Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Sluchátka

Recenze sluchátek KZ ZS10

13. 6. 2018 aktualizováno

Z čínského obchodu GearBest k nám dorazila zajímavě řešená sluchátka KZ ZS10, jejichž cena se pohybuje kolem 950 Kč. To není zrovna málo, protože za takovou pálku se dají pořídit i slušní hudebníci k počítači.

Vězte však, že tahle sluchátka mají co nabídnout. Nejenže vypadají skutečně extravagantně, ale také prima hrají a dobře se nosí a používají. Více prozradí následující hudební postřehy. Kromě naší černé verze máte k výběru červenou nebo námořnickou modrou barvu.

Obsah balení

Balení není co vytknout. Papírové útroby nabízí sluchátka KZ ZS10, dva páry náhradních větších i menších gumiček, 120 centimetrů dlouhý kabel a stručnou příručku.

sluchátka KZ ZS10 - obsah balení

Design a zpracování – 9/10

Zatímco je zevní podoba většiny sluchátek podobného typu téměř stejně nudná, v případě ZS10 tomu tak rozhodně není. Sluchátka vypadají atraktivně a vězte, že pozornost zvídavých kolemjdoucích poutají neustále. Mohou za to bezesporu průhledná těla obou sluchátek, která vypadají jako z budoucnosti.

Odhalené tištěné spoje, kondenzátory, drátky a celkové ústrojí vypadá skutečně parádně. A konec konců se mohou lidé technicky nepoznamenaní podívat, jak to vlastně vevnitř vypadá. Člověk by tak nějak řekl, že na tom ani nic není. Opak je samozřejmě pravdou a inženýři si museli nechat hodně záležet, aby veškerou techniku namačkali do takto titěrné plastové schránky.

Sluchátka váží příjemných 27 gramů, které vašim uším vadit nebudou. Veškerou váhu ostatně převzaly horní části vašich uší, o něž  se opírá kabel vedoucí do obou sluchátek. Každý konec je opatřen dvěma miniaturními piny zlaté barvy, které se do příslušného místa sluchátka jednoduše zasunou. Tato možnost se hodí hlavně při cestování, kdy můžete celé soustrojí rozebrat a ještě lépe uskladnit.

Měděný kabel je po své celé délce ochráněn jemným pogumováním, které brání nahodilému poškození a nechtěnému opotřebení. Na jeho zakončení, v blízkosti sluchátek, byl ještě navíc umístěn houževnatý drátek. Ten si kolem uší krásně pokřivíte tak, aby se vám sluchátka dobře nosila. A ačkoliv nás tohle řešení v samém prvopočátku nijak nenadchlo, po krátké seznamce jsme jej naopak ocenili.

Díky obyčejnému drátku totiž sluchátka padnou do téměř každých uší jako ulitá. Drátek je vskutku poddajný, takže svému majiteli dovolí nekonečné množství variant obepnutí. Ani po dlouhodobém nošení nás nebolely uši či jiné části těla, jako tomu bývá neblahým zvykem u mnohé jiné hudební konkurence. Takže tady palec na horu a dost možná jsme právě svědky nového konstrukčního trendu…

Půjdeme-li po kabelu dál směrem dolů, brzy narazíme na plastový ovladač s tlačítkem a mikrofonem. S těmito sluchátky tedy můžete telefonovat, což je příjemný bonus navíc. Uskutečnili jsme několik hovorů a zvuk nebyl vůbec špatný. Pomocí tlačítka pak lze pozastavovat písně, přičemž delším podržením například u MacBooku vyvoláte pomocnici Siri. Na samém konci kabelu najdete klasický 3,5 mm výstup.

Kabel je obecně skvělý. Svým zpracováním jednoznačně něco vydrží a technickou výpomocí patří k těm lepším. Negovat ale musíme časté zaplétání, které dokáže nakrknout a znervóznět kdekoho.

Technické specifikace – 9/10

Testovaná sluchátka KZ S10 jsme zkoušeli na několika počítačích a mnoha chytrých telefonech. Za všech okolností si zachovala stabilní chod a rychlé reakce. Znovu písemně oprášíme, že bezvadně fungují s běžnými stolními počítači i MacBookem a iPadem.

sluchátka KZ ZS10

Technicky zdatnějším ještě vepíšeme několik technických informací. Sluchátka KZ S10 vlastní frekvenční rozsah 7 Hz–40 KHz, impedance činí standardních 32 ohmů a citlivost 104 dB.

Zvuková kvalita – 10/10

Po stránce hudebních výsledků jsme byli doslova ohromeni. Hybridní špunty s pěti měniči hrají naprosto výtečně a jejich přítomnost našim zhýčkaným ouškům jenom lahodila. Sluchátka hrají prostě bezvadně a mimo vysokých výšek a kvalitních hlasů jsme se poradovali i z brutálního basového výstupu.

sluchátka KZ ZS10

Stejně tak je naprosto bezkonkurenční maximální hlasitost, která vám bude doslova rvát ušní bubínky, šneky, kovadlinky a třmínky… Po našich četných zkušenostech zastáváme názor, že za podobnou cenu budete jen těžko hledat lepší konkurenci. A pokud ano, tak sem s ní, rádi ji vyzkoušíme, posoudíme a doporučíme.

Zkušenosti zákazníků

Na GearBest si zákazníci pochvalují především kvalitní zvuk, pěkný design a skvělou cenu. Mezi negativními ohlasy se objevil názor na slabší basy, s čímž ale spíše nesouhlasíme.

Zahraniční recenze stránky AudioBudget pozitivně hodnotí výjimečný vzhled, skvělý zvuk a kvalitní zpracování, na které pohlíží jako na odolné. Tamní recenzent naopak negoval tlumené středy.

Alternativy k KZ ZS10

Jako podobnou alternativu můžeme doporučit starší model KZ ZS5, která mají téměř stejné parametry, vzhled a hudební vlastnosti. Výborná jsou i sluchátka Niceboy Hive Sport, která si spokojení majitelé vychvalují především pro jejich lehkou konstrukci, dlouhou výdrž a kvalitní zvuk.

Pro ty nejnáročnější pak doporučíme Apple MMEF2AM/A, která se stala doslova světovým hitem. V Americe je prý nosí každý druhý… Aby ne, jsou úplně bezdrátová, miniaturní, výborně hrají a vydrží hrát dlouhé hodiny.

Závěrečné zhodnocení

9.3

Perfektní

Suchátka KZ ZS10 si buď zamilujete, nebo vám prostě nesednou. V našem případě prvotní obavy vystřídalo milé hudební překvapení, kde není mimo neotřelého zpracování nouze o kvalitní zvuk a dunivé basy.

Design a zpracování
9
Technické specifikace
9
Zvuková kvalita
10
Klady
  • Extravagantní vzhled
  • Vysoce kompaktní řešení
  • Modulární uchycení
  • Skvělý zvuk a basy
  • Ovládání a mikrofon
  • Ideální pro běžce
Zápory
  • Kabel se sukuje
  • Konstrukce nemusí vyhovovat všem

Nejprodávanější sluchátka dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář
Uživatel
Martin Vítek (25. 6. 2018 18:06)

Dobrý den, výsledky vašeho testu vypadají zajímavě, comne ale trochu nejde do hlavy je právě otázka basů. Začnu odzadu vámi udávaných názorů, včetně vašeho. Tlumené středy... to není úplně dobré, protože na středech se toho odehrává nejvíce a výšky a basy jsou "jen doplňková" pásma. Podle tohoto názoru to vypadá na "klasickou" frekvenční vaničku zvýrazněných basů a výšek. Další názor poukazuje na slabší basy... hmm, tak buď ne zcela těsnily silikonové "špunty" či jinak neseděly sluchátka v uších správně nebo nevím, jak to srovnat s vaší zkušeností. A nakonec váš pohled na zvukový projev... vyzdvyhujete zvukové podání a zmiňujete, že se velmi těžko bude hledat konkurence v této cenové hladině, ale "dunivé" basy... to není úplně to, co mi přijde jako v pořádku. Možná toto je něco, co by mohlo korespondovat s názorem AudioBudgetu, tedy tlumených středech, protože "dunivé" basy by mohly střední pásmo překrýt a "znečistit"... Cena je více než lákavá, ale ze třech názorů jsem spíše zmatený. V každém případě díky za tip.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (26. 6. 2018 06:06)

Dobrý den, děkujeme za názor. Sluchátka jsme recenzovali z pohledu řekněme "zkušenějších uživatelů". Tato problematika je dost složitá a popsat ji slovy není zcela jednoduché, protože člověk vyjadřuje s jistou nadsázkou své pocity z hraného projevu. Když jsem studoval recenze i na jiná sluchátka, prakticky všechny se v hodnocení lišily - je to zkrátka otázka subjektivního pocitu recenzenta. Čili pokud jste z názorů zmatený, není se čemu divit... Každopádně sluchátka hrají opravdu moc dobře :)

Odpovědět
Uživatel
Martin Vítek (26. 6. 2018 08:06)

Děkuji za Vaši odpověď... prosím, co přesně znamená "z pohledu řekněme "zkušenějších uživatelů""..?? Máte možnost srovnat tato sluchátka k nějakému referenčnímu modelu, který by mohl sloužit jako obecně známý výchozí bod? A klidně i bez ohledu na to, zda se jedná o In-Ear, uzavřená nebo otevřená sluchátka? Řekněme některá z HD řady od značky Sennheiser... 560, 580, 600 nebo jejich novější alternativy... Nových modelů sluchátek (a nejen sluchátek) se objevuje velké množství a není v silách vše poslechnout a tak takovéto recenze mohou být příjemným vodítkem, prvním ukazatelem. Jen bez srovnání to je trochu obtížné. Četl jsem váš test sluchátek Koss Porta Pro, kde zmiňujete, že s nimi máte dlouholetou zkušenost. Jejich zvukové podání sice není úplně to pravé ořechové, basy jsou příliš objemné, ale poměrně pomalé a například u nich bych použil výraz "dunivé" (byť představu dunivých basů mám spíše u reprobeden v místnosti), ale to je právě ten případ, kdy efektní basy zastírají středy a podaní lidského hlasu, akustických nástrojů postrádá čistotu, lehkost a prostorovost. Ale Koss Porta Pro znám (i když je to už cca 20 let stará zkušenost) a pokud lze popsat rozdíly mezi těmito modely.. nebo tedy použít Porta Pro v tuto chvíli jako referenční model, bylo by to fajn. Subjektivní pocit recenzenta je v pořádku. Z více recenzí si lze časem odvodit jeho preference a k těm pak další jeho testy vztahovat. No nic... je jasné, že takový humbuk kolem sluchátek za tisícovku možná nedává smysl, ale na druhou stranu, zaplatit ji a pak zjistit, že jsou zvukově mimo nechce asi nikdo. Děkuji za Váš čas i odpověď.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (26. 6. 2018 11:06)

Dobrý den, k termínu “zkušenějších uživatelů” myslím to, že se lidem, kteří se testováním sluchátek zabývají na profi úrovni, čili zkouší několik typů za měsíc, rovnat prostě nemůžeme. Z tohoto důvodu zkoušíme a recenzujeme spíše řekněme průměrná a uživatelsky dostupná sluchátka, která moc nestojí a mohla by zvukem vystačit běžnému uživateli. Proto se vyjadřujeme spíše lidštěji a nikoliv v odborné terminologii, která by většině běžným uživatelům stejně nic neřekla... Pokud máte zájem, nemám problém Vám sluchátka půjčit, abyste si je mohl vyzkoušet...

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář