Recenze sluchátek Trust GXT 310

Herní sluchátka s mikrofonem od Trustu mají svůj účel jasně uvedený už v samotném názvu. Set s mikrofonem skrytý pod názvem Trust GXT 310 patří ke zlaté nižší střední třídě pokud jde o cenu, která dělá ze sluchátek horkého kandidáta na pořízení.

Za plus mínus pět set korun si hráč domů odnáší stylová černočervená sluchátka s elegantním mikrofonem. Je čas je zapojit.

 Obsah balení

Krabička zahrnuje mimo sluchátek standardní výbavu s metrovým kabelem a nástavcem s rozdvojkou. Víc toho k pohodlnému provozu vlastně není ani třeba, protože barevně rozlišení jacku mluví samo za sebe. Díky poměrně dlouhému kabelu a nástavci se můžete pohodlně uvelebit i dál od počítače nebo konzole.

Design a zpracování – 8,5/10

Ruku na srdce, při výběru čistě podle vzhledu bych vůbec neváhal. Trust jde zcela cíleně po jednoduchosti a eleganci. Sluchátka se tak chlubí černočervenou barevnou kombinací, kde tmavý matný povrch pokrývá drtivou většinu sluchátek a jednoduchý mikrofon, zatímco červená je určená pro výplň klapek a změkčovací polštářek.

Velkou nevýhodou je relativně tuhá část, kterou má hráč přes hlavu. Změkčování funguje dobře, ale pro trošku atypičtější tvar hlavy už mohou sluchátka představovat problém. Na své si nepřijdou ani majitelé větších uších, protože už při špatném napolohování začínají sluchátka mírně tlačit.

Pro autora to naštěstí nebyl problém ani v jednom ohledu, jelikož disponuje poměrně malou hlavou i ušima 🙂 Delší herní úseky s hovory po Skypu se tak daly bez problémů zvládat. Tomu napomáhá i skutečnost, že navzdory dojmu z poměrně masivních sluchátek jsou Trust GXT 310 poměrně lehká sluchátka (313 gramů).

Sluchátka se tedy snadno přenáší a vedlejším efektem tuhé konstrukce je i skutečnost, že vydrží. Přežijí i pád a při troše opatrnosti se dají snadno přenášet i v batohu, a to bez nějakého ochranného balení.

zpět na obsah ↑

Technické specifikace – 8/10

První věc, která na Trust GXT 310 potěší, je dlouhý kabel. Osobně mám case hned vedle pracovního stolu a porty na sluchátka i mikrofon v jeho horní části, abych předešel problémům s délkou kabelů. Díky tomu mám velkou část kabelů od sluchátek i rozdvojky stočenou při hraní v klíně.

Trust GXT 310

Samotná rozdvojka (sluchátka, mikrofon) v balení pak rozhodně potěší: problém může nastat pouze při jejím připojování ke sluchátkům. Prodloužená rozdvojka šla zapojit velice ztuha a nebylo poznat, jestli už jsem kabely opravdu propojil. Pochválit si zaslouží i použitý, který patří k těm odolnějším kabelům.

Drobné pokárání by si možná zasloužil mikrofon, který měl být už v rámci designu směřován o kousíček níž, případně mohl být trošku polohovatelný. I tak ale jde ve výsledku o dobrý poměr cena/výkon. Také zvuková kvalita je na skvělé úrovni, což jsme vyzkoušeli při hraní her a skypování.

 • Citlivost: 108 dB/mW
 • Frekvence: od 20 Hz po 20 kHz
 • Velikost měniče: 40 mm
 • Impedance: 36 Ohm
zpět na obsah ↑

Zvuková kvalita – 9/10

Nejprve si otevřeně přiznejme, že nejde o sluchátka primárně určená k poslechu hudby. Pokud budete poslouchat zvukový záznam vysoké kvality (a „náročnější hudby”), po nějaké chvíli zapláčete nad kvalitou a sáhnete po čtyřikrát i pětkrát tak drahých Sennheiserech.

Trust GXT 310

Jak si tedy zdůvodnit vysoké hodnocení za kvalitu zvuku? V případě herních sluchátek totiž fungují na výbornou a dělají přesně to, co od nich může hráč očekávat. Poskytují jasný čistý zvuk a výborně spolupracují i při upozadění rozehrané hry na úkor hovoru s kamarády.

Exploze mají slušné basy, a pokud vám sedí klapky dobře na uších, díky slušnému prostorovému zvuku neslyšíte ani příliš ruch z okolí. S přimhouřením jednoho ucha si užijete přece jen i zvukově výraznější (ovšem méně kvalitní) hudbu, pod což se recenzent jako skalní fanoušek metalu rád podepíše.

zpět na obsah ↑

Recenze a zkušenosti zákazníků

Na domácí Heurece se zatím objevilo jenom několik uživatelských názorů, ze kterých prozatím nelze objektivně vycházet.

Na zahraniční stránce Coolblue.nl se ale sešlo téměř 300 uživatelských recenzí, které se společně shodly na vynikajícím hodnocení 8,5/10. Obecně se největší chvála snáší na dobrý zvuk, povedený design a třeba nízkou cenu. S takovými názory se ostatně ztotožňuje také naše recenze.

zpět na obsah ↑

Alternativy k Trust GXT 310

Z podobně střižených sluchátek bych doporučil o něco levnější Zalman ZM-HPS300, jejichž největším neduhem je poměrně nekvalitní mikrofon. Sluchátka nicméně hrají výborně, dobře sedí na uších a ještě lépe vypadají. V cenové kategorii (kolem 300 Kč) jde o velmi slušnou levnější alternativu.

S tišším zvukem a větší hmotností je potřeba počítat u cenově podobných sluchátek Connect IT CI 235, kterým dle mého názoru chybí troška „osobnosti”, kterou mají právě recenzovaná sluchátka od Trust.

Slabším kabelem a opět o něco horším mikrofonem se pak chlubí zvukově kvalitnější a cenově dražší alternativa, kterou reprezentuje Creative Soundblaster. Za největší výhodu tohoto headsetu se dá považovat hlavně pohodlí při dlouhodobém používání.

zpět na obsah ↑

Závěrečné zhodnocení

8.5 Celkové hodnocení

„In Trust we trust". Touto slovní hříčkou by se dala recenze krásně uzavřít. Herní set Trust GXT 310 díru do světa určitě neudělá, ale reprezentuje jistotu, kterou chce hráč a zákazník při nákupu mít. Pro mě osobně představují jasnou volbu už při prvním pohledu na design. A v kombinaci s velice příjemnou cenou představují na občasné hraní ideální volbu.

Design a zpracování
8.5
Technické specifikace
8
Zvuková kvalita
9
KLADY
 • Nápaditý design
 • Bytelné zpracování
 • Vynikající zvuk pro hraní
 • Skvělý poměr cena/výkon
ZÁPORY
 • Tužší konstrukce může tlačit
 • Nepřizpůsobivé ušní klapky
 • Mikrofon bez polohovatelnosti
Uživatelské hodnocení: 5 (2 hlasů)

Nejprodávanější sluchátka dle Heureky

Pavel Skoták

Absolvent žurnalistiky. Milovník videoher, příležitostný přispěvatel pro Games.cz a časopis Level. Nadšenec do jídla a amatérský kuchař. Hokejový fanoušek a beznadějný snílek toužící po kvalitním českém vzdělávacím systému.

Podělte se s námi o váš názor:

   Okomentujte