Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Sluchátka

Recenze sluchátek Xiaomi Piston In Ear Earphones Fresh

18. 12. 2017 aktualizováno

Kvalitní sluchátka neodmyslitelně patří do výbavy každého hráče a telefonisty. Pro úsporu místa jsou vhodná především sluchátka menších rozměrů, o kterých vypráví tato recenze. Do rukou se nám dostala pecková sluchátka z daleké Číny. Jmenují se Xiaomi Piston In Ear Earphones Fresh Version a na internetovém obchodě GearBest stojí kolem 150 Kč  (01/19). Sluchátka se také prodávají na domácí Heurece za nějakých 230 Kč.

K dostání je modrá, růžová, fialová, stříbrná nebo černá barva, kterou jsme si objednali my. Pojďte si poslechnout, jak jsme byli s těmito špunty vlastně spokojeni.

Obsah balení

Sluchátka k nám dorazila v bílé krabičce z tvrdého papíru, ve kterém bylo zařízení v bezpečí. Ačkoliv je cena nebývale nízká, uvnitř se kromě sluchadel nacházela také sada náhradních gumiček pro sluchátka.

Xiaomi Piston In Ear Earphones Fresh - obsah balení

Design a zpracování – 9/10

Konstrukce sluchátek byla vyrobena z ušlechtilé oceli, díky čemuž jsou pevná a něco vydrží. Sluchátkům jsme sice netropili nepříjemné schválnosti, nicméně i tak se jejich zpracování osvědčilo a v rámci měsíčního testování jsme nezaznamenali jediný technický problém. Mnohokrát jsme si sluchátka omylem vytrhli z uší nebo si s nimi pohrávalo dítě, ovšem i tak vydržela a hrají nám spolehlivě dodnes. Váha sluchátek se zastavila na slušných 14 gramech.

Na zpracování vlastně nic není. Kovová základna kruhového tvaru je u každého sluchátka zakončena gumovým výstupem, který se vkládá přímo do uší. Jednotlivé sluchátko je označeno správnou stranou „L“ nebo „R“. Ke sluchátkům vede 125 centimetrů dlouhý přívodní kabel. Jeho délka je dostatečná a pogumování se ukázalo jako dobré volba. Kabel něco vydrží a hlavně se automaticky nesukuje jako některá jiná sluchátka s plastovým přívodem. Kabel je pak zakončen klasickou 3,5 mm jack koncovkou.

Technické specifikace – 7,5/10

Na přívodním kabelu je umístěno vestavěné handsfree a mikrofon pro telefonování. Hovor byl vždy bezproblémový a mechanické tlačítko pro spouštění fungovalo bezvadně. Nejenže můžete přijímat a ukončovat hovory, ale také pouštět hudbu. Fungovalo nám také YouTube a jiné internetové kanály. Frekvenční rozsah činí 20-20000Hz, impedance 32 Ohmů, citlivost 98 dB a výkon 5mW až 20 mW.

Xiaomi Piston In Ear Earphones Fresh

Sluchátka jsou kompatibilní s běžnými počítači a chytrými telefony včetně přístrojů od Apple. Zkoušeli jsme všechny možné varianty a sluchátka vždy hrála. Třeba na značce Doogee, Xiaomi, starém Samsungu nebo notebooku zn. HP. Kompatibilita je tedy vynikající a nemusíte mít žádné obavy, že byste sluchátka na vašem přístroji nerozchodili.

Xiaomi Piston In Ear Earphones Fresh

Pokud patříte mezi jedince, kterým pecková sluchátka neustále vypadávají z uší, tato sluchátka jsou pro vás jako stvořená. Drží totiž více než slušně a během práce na počítači nebo chůzi vám vypadávat určitě nebudou. Poddajné gumičky stačí správně zasunout a v nerušeném poslechu vám nic bránit nebude.

Zvuková kvalita – 8/10

Výstupní zvuková kvalita je skutečně prvotřídní. Vychválit musíte zejména čistý zvuk a naprosto vynikající hlasitost, která si za každého stavu uchová výbornou kvalitu. Pokud si sluchátka správně umístíte, garantujeme vám, že maximální hlasitost nejste schopni ustát.

Zvuk je tedy skvělý, což se ovšem nedá říci o basovém projevu. Basy jsou až někde vzadu a při poslechu hudebního stylu typu drumm and bass si příliš dunění nevychutnáte. S ohledem na konečnou cenovku recenzovaných sluchátek se ale dá podobné chování očekávat. Bodování sice mírně utrpělo, ale nejde o nic zásadního. Zvuk je zkrátka perfektní a nám se sluchátka moc líbí.

Xiaomi Piston In Ear Earphones Fresh

8.2

Skvělá

Sluchátka Xiaomi ZBW4354TY nás mile překvapila nejen svojí nízkou cenou, ale také zpracováním, pohledným designem a výstupní zvukovou kvalitou. Škoda jen prázdného basového projevu, který může leckomu vadit.

Design a zpracování
9
Technické specifikace
7.5
Zvuková kvalita
8
Klady
  • Krásné zpracování
  • Kabel se nezamotává
  • Funkční handsfree
  • Kvalitní a hlasitý zvuk
  • Náhradní gumičky v balení
  • Neskutečný poměr cena/výkon
Zápory
  • Prázdné basy

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář