Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenze směnárny Coinbase

15.9.2020 Testado Testado

Coinbase

Coinbase se řadí mezi jedny z největších směnáren na světě, přičemž svým uživatelům nabízí jednoduchý nákup a prodej kryptoměn. Právě jednoduchost a celkové fungování platformy mu přineslo od roku 2012 již více než 30 milionů spokojených uživatelů. Za jejím vznikem stála a stále stojí stejnojmenná firma se sídlem v San Francisku, která má tak pod svými křídly jednu z nejoblíbenějších směnáren na světě.

Své postavení mezi konkurencí si bezpochyby drží nejen svojí jednoduchostí ale i širokou nabídkou 25 kryptoměn. Coinbase jako jedna z mála směnáren nabízí i možnost platby kartou, která urychluje i celý proces převodu kryptoměn. Právě u platby kartou je potřeba počítat s nejvyššími poplatky, které se mohou vyšplhat až na 3,9 % za směnu na kryptoměny. K tomuto poplatku je ale třeba přičíst, máte-li účet vedený v českých korunách, směnu z korun na eura. Ten si většina českých bank cení na zhruba 1,5 %.

  • Přehled nejlepších směnáren na kryptoměny najdete zde.

Založení účtu a jeho verifikace

U Coinbase je potřeba mít před nákupem či prodejem založený účet, který je nutné navíc verifikovat. Samotná registrace není žádná věda a zabere vám maximálně pár minut. Při otevření platformy vyplníte e-mail, jméno a heslo. Po úspěšném vytvoření účtu po vás bude směnárna požadovat potvrzení e-mailu přes zaslaný odkaz a potvrzení vašeho telefonního čísla přes kód zaslaný v SMS.

Posledním krokem je samotná verifikace, ke které budete muset využít jeden z vašich osobních dokladů jako je například pas nebo občanský či řidičský průkaz. Ty můžete buď nahrát ve formě souboru nebo využít i verifikaci pomocí webkamery. Vše by vám tak mělo zabrat jen pár desítek minut, přičemž vás celým procesem provede i samotná platforma. Po odeslání všech dokumentů trvá dokončení verifikace obvykle několik hodin, ale najdou se i složitější případy, které se nepovede verifikovat několik týdnů.

Coinbase recenze

Nákup a prodej kryptoměn

Pokud máte založený a verifikovaný účet u Coinbase, můžete již bez problému přejít k nákupu či prodeji kryptoměn. Ten můžete provést již od 10 dolarů a využít jak platbu kartou, tak i převod z bankovního účtu. Nevýhodou pro české uživatele je bezpochyby možnost nákupu pouze za eura a americké dolary. Při nákupu platební kartou můžete s připsáním kryptoměn počítat do několika minut. Naopak u platby převodem z účtu může převod trvat 24 hodin, nebo i několik dní.

V nabídce Coinbase lze najít celkem 25 kryptoměn, které zahrnují například Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Zcash a další. Po nákupu můžete mít kryptoměny uložené přímo v platformě, ze které je však doporučováno kryptoměny převést do vlastní kryptoměnové peněženky. Preventivně tak předejdete případné ztrátě kryptoměn, kdyby došlo k nečekanému napadení vašeho účtu nebo celé platformy.

Poplatky a limity

Jak už jsme zmínili na začátku, Coinbase si oproti jiným platformám účtuje nemalé poplatky. Ty pocítíte především při nákupu kryptoměn pomocí platební karty, u které se poplatek pohybuje okolo 3,9 %. Samotná výše poplatku se pak odvozuje od výše transakce, kterou chcete provést.

Naopak u převodu z účtu je poplatek viditelně nižší a představuje 0,15 EUR. Při prodeji a nákupu je navíc potřeba počítat s takzvaným standardním poplatkem 1,49 %. Coinbase stejně jako ostatní burzy disponuje svými limity, které jsou u nákupu i prodeje nastaveny na 25 000 dolarů měsíčně. Nižší poplatky a vyšší limity můžete využít při přechodu na o něco složitější kryptoměnovou burzu Coinbase Pro.

Závěrečné hodnocení

7
Velmi dobrá

Coinbase se bezpochyby řadí mezi jedny z nejlepších a největších kryptoměnových směnáren na světě. Její výhodou je především široký výběr kryptoměn ale i jednoduchost její platformy, ve které se dokáže zorientovat opravdu každý. Na druhou stranu je potřeba počítat s vyššími poplatky, platbou pouze v eurech nebo amerických dolarech a s komunikací s platformou vč. zákaznické podpory pouze v angličtině.

Celkové hodnocení
7
Klady
  • Možnost nákupu kartou i převodem
  • Nabízí vlastní peněženku
  • Velká a důvěryhodná americká firma s mnoha miliony spokojenými klienty
Zápory
  • Nepřijímá české koruny
  • Není v češtině
  • Poplatek při platbě kartou je celkem vysoký
  • Je nutná registrace včetně ověření identity

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Testado
Testado

Testado.cz je recenzní online magazín. Naši redaktoři osobně testují vybrané produkty a dále shromažďují tipy na nejlepší zařízení dle odborných a uživatelských recenzí.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář