Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze sluchátek Niceboy HIVE E2

30. 8. 2018 aktualizováno

Tak dlouho jsme se dívali po bezdrátových sluchátkách za přívětivou cenu, až se k nám dostala sluchátka Niceboy HIVE E2. Jedná se o stylová Bluetooth sluchátka, která jsou na trhu jen pár měsíců a za tu dobu si vydobyla mezi uživateli značnou popularitu.

Co je na nich tak zajímavého krom velmi dobré ceny (dají se sehnat za 749 Kč, 08/2018) si povíme v následujících řádcích…

Obsah balení

Balení představuje poměrně jednoduchou krabičku, v našem případě tmavě šedivou, jelikož jsme si vybrali černou variantu sluchátek. Vyrábějí se ještě další tři barevné varianty: červená, šedá, modrá a zelená. Uvnitř balení naleznete vše, co je k jejich provozu potřeba.

To znamená tři různé sady velikostí polštářků do vnitřního ucha a tři sady do vnějšího. Pak je tu samozřejmě napájecí microUSB kabel a samotná sluchátka. Silikonové polštářky doporučujeme opravdu pečlivě vyzkoušet, aby vám dobře sedly. Pokud si vyberete špatnou velikost, tak vám sluchátka mohou vypadávat, nebo reprodukovaný zvuk uslyšíte lehce tlumeně.

Design a zpracování – 8/10

Design sluchátek je jednoduchý a zároveň působivý. Žádné zbytečné prvky na nich nenajdete a možná i díky tomu tak skvěle sedí v uších při sportu. Zkoušeli jsme i běh a skákání přes švihadlo, a ani půlmetrový silikonový kabel, který na nich najdete, vám za krkem nepřekáží. Ba naopak jsme za něj byli rádi, jelikož jsme se nemuseli strachovat, že někde zapomeneme jedno sluchátko.

A navíc, když jsme potřebovali s někým tváří v tvář promluvit, tak lze sluchátko v klidu vyndat z ucha a nechat viset na kabelu. Ovládání hlasitosti a mikrofon jsou samozřejmostí u většiny dnešních sluchátek stejně jako v našem případě, a i přes značnou velikost ovladače s mikrofonem musíme uznat, že nám taktéž nijak nepřekážel.

Uskutečnili jsme s nimi i pár hovorů (vydrží až 10 hodin hovoru) a ovládání bylo snadné a pohodlné. Samotné pecky jsou na povrchu kovové a mají magnet, takže je scvaknete a s kabelem se nemusíte nijak složitě namotávat. Niceboy HIVE E2 váží příjemných 15 gramů.

Jediné, co nás trochu trápilo, byla krytka na konektor microUSB, přes který se sluchátka nabíjí. Je tak malinká, že při častém nabíjení, a tedy jejím odchlipování, se vám může lehce utrhnout. Celkově je však manipulace se sluchátky od Niceboy opravdu příjemná.

Technické specifikace – 9/10

Sluchátka Niceboy HIVE E2 jsme zkoušeli na několika různých zařízeních. Nejčastěji samozřejmě s chytrým telefonem. Fungovaly naprosto parádně. Technologie Bluetooth 4.2 přenášela zvuk skvěle, nijak nevypadávala, a to i na delší vzdálenost od připojeného zařízení než je doporučovaných 10 metrů.

Signál byl tak silný, že fungoval i přes zeď. Samotné párování je otázkou sekundy. Podporované profily Bluetooth jsou A2DP, HFP, HSP a AVRCP. Impedance představuje 16 Ohmů a hodnota citlivosti činí 92 dB. Velikost měniče je 6 mm.

Pokud jde o baterii s kapacitou 110 mAh, výrobce udává výdrž 8 hodin při poloviční hlasitosti. My jsme se pohybovali o dost výše a přesto se sluchátka s výdrží dostala přes 7 hodin, což nás velice potěšilo. Nabíjení je snadné: jednoduše připojíte sluchátka kabelem k jakémukoliv počítači s USB výstupem a za 2 hodiny je nabito. Sluchátka se po čase nečinnosti sama uspí, takže je nemusíte nějak hlídat.

Náš tip

Líbí se vám značka Niceboy? Podívejte se na recenzi sluchátek na uši Niceboy HIVE.

Zvuková kvalita – 8/10

Reprodukce zvuku nás příjemně překvapila. Čistota basů byla vynikající a i při vysokých výškách jsme si přehrávanou hudbu vychutnávali. Udávaný frekvenční rozsah 20 Hz – 20 Khz vám zajistí kvalitní poslech nejrůznějších hudebních žánrů.

Niceboy HIVE E2

Hlasitost sluchátek je dostačující, i když popravdě mohla by být o trochu vyšší. Při maximální hlasitosti nám lehce splývaly výšky se středy, ale rozhodně nejde o nic dramatického. Za dané peníze si s těmito sluchátky opravdu užijete spoustu skvělé muziky.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Na portálu Heureka uživatelé kladně hodnotí pěkný zvuk, pohodlné usazení v uších a kvalitní konstrukci. Téměř třicítka uživatelských recenzí se společně shodla na pěkných 92 %.

Alternativy k Niceboy HIVE E2

Pokud vám nevyhovují sluchátka do uší, můžete vyzkoušet skvělá sluchátka na uši Niceboy HIVE (recenze), která vypadají moc hezky, jsou příjemně zpracovaná, spolehlivá a vynikají znamenitou výdrží baterie.

Testado radí

UŠETŘETE AŽ 33 % Z NÁKUPŮ – Zaregistrujte se na Cashback portálu Tipli.cz a z každého nákupu ve více než 1950 ověřených obchodech získejte část peněz zpět. Nyní navíc uvítací bonus k registraci ve výši 100 Kč.

Další sluchátka najdete v našem článku o nejlepších sluchátkách na hlavu, do uší a s mikrofonem.

Závěrečné hodnocení

8.3

Skvělý

Za dané peníze jsou sluchátka Niceboy HIVE E2 vynikající volbou na současném trhu. Nejvíce bychom vyzdvihli jejich konstrukci, díky které tak skvěle drží v uších, a samozřejmě příjemný zvukový projev.

Design a zpracování
8
Technické specifikace
9
Zvuková kvalita
8
Klady
  • Skvělý zvuk
  • Výborně drží v uších
  • Slušná výdrž
  • Rychlé spárování
  • Pekná cena
Zápory
  • Rozměrnější ovladač hlasitosti

Nejprodávanější sluchátka dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 3.6 (7 hlasů)

Autor recenze

Vít Kosina
Vít Kosina

Fotograf a redaktor na volné noze se zájmem o všechno, co za to stojí. Více o mně najdete na mém Facebooku.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář