnota je hůře měřitelná, ale 7 hodin opravdu vydrží. Nadstandardní výsledek, který potěší sportovce a běžné uživatele. Spousta konkurence se pohybuje v nižší hodinové hladině.

test Jabra Elite 75t sluchátka špunty

Dobíjení probíhá přes nabíjecí pouzdro a zabere zhruba 2,5 hodiny. Stanice má kapacitu 500 mAh, takže sluchátka dobijete opakovaně, a to zhruba 3krát na maximum. Ovšem pozor, vyplatí se dobíjet i ve spěchu. Stačí krátká čtvrthodinka a můžete poslouchat zhruba hodinu. Takže pokud večer zapomenete nabít, ještě nemusí být vše ztraceno. Škoda, že stanice nepodporuje bezdrátovou formu dobíjení. Zatím se musíme spolehnout na kabel.

Líbí se mi i funkce automatického zapínání a vypínání. Pokud sluchátka vyjmete z krabičky, automaticky se připraví k používání. Není proto nutné ručního startu. Když je nebudete 60 minut používat nebo zůstanou 15 minut bez připojení, sama se vypnou.

test Jabra Elite 75t sluchátka špunty

Nabíjecí stanice váží 35 gramů a prostorově se vtěsnala do 62,4 × 36,6 × 27 milimetrů. Malou krabičku snadno schováte v dlani nebo do kapsy kalhot. Otevírá se pomocí výklopného pantu. Po otevření vás sluchátka informují prostřednictvím diod o stavu nabití. Diodu má také dokovací stanice, hned vedle je připraven USB-C konektor. Šikovná a praktická volba, která stařičký microUSB port doslova převálcovala.

Bytelnost pouzdra není zjevně nijak valná. Pant zcela přesně nesedí a na omak působí krabička trošku laciněji. Víko a obě sluchátka se k pouzdru přichytávají pomocí magnetů. Víko se tedy samovolně neotevírá, přičemž sluchátka z krabičky nemají šanci nahodile vypadávat. Osvědčená volba, která prostě funguje.

Technické specifikace – 8,5/10

Bezdrátová sluchátka Jabra Elite 75t k přenosu zvuku využívají technologii Bluetooth verze 5.0. Spojení bylo vždy bezproblémové a nikdy jsem se nesetkal s výpadky. Pokud budete na otevřeném prostranství, sluchátka budou hrát bez přerušení i na vzdálenost přes 10 metrů. Velikost měniče je 6 mm a šířka pásma reproduktoru 20 Hz až 20 kHz pro přehrávání hudby, 100 Hz až 8 kHz pro hovory.

test Jabra Elite 75t - špuntová sluchátka

Špuntová sluchátka podporují pasivní potlačení šumu (PNC), které funguje skvěle. Jednoduše si je můžete manuálně zapnout nebo vypnout. Pokud zůstane PNC zapnuté, okolní ruch uslyšíte pouze v menší míře. Redukce šumu se hodí i pro telefonování. K tomu slouží čtveřice mikrofonů. Druhá strana slyšela můj hlas vždy výborně, to stejné platí o slyšitelnosti na mé straně.

Znovu si také vzpomeňme na odolnost IP55, která si poradí s dešťovými kapkami a potem. Pro maximální využití sluchátek doporučuji aplikaci Jabra Sound+, která je zcela zdarma pro Android a iOS. V rámci intuitivního ovládání máte k dispozici ekvalizér a několik zvukových režimů, jako jsou například silné basy. Skvělé jsou i melodie pro soustředění, mezi nimiž najdete déšť, ptačí zpěv a několik dalších. Aplikace vám zároveň prozradí, jaký je stav baterií sluchátek a nabíjecí stanice.

Mezi největší nevýhody patří skutečnost, že nelze poslouchat obě sluchátka zvlášť. Pravé je totiž hlavní, tudíž bez jeho zapnutí levé sluchátko hrát nebude. Pro někoho drobnost, pro jiné možná zásadní nedostatek.

Zvuková kvalita – 9,5/10

Odvážím se tvrdit, že Jabra Elite 75t jsou nejlepší špuntová sluchátka, která jsem kdy měl možnost slyšet. Hrají naprosto fantasticky. Výšky a tóny se z průduchů linou v té nejvyšší možné kvalitě za cenu pod 5 tisíc korun.

Jabra Elite 75t - špuntová sluchátka

Velkým překvapením byly rozhodně basy. Dunivý projev je prostě fenomenální. Pokud máte rádi pořádnou „ducárnu“, tady bude váš hudební chtíč naplno ukojen. A pokud by vám snad nebyl defaultní výstup po chuti, v rámci aplikace si základní parametry prostě nastavíte.

Líbí se mi také funkce, která při vyjmutí sluchátka z ucha pozastaví skladbu. Člověku nic neuteče a baterie se zbytečně nevybíjí. Že se sluchátka při delší nečinnosti automaticky vypnout, jsme si již říkali. Aktivní potlačení šumu bohužel nemají. Ze zkušenosti to ale pro mne nebyl limitující prvek. Pasivní potlačení bohatě stačilo.

Jabra Elite 75t hrají skvěle. Pouhá slova ovšem nestačí, ten zvuk si zkrátka musíte poslechnout sami. Běžní uživatelé budou nadšeni, nejzkušenější muzikanti mile překvapeni.

Zahraniční recenze

Kolegové ze zahraničí nová sluchátka Jabra Elite 75t vesměs chválí. Třeba na Theverge.com si libují nad designem a kvalitním zvukem. Na Tomsguide.com dostala sluchátka dokonce to nejvyšší hodnocení, v pozitivním duchu se píše také článek u kolegů z Digitaltrends.com.

Alternativy k Jabra Elite 75t 

Tady máme jasno. Pokud chcete ušetřit, ale o vysokou kvalitu nechcete přijít, sáhněte po Samsung Galaxy Buds. Jsou vynikající po stránce estetické i nositelské a vydrží hrát dlouho. Hodí se k pracovnímu stolu nebo na sport. Z nejlevnějších doporučuji Lamax Dots1 (čtěte náš test), která sice dlouho nevydrží, ale stojí pouhý zlomek.

Z říše peckových sluchátek se znovu vrátím k Huawei FreeBuds 3 (naše recenze), která jsou až na drobné úkroky ztělesněním dokonalosti.

 • Další recenze sluchátek jsou k vidění v našem žebříčku. Nejlepší sluchátka různých kategorií jsou k vidění tady.

Závěrečné hodnocení

9.3

Jabra Elite 75t jsou špičková bezdrátová špuntová sluchátka, která se pyšní kvalitním zvukem, bohatým basovým projevem, dlouhou výdrží a pohodlným ovládáním. Hodí se do kanceláře i na sport.

Design a zpracování
10
Technické specifikace
8.5
Zvuková kvalita
9.5
Klady
 • Hezký a nenápadný design
 • Pohodlné nošení
 • Špičkový zvuk s výraznými basy (lze upravit)
 • Zvýšená odolnost proti vodě a prachu
 • Funkční pasivní potlačení šumu
 • Dlouhá výdrž + praktická nabíjecí stanice
 • Fyzické ovládání a kvalitní handsfree
 • Pro Android a iOS
Zápory
 • Levé sluchátko nefunguje bez pravého
 • „Pouze“ pasivní potlačení šumu
 • Lehce se špiní

mobil pohotovost

Za zapůjčení sluchátek Jabra Elite 75t děkujeme společnosti Mobil Pohotovost.

Nejlepší sluchátka podle uživatelů

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (6 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář