Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze smoothie mixéru Concept SM 3392

25. 10. 2017 aktualizováno

Concept SM 3392 recenze smoothie maker

Práce v kuchyni je často fyzicky a časově náročná, takže není od věci si ji ulehčit nějakým mechanickým pomocníkem. Jedním takovým je i Concept SM 3392, který v sobě kombinuje smoothie mixér, sekáček a mlýnek. To vše za přijatelnou cenu 2 000 Kč (10/2017). S čím vším si poradí a jak dopadl v našem testu? Přečtěte si níže.

Obsah balení

Obsah balení je velmi bohatý a kromě těla mixéru zde najdete 3 mixovací nádoby s víčky, nožovou část mixéru, nožovou část mlýnku, nádobu mlýnku a sekací nádobu. Nechybí ani vícejazyčný návod k obsluze, včetně češtiny.

Concept SM 3392

Design a kvalita zpracování – 8/10

Motorová jednotka zaujme kompaktními rozměry (17 × 11 × 11 cm) a elegantním stříbrno-červeným designem. V dostání jsou však i další barevné kombinace: stříbrno-bílá, stříbrno-černá a stříbrno-zelená. Vybere si tedy opravdu každý.

Pokud byste hledali zástup ovladačů, budete zklamáni, neboť přístroj obsahuje pouze jediné – pogumované černé tlačítko, umístěné uprostřed těla. Nad ním se skví hrdé logo výrobce. Na zádech najdeme několik větracích otvorů a vývod 1 m dlouhého elektrického kabelu, který je netypicky vyveden z horní části. Spodek patří trojici nízkých pogumovaných nožek.

Přístroj, přestože plastový, působí relativně bytelně. S některými přechody si však inženýři mohli dál lepší práci, protože určité části nejsou slícovány zcela dokonale. Za to musíme pár bodíků ubrat.

Concept SM 3392

Pokud jde o nádoby, ty jsou všechny vyrobeny ze zdravotně nezávadného tritanu, plastu, který nese certifikaci BPA free. Nádoby jsou lehké, ale zároveň pevné a odolné. Picí lahve mají víčka s uzavíratelným otvorem a poutkem na zavěšení a navíc mají částečně pogumované tělo, díky čemuž se lépe drží. U velké sekací nádoby pak musíme pochválit praktický otevírací zobáček, pohodlné ucho a podrobné měrné rysky.

Výkon a mixování  – 8/10

Concept SM 3392 má výkon 700 W, čím se řadí mezi nižší střední třídu. I přesto se zdatně popere s širokou škálou výrobků. Ať již jde o měkké ovoce, tvrdou zeleninu, ořechy, sýr či led, vše je namixované a nasekané na jemno. Zde body nahoru.

Co by však náročnější uživatele mohlo odradit je pouze jedna rychlost a maximální doba provozu pouze 60 vteřin. Rovněž nezvládne zpracovat složitější suroviny. Mluvíme například o sekání bylinek (zde dojde jen k částečnému nasekání, pak se nalepí na stěnu, kam nože už nedosáhnou) či přípravě arašídového  másla (opět jsou nože poměrně daleko od stěny).

[wpsm_titlebox title=”S čím si poradí” style=”3″]
Ovocné a zeleninové smoothie, majonézy, přesnídávky, led, ořechy, maso, sýr, cibule, káva
[/wpsm_titlebox]

Výrobce udává maximální hlučnost 88 decibelů, čemuž odpovídají i námi naměřené hodnoty. V rámci testování jde o zcela průměrný výsledek. To samé lze říci o stabilitě přístroje. Při každém zmáčknutí tlačítka se sice o kousek pootočí, ale to samé se stává většině dalších přístrojů a v podstatě to ničemu nevadí.

Ovládání, údržba a bezpečnost – 8/10

Podobně jako u řady jiných mixérů, i ovládání Conceptu SM 3392 je velmi jednoduché. Má totiž pouze jediné tlačítko – PULSE. To je vhodně umístěno uprostřed přístroje, takže ho mohou snadno mačkat jak praváci, tak leváci. Zklamáni tedy budou opět náročnější uživatelé, kterým by mohla chybět regulace rychlostí či displej.

Concept SM 3392

Čištění nádob i nožů je rovněž jednoduché. Stejně jako u jiných picích nádob, i zde je ale otvor relativně úzký, takže při mytí je nutné použít kartáč. Lahve je možné mýt i v myčce nádobí, ale z důvodů zkracování jejich životnosti to výrobce nedoporučuje.

Bezpečnost je standardně zajištěna pojistkou proti přehřátí. Motor lze navíc zapnout pouze tehdy, pokud je řádně nasazené příslušenství. O pogumovaných nožkách zabraňující zbytečný pohyb již byla řeč v úvodu.

Příslušenství a multifunkčnost – 8,5/10

Za co si model SM 3392 zaslouží pochvalu je široká nabídka příslušenství. Jednak obsahuje sadu tří picích lahví (2 × 570 a 1 × 400 ml), dále má sekací nádobu o objemu 1,2 litrů a malou mlecí nádobku. To je za danou cenu vskutku slušná nabídka, díky níž připravíte smoothie a další pochutiny pro celou rodinu.

Někteří by nicméně mohli postrádat velkou mixovací nádobu (570 ml přeci jen není mnoho) či nástavec na šlehání.

Testado radí

Hledáte kvalitního pomocníka do kuchyně? Přečtěte si test smoothie mixérů.

Závěrečné hodnocení

8.2

Skvělý

Concept SM 3392 je multifunkční mixér, který za přijatelnou cenu nabízí velmi širokou výbavu. Výkonově sice nejde o velkého borce, ale i tak si s většinou surovin poradí skvěle. Chválíme i povedený design, ačkoli samotné zpracování již tak zářné není.

Design a zpracování
8
Výkon a mixování
8
Příslušenství a multifunkčnost
8.5
Klady
  • Hezký design
  • Ucházející výkon
  • Cena/výbava
  • "BPA free" lahve s pítky
  • Kompaktní rozměry
Zápory
  • Maximální doba provozu
  • Pro někoho málo ovládacích prvků
  • Zpracování by mohlo být lepší

Nejprodávanější mixéry dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Václav Hrnčíř
Václav Hrnčíř

Fanda do elektroniky a nejrůznějších spotřebičů. Vím, že vybrat správný produkt není vždycky snadné, a tak bych Vám rád pomohl alespoň v základní orientaci. Konečná volba bude vždycky na Vás, nicméně doufám, že mé rady a tipy Vaše rozhodování co nejvíce ulehčí. Můj Facebook, Osobní stránky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář