Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Smoothie mixéry

Recenze smoothie mixéru Sencor SBL 3201GR

26. 10. 2017 aktualizováno

Sencor SBL 3201GR recenze a test smoothie makerů

Do rukou se nám na testování dostal jeden z nejlevnějších smoothie mixérů na trhu Sencor SBL 3201GR, který pořídíte kolem 700 Kč (10/2017). Co za tuto cenu všechno umí? A vyplatí se jeho koupě? Dozvíte se na následujících řádcích.

Obsah balení

Sencor SBL 3201GR je ryzí smoothie mixér takže příliš součástek nečekejte. V krabici se kromě samotného mixéru skrývají 2 lahve s odnímatelnými víčky a nástavec s nožem.

Sencor SBL 3201GR

Nechybí samozřejmě stručný návod a záruční list. K návodu bych měl jednu výtku a ta se týká provedení. Nejedná se totiž o klasickou brožurku, ale o obří rozkládací arch papíru. Chcete-li si v něm něco přečíst, potřebujete mít kolem sebe dostatek místa, abyste si ho mohli rozložit, což je dost nepraktické. Stejně tak je nepřehledné hledání českého textu v záplavě dalších jazyků. Nejedná se o nic hrozného, ale už na začátku to lehce kazí dojem z testovaného přístroje.

Design a kvalita zpracování – 8,5/10

Mixér Sencor SBL série 32xx je vyráběn v celé škále nejrůznějších barev, ze které si vybere skutečně každý. My jsme testovali pastelově zelený model, ale k dostání je například i bílá, oranžová, modrá či růžová verze. Přístroje je velmi pohledný a svou přítomností jistojistě rozveselí kdejakou kuchyňskou linku.

Pokud se týče rozměrů, samotné tělo měří na výšku zhruba 16 cm a na šířku 12 cm. Jedná se tak skutečně o kompaktní přístroj, který snadno kamkoli schováte. Díky plastovému provedení je navíc velmi lehký. Lehké jsou i podélné nádoby, které mají každá na délku 22 cm.

Lahve jsou vyrobené z odolného TRITANU, který neobsahuje škodlivý bisfenol A, a měly by tak být zdravotně nezávadné. Ačkoli se při silnějším zmáčknutí mírně prohýbají, pro běžné používání jsou bytelné zcela dostatečně. U nádob rovněž chválíme praktické víčko. Nejenže má držák, díky čemuž je možné lahev kamkoli zavěsit, ale lze nasadit na druhý konec lahve, takže se ani při mixování nikam nezašantročí.

Přestože se jedná o plastový výrobek, kvalita zpracování je na dobré úrovni. Vše k sobě skvěle lícuje a zapadá. V tomto směru rozhodně nejde o žádný šunt, jak by se z cenovky možná mohlo zdát.

Výkon a mixování – 6/10

Příkonem 600 W se tento model logicky nemůže rovnat dražším modelům, jejichž výkon je leckdy až trojnásobný. Otázka však zní, zda je pro běžnou přípravu smoothie dostatečný, a v tomto směru si přístroj vede dobře. Čtveřice nerezových nožů s titanovou úpravou si hravě poradí z jakýmkoli ovocem i tvrdší zeleninou (např. jablko či mrkev). Vše je ve výsledku skvěle rozmixované.

Kvůli nižšímu výkonu však výrobce doporučuje jednotlivé suroviny předem nakrájet na menší  kousky (2-3 cm). Stejně tak nedoporučuje nepřekračovat 3 minuty nepřetržitého provozu, respektive 1 minutu u tvrdých surovin či hustých tekutin.

Zatímco při běžném mixování jsme byli nadmíru spokojeni, nedostatek výkonu se projevil při drcení kostek ledu. Při testu se s nimi mixér viditelně pral, a proto bychom ho na tvorbu ledové tříště nedoporučovali. Nicméně pokud přihodíte pár kostek ledu mezi ostatní ingredience v rámci přípravy smoothie, bát se nemusíte. S nimi si poradí bez problémů.

[wpsm_titlebox title=”S čím si poradí” style=”3″]
ovoce, zelenina, ořechy, omáčky, polévky, salza, dětské příkrmy
[/wpsm_titlebox]

Během provozu je mixér naprosto stabilní a nikam necestuje. Hlučnost se pohybuje kolem 80-90 decibelů, což patří ke standardu této třídy.

Ovládání, údržba a bezpečnost – 8/10

Na ovládání tohoto modelu není nic obtížného, protože obsahuje pouze jediné tlačítko – pulzní spínač. Žádnou regulaci rychlosti, další funkce ani vypínač zde nenajdete. Přístroj se zapojí do elektrické sítě a je okamžitě připraven k akci. Pro úplnost dodejme, že délka elektrického kabelu je standardní 1 metr.

Sencor SBL 3201GR

I údržba je snadná. Všechny odnímatelné části (kromě nožové jednotky) je možné mýt v myčce, za což výrobce chválíme. Nože se myjí pod tekoucí vodou, zatímco tělo mixéru se snadno otře navlhčeným hadříkem. Při mytí v ruce je jedinou nevýhodou úzký otvor nádob, kvůli kterému je nutné použít kartáč, protože ruku dovnitř nestrčíte.

Přístroj je vybaven protiskluzovými nožkami, které svou práci odvádějí dobře a udržují přístroj stabilní. Nepřicucnou se sice ke stolu, jako přísavky dražších modelů, ale při používání jsme nezaznamenali žádný problém s nestabilitou či cestováním.

Z hlediska bezpečnosti chválíme dvojici bezpečnostních pojistek. Jednu proti přehřátí a druhou proti nesprávnému sestavení. Při zasunutí mixovací nádoby do motorové jednotky vždy uslyšíte hezké cvaknutí.

Příslušenství a multifunkčnost – 7,5/10

Jak již bylo řečeno, přístroj je dodáván s dvěma nádobami o objemu 600 ml, které jsou vybaveny víčky s picím otvorem. Není to mnoho, ale ani málo. Pro jednu či dvě osoby naprosto dostačující. Pokud byste však chtěli mixovat ve velkém či pro celou rodinu, začne být počet a kapacita nádob omezující. Relativně malý objem rovněž pocítíte při přípravě omáček a polévek. Drobným zklamáním je také skutečnost, že výrobce nenabízí možnost dokoupení náhradních lahví.

 Sencor SBL 3201GR nabízí pouze jedinou funkci a tou je mixování surovin. Zda-li je to za danou cenu málo nebo dost, nechť si každý zváží sám.

Testado radí

Pokud si nevíte rady s výběrem toho správného přístroje, přečtěte si rady ve spodní části našeho testu smoothie makerů.

Závěrečné hrnutí

7.5

Velmi dobrý

Sencor SBL 3201GR je levný mixér, který nenabízí příliš mnoho funkcí. To hlavní – přípravu smoothie – však zvládá na jedničku. Oceňujeme zejména kompaktní rozměry, líbivý design, zdravotně nezávadné lahve a možnost mytí v myčce. Na druhou stranu je třeba počítat s menší kapacitou nádob a nižším výkonem, který se projevil například při zpracování ledu.

Design a zpracování
8.5
Výkon a mixování
6
Ovládání, údržba a bezpečnost
8
Příslušenství a multifunkčnost
7.5
Klady
 • Kompaktní rozměry a nízká hmotnost
 • Různě barevné varianty
 • Nízká cena
 • „BPA free“ lahve s pítky
 • Lahve lze mýt v myčce
 • Hezký design
Zápory
 • Žádné přídavné funkce
 • Nižší výkon
 • Relativně malé nádoby
 • Formát návodu
 • Nemožnost dokoupit náhradní lahve

Nejprodávanější mixéry dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Václav Hrnčíř
Václav Hrnčíř

Fanda do elektroniky a nejrůznějších spotřebičů. Vím, že vybrat správný produkt není vždycky snadné, a tak bych Vám rád pomohl alespoň v základní orientaci. Konečná volba bude vždycky na Vás, nicméně doufám, že mé rady a tipy Vaše rozhodování co nejvíce ulehčí. Můj Facebook, Osobní stránky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář