Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenze sluchátek KZ ZS10

Sluchátka KZ ZS10
Sluchátka KZ ZS10

Suchátka KZ ZS10 si buď zamilujete, nebo vám prostě nesednou. V našem případě prvotní obavy vystřídalo milé hudební překvapení, kde není mimo neotřelého zpracování nouze o kvalitní zvuk a dunivé basy.

950 Kč
ke dni 13.6.2018

Z čínského obchodu GearBest k nám dorazila zajímavě řešená sluchátka KZ ZS10, jejichž cena se pohybuje kolem 950 Kč. To není zrovna málo, protože za takovou pálku se dají pořídit i slušní hudebníci k počítači.

Vězte však, že tahle sluchátka mají co nabídnout. Nejenže vypadají skutečně extravagantně, ale také prima hrají a dobře se nosí a používají. Více prozradí následující hudební postřehy. Kromě naší černé verze máte k výběru červenou nebo námořnickou modrou barvu.

  Obsah balení

  Balení není co vytknout. Papírové útroby nabízí sluchátka KZ ZS10, dva páry náhradních větších i menších gumiček, 120 centimetrů dlouhý kabel a stručnou příručku.

  sluchátka KZ ZS10 - obsah balení

  Design a zpracování – 9/10

  Zatímco je zevní podoba většiny sluchátek podobného typu téměř stejně nudná, v případě ZS10 tomu tak rozhodně není. Sluchátka vypadají atraktivně a vězte, že pozornost zvídavých kolemjdoucích poutají neustále. Mohou za to bezesporu průhledná těla obou sluchátek, která vypadají jako z budoucnosti.

  Odhalené tištěné spoje, kondenzátory, drátky a celkové ústrojí vypadá skutečně parádně. A konec konců se mohou lidé technicky nepoznamenaní podívat, jak to vlastně vevnitř vypadá. Člověk by tak nějak řekl, že na tom ani nic není. Opak je samozřejmě pravdou a inženýři si museli nechat hodně záležet, aby veškerou techniku namačkali do takto titěrné plastové schránky.

  Sluchátka váží příjemných 27 gramů, které vašim uším vadit nebudou. Veškerou váhu ostatně převzaly horní části vašich uší, o něž  se opírá kabel vedoucí do obou sluchátek. Každý konec je opatřen dvěma miniaturními piny zlaté barvy, které se do příslušného místa sluchátka jednoduše zasunou. Tato možnost se hodí hlavně při cestování, kdy můžete celé soustrojí rozebrat a ještě lépe uskladnit.

  Měděný kabel je po své celé délce ochráněn jemným pogumováním, které brání nahodilému poškození a nechtěnému opotřebení. Na jeho zakončení, v blízkosti sluchátek, byl ještě navíc umístěn houževnatý drátek. Ten si kolem uší krásně pokřivíte tak, aby se vám sluchátka dobře nosila. A ačkoliv nás tohle řešení v samém prvopočátku nijak nenadchlo, po krátké seznamce jsme jej naopak ocenili.

  Díky obyčejnému drátku totiž sluchátka padnou do téměř každých uší jako ulitá. Drátek je vskutku poddajný, takže svému majiteli dovolí nekonečné množství variant obepnutí. Ani po dlouhodobém nošení nás nebolely uši či jiné části těla, jako tomu bývá neblahým zvykem u mnohé jiné hudební konkurence. Takže tady palec na horu a dost možná jsme právě svědky nového konstrukčního trendu…

  Půjdeme-li po kabelu dál směrem dolů, brzy narazíme na plastový ovladač s tlačítkem a mikrofonem. S těmito sluchátky tedy můžete telefonovat, což je příjemný bonus navíc. Uskutečnili jsme několik hovorů a zvuk nebyl vůbec špatný. Pomocí tlačítka pak lze pozastavovat písně, přičemž delším podržením například u MacBooku vyvoláte pomocnici Siri. Na samém konci kabelu najdete klasický 3,5 mm výstup.

  Kabel je obecně skvělý. Svým zpracováním jednoznačně něco vydrží a technickou výpomocí patří k těm lepším. Negovat ale musíme časté zaplétání, které dokáže nakrknout a znervóznět kdekoho.

  Technické specifikace – 9/10

  Testovaná sluchátka KZ S10 jsme zkoušeli na několika počítačích a mnoha chytrých telefonech. Za všech okolností si zachovala stabilní chod a rychlé reakce. Znovu písemně oprášíme, že bezvadně fungují s běžnými stolními počítači i MacBookem a iPadem.

  sluchátka KZ ZS10

  Technicky zdatnějším ještě vepíšeme několik technických informací. Sluchátka KZ S10 vlastní frekvenční rozsah 7 Hz–40 KHz, impedance činí standardních 32 ohmů a citlivost 104 dB.

  Zvuková kvalita – 10/10

  Po stránce hudebních výsledků jsme byli doslova ohromeni. Hybridní špunty s pěti měniči hrají naprosto výtečně a jejich přítomnost našim zhýčkaným ouškům jenom lahodila. Sluchátka hrají prostě bezvadně a mimo vysokých výšek a kvalitních hlasů jsme se poradovali i z brutálního basového výstupu.

  sluchátka KZ ZS10

  Stejně tak je naprosto bezkonkurenční maximální hlasitost, která vám bude doslova rvát ušní bubínky, šneky, kovadlinky a třmínky… Po našich četných zkušenostech zastáváme názor, že za podobnou cenu budete jen těžko hledat lepší konkurenci. A pokud ano, tak sem s ní, rádi ji vyzkoušíme, posoudíme a doporučíme.

  Zkušenosti zákazníků

  Na GearBest si zákazníci pochvalují především kvalitní zvuk, pěkný design a skvělou cenu. Mezi negativními ohlasy se objevil názor na slabší basy, s čímž ale spíše nesouhlasíme.

  Zahraniční recenze stránky AudioBudget pozitivně hodnotí výjimečný vzhled, skvělý zvuk a kvalitní zpracování, na které pohlíží jako na odolné. Tamní recenzent naopak negoval tlumené středy.

  Alternativy k KZ ZS10

  Jako podobnou alternativu můžeme doporučit starší model KZ ZS5, která mají téměř stejné parametry, vzhled a hudební vlastnosti. Výborná jsou i sluchátka Niceboy Hive Sport, která si spokojení majitelé vychvalují především pro jejich lehkou konstrukci, dlouhou výdrž a kvalitní zvuk.

  Pro ty nejnáročnější pak doporučíme Apple MMEF2AM/A, která se stala doslova světovým hitem. V Americe je prý nosí každý druhý… Aby ne, jsou úplně bezdrátová, miniaturní, výborně hrají a vydrží hrát dlouhé hodiny.

  Závěrečné hodnocení

  Hodnocení9.3
  Perfektní

  Suchátka KZ ZS10 si buď zamilujete, nebo vám prostě nesednou. V našem případě prvotní obavy vystřídalo milé hudební překvapení, kde není mimo neotřelého zpracování nouze o kvalitní zvuk a dunivé basy.

  Design a zpracování
  9
  Technické specifikace
  9
  Zvuková kvalita
  10
  Klady
  • Extravagantní vzhled
  • Vysoce kompaktní řešení
  • Modulární uchycení
  • Skvělý zvuk a basy
  • Ovládání a mikrofon
  • Ideální pro běžce
  Zápory
  • Kabel se sukuje
  • Konstrukce nemusí vyhovovat všem

  Nejprodávanější sluchátka dle Heureky

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte recenzi

  Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

  Autor recenze

  Petr Smejkal
  Petr Smejkal

  Milovník nových technologií, populární vědy, techniky, historie, internetu a knih. Obdivovatel Elona Muska, vesmíru a hrdinů (nejen) z 2. světové války.

  Podobné recenze

  Diskuse u článku

  Přidat komentář

  Přidat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Odeslat komentář