Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenze směnárny SimpleCoin

15.9.2020 Testado Testado

Simplecoin

Česká kryptoměnová směnárna SimpleCoin u nás funguje již od roku 2014, přičemž svým uživatelům nabízí jednoduchý způsob, jak nakoupit ale i prodat kryptoměny s nízkými poplatky. Za svoji historii se jí podařilo získat uživatele nejen v naší republice ale i u našich sousedů. V současnosti tak SimpleCoin funguje i ve slovenské a polské verzi, přičemž je možné platit jak českými korunami, tak i eurem.

Směnárna disponuje velmi jednoduchou platformou, ve které se dokáže zorientovat opravdu každý, a to i úplní začátečníci. Pokud se tedy rozhodnete u ní nakoupit kryptoměny nemusíte se předem registrovat. Naopak musíte počítat s horšími kurzy, než se kterými disponují například zahraniční směnárny. I přesto se však SimpleCoin řadí mezi jedny z nejlepších a nejdostupnějších směnáren u nás.

Založení účtu a jeho verifikace

U SimpleCoin je možné podobně jako u ostatních českých směnáren nakupovat do určité částky bez nutnosti registrace a následné verifikace účtu. Pokud však chcete směnárnu využívat častěji a usnadnit si nákup i prodej kryptoměn, určitě se vám založení účtu vyplatí.

Registraci můžete provést během pár sekund, a to buď zadáním svého e-mailu a hesla nebo účet jednoduše propojit s Facebookem či účtem u Googlu nebo LinkedInu. Po jeho založení pak kdykoli můžete provést i jeho verifikaci. Tu ale provádět nemusíte, dokud se váš 10denní obrat nedostane na částku 200 € (zhruba 5 000 Kč), pak už je bohužel povinná.

K verifikaci je potřeba vyplnit své osobní údaje do předem připraveného formuláře a nahrát scan vašeho občanského průkazu.

Směnárna SimpleCoin

Nákup a prodej kryptoměn

Nákup a prodej u SimpleCoin je stejně jednoduchý jako samotná platforma a zabere vám jen pár minut. Před samotným zadáním objednávky je však nutné vlastnit kryptoměnovou peněženku, na kterou vám poté směnárna přepošle vámi zadaný obnos kryptoměn.

Po potvrzení objednávky a vložení adresy vaší peněženky do několika minut obdržíte e-mail s pokyny k platbě. Jako platební metodu můžete využít u SimpleCoin pouze převod z bankovního účtu, který si můžete usnadnit i vygenerovaným QR kódem. Při zadávání transakce je však důležité nezapomenout vyplnit zprávu pro příjemce, která směnárně pomůže přiřadit vaši platbu k objednávce. K platbě objednávek je možné využít české koruny ale i eura.

U SimpleCoin můžete vybírat z šesti kryptoměn:

Proces směny na kryptoměny může trvat v řádu hodin (v případě, že bankovní převod projde rychle), ale i několik dní (např. o víkendu, kdy banky převody nezpracovávají).

Pokud však chcete tuto dobu zkrátit, je v současné době možné využít k platbě účet u Equa bank, který využívá i tato směnárna. Při jeho využití by tak měl být přípis kryptoměn proveden v řádu několika hodin. Během směny se však mohou vyskytnout i komplikace, jako třeba rychlá změna kurzu Bitcoinu, což může zapříčinit i pozdržení převodu kryptoměn.

V takovém případě vám směnárna nabídne možnost zrušit vaši objednávku nebo akceptovat nový kurz.

Poplatky a limity

SimpleCoin stejně jako ostatní směnárny disponuje limity. Hned prvním z nich je minimální výše objednávky, která je nastavena na pouhých 100 Kč.

Při překročení částky 200 euro za 10 dní je potřeba počítat s nutností registrace a také s verifikací účtu. Spravedlivé jsou i poplatky, které se na rozdíl od zahraničních směnáren pohybují okolo 3 % a jsou zahrnuty přímo v částce k platbě.

Závěrečné hodnocení

9

SimpleCoin je bezpochyby jasnou volbou pro nenáročné uživatele, kteří cílí především na jednoduchost, bezpečnost a nízké poplatky. Naopak je potřeba počítat s horšími kurzy než na burzách a tedy zhruba 6% rozdílem mezi nákupní a prodejní cenou. I přesto je ale SimpleCoin stále jednou z nejlepších kryptoměnových směnáren, kterou u nás můžeme najít.

Celkové hodnocení
9
Klady
  • Česká a dlouho fungující firma
  • Min. nákup už od 100 Kč
  • Několik dostupných kryptoměn
  • Podpora v češtině
  • Možné nakoupit bez registrace
Zápory
  • Není možné platit kartou a je tedy třeba čekat na bankovní převod
  • Nabízí pouze 6 kryptoměn
  • Je vyžadováno ověření identity nakupujícího už při nákupech nad 5 000 Kč

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Testado
Testado

Testado.cz je recenzní online magazín. Naši redaktoři osobně testují vybrané produkty a dále shromažďují tipy na nejlepší zařízení dle odborných a uživatelských recenzí.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář