Recenze Sony HDR-AZ1 Action Cam

Miniaturní sportovní kamera Sony HDR-AZ1 Action Cam kromě svých kompaktních rozměrů vyniká odolnou konstrukcí, dobrou kvalitou obrazu a skvělou elektronickou stabilizací SteadyShot. Balení obsahuje i dálkový ovladač s LCD displejem a GPS. Ačkoli má pár drobných nedostatků a od svých konkurentů se neliší mnoha funkcemi, jedná se o kvalitní sportovní kamerku, která funguje přesně tak, jak od ní očekáváte.

KLADY:
  • Dobrá kvalita videa a fotografií
  • Skvělá stabilizace obrazu
  • Kompaktní rozměry
  • Přibalený ovladač s živým náhledem

ZÁPORY:
  • Výdrž baterie
  • Chybí konektor pro externí zvuk
  • Vysoký bitrate vyžaduje SDXC kartu

Recenze na cnet.com – 8,2/10

Štíhlejší a lehčí verze špičkové POV kamery. Sony Action Cam Mini HDR-AZ1 přináší velký výkon v malém balení.

Klady: Sony Action Cam Mini HDR-AZ1 je menší a lehčí než mnoho konkurentů. Má vynikající kvalitu videa a solidní elektronický stabilizátor obrazu. Dálkové ovládání s live-view umožňuje bezdrátově prohlížet, přehrávat a měnit nastavení a má GPS. Odolný proti stříkající vodě a má vyjímatelnou dobíjecí baterii. Přiložený stativ nabízí spoustu možností příslušenství.

Zápory: Nahrávání na nejvyšší bitrate vyžaduje microSDXC kartu. Změna nastavení vyžaduje bezdrátové připojení k chytrému telefonu nebo ovladači. Životnost baterie by mohla být lepší. Zakřivený objektiv není ideální pro použití pod vodou. Wi-Fi připojení k ovladači živého náhledu je náladové. Použití stabilizace obrazu snižuje jeho zorný úhel. Duální formát slotu pro karty může být bolístka.

Recenze na cyclingtips.com – 8/10

Sony Action Cam HDR-AZ1 je schopným hráčem na trhu přeplněném dalšími schopnými hráči. Z hlediska funkcí a vlastností dostává svým slibům a činí tak obdivuhodně. Někteří uživatelé se mohou ptát, zda má Action Cam dost na to, aby se odlišila od svých konkurentů, ale koneckonců je to solidní sportovní kamera, která dělá vše, co od ní očekáváte.

Klady: Široká škála možností nahrávání, vrstva GPS dat, dobrá kvalita videa a fotografií, působivé možnosti montáže (byť s odděleným příslušenstvím), velmi působivá stabilizace obrazu

Zápory: Tvar činí fotografování z ruky trochu trapným, trochu vyšší cena ve srovnání s konkurencí (12/2014), jen málo funkcí, které ji odlišují od konkurence, v některých režimech zkreslení hran

Recenze na digitaltrends.com – 8/10

Chcete-li akční kameru, která se snadno používá a přináší skvělou kvalitu obrazu, pak nad Sony AZ1 nemusíte dlouho přemýšlet.

Klady: Skvělá kvalita obrazu, kompaktní rozměry, robustní tělo i bez pouzdra, balení obsahuje dálkový ovladač

Zápory: Krátká výdrž baterie, vysoký bitrate vyžaduje SDXC kartu, žádné nastavení jemného ladění

Recenze na lydogbilde.no – 6,7/10

Nejmenší sportovní kamera od Sony je dobře vybavena funkcemi. Vzrušující volba!

Klady: Kamera je kompaktní a snadno se používá. Obzvláště pokud ji ovládáte vlastním mobilním telefonem. Kvalita je dobrá a zvuk vynikající (když není vítr)

Zápory:  Malá ostrost obrazu. Kameru nelze používat, když je připojena k nabíječce. Při větru horší zvuk.

Recenze na techradar.com – 8/10

Cena AZ1VR je konkurenceschopná a jakožto sportovní kamera s řadou funkcí a dálkovým ovládáním s živým náhledem se těžko překonává.

Klady: Přibalený ovladač s živým náhledem, vysoká kvalita nahrávacího formátu XAVC S, stabilizace obrazu SteadShot

Zápory: 120 snímků za seekundu jen při 720p, výdrž baterie je omezená, chybí konektor pro externí zvuk

7.8 Celkové hodnocení
Velmi dobrá

Sony HDR-AZ1 Action Cam se chlubí miniaturními rozměry, skvělou kvalitou obrazu a dobrou elektronickou stabilizací. Samotné tělo kamery je odolné vůči stříkající vodě, sněhu, mrazu i prachu. Od konkurence ji sice neodlišuje nic zvláštního, ale přesto se jedná o velmi schopné zařízení za dobrou cenu, se kterým budete jistě spokojeni.

cnet.com
8.2
cyclingtips.com
8
digitaltrends.com
8
lydogbilde.no
6.7
techradar.com
8
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

Nejprodávanější digitální kamery dle heureka.cz

Právě zlevněné digitální kamery

Štítky:

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte