Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenze směnárny Finex.cz

15.9.2020 Testado Testado

Finex

Směnárna Finex.cz spatřila světlo světa v roce 2020 za účelem nabídnout uživatelům způsob, jak pořídit kryptoměny bezpečně a za nízké poplatky. Za vznikem a fungováním směnárny stojí online magazín Finex.cz, který již od roku 2014 publikuje své články ze světa financí, ale nabízí i pomocnou ruku začínajícím investorům.

Finex.cz nabízí možnost nakoupit kryptoměny za české koruny, eura a dolary buď platební kartou nebo převodem z účtu. Na svém seznamu má prozatím osm kryptoměn, přičemž k směně za koruny je možné využít prozatím pouze Bitcoin. Směnárna navíc nabízí i nízké poplatky, které u jiných českých kryptoměnových směnáren jen tak nenajdete.

Založení účtu a jeho verifikace

U směnárny Finex.cz není nutné se registrovat při žádné z transakcí, což je i jedna z jejích výhod. Jednoduše tak můžete nakoupit kryptoměny během pár minut bez zbytečných formalit.

Stejně jako ostatní kryptoměnové směnárny má však i Finex.cz z bezpečnostních důvodů zavedené své limity. Právě proto je nutné počítat s tím, že při směňování vyšších částek můžete být požádáni o ověření své identity a to zejména při směnách nad částku 20 000 Kč.

Směnárna finex

Nákup a prodej kryptoměn

Jak už jsme zmínili výše, při nákupu kryptoměn u Finex.cz není třeba se registrovat. Nákup a prodej kryptoměn je tak mnohem jednoduší a rychlejší, než tomu bývá u jiných směnáren. Na platformě můžete nakoupit všech osm kryptoměn, přičemž k prodeji je možné využít pouze směnu mezi Bitcoinem a českou korunou.

Při zadávání své objednávky si můžete vybrat ze dvou způsobů plateb, a to platbu kartou a převod z účtu. Pokud zvolíte první variantu, můžete očekávat, že kryptoměny vám budou připsány na účet během 15 až 30 minut. Naopak při převodu z účtu může převod trvat i několik hodin. K samotné platbě můžete využít české koruny, u platby kartou i eura a americké dolary. Zde tedy záleží na vás.

Jelikož je Finex.cz novou směnárnou, liší se i způsob, jak některé z kryptoměn můžete pořídit. Momentálně je tak možné nakoupit většinu kryptoměn pouze přes platební kartu. Proto vám pro lepší přehled níže představíme přehled všech kryptoměn spolu se způsobem platby, kterou při jejich pořízení můžete využít.

Kryptoměny dostupné na platformě:

 • Bitcoin (převodem z bankovního účtu + platební kartou online)
 • Litecoin (platební kartou online)
 • Ethereum (platební kartou online)
 • XRP (Ripple) (platební kartou online)
 • Bitcoin Cash (platební kartou online)
 • Cardano (platební kartou online)
 • Chainlink (platební kartou online)
 • Tron (platební kartou online)

Poplatky a limity

Jak už jsme zmínili, Finex.cz nabízí v poměru s ostatními českými kryptoměnovými směnárnami jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty jsou zahrnuty přímo v částce k platbě a pohybují se okolo 2,5 %. Dobrou zprávou je i to, že při rostoucím zájmu uživatelů o tuto směnárnu se budou tyto poplatky i nadále snižovat.

Jako každá směnárna má i Finex.cz své limity, z nichž tím nejdůležitějším je zde pravděpodobně minimální částka k nákupu, která je nastavena na 1 000 Kč a to jak při směně s platbou kartou, tak i při směně s platbou převodem.

Pokud chcete provádět vyšší směny v řádu desetitisíců, je potřeba počítat i s tím, že první platba kartou je limitována na max. částku 10 000 Kč. Maximální celková velikost jedné objednávky je zatím (ke dni 11. 9. 2020) nastavena na 250 000 Kč, ale je samozřejmě možné objednávek provést více.

Závěrečné hodnocení

8

Skvělá

Směnárna Finex.cz je bezesporu inovativní a nadějnou kryptoměnovou směnárnou, která může v budoucnu zastínit i své konkurenty na českém trhu. V její prospěch svědčí i nízké poplatky a rychlost s jakou je schopná vyřizovat objednávky. Pokud tedy hledáte jednoduchou a spolehlivou směnárnu, jste určitě na správném místě.

Celkové hodnocení
8
Klady
 • Česká směnárna
 • Platba převodem i kartou
 • K dispozici několik kryptoměn
 • Podpora v češtině
 • Nákupy kartu jsou zpracovány za několik desítek minut
 • Možné nakoupit bez registrace
Zápory
 • Min. nákup až od 1 000 Kč
 • Je vyžadováno ověření identity pro nákupy nad 25 000 Kč nebo individuálně
 • Nákupy kartou mají vyšší poplatek než převodem

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (9 hlasů)

Autor recenze

Testado
Testado

Testado.cz je recenzní online magazín. Naši redaktoři osobně testují vybrané produkty a dále shromažďují tipy na nejlepší zařízení dle odborných a uživatelských recenzí.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář