Recenze Sony Xperia M4 Aqua

Sony Xperia M4 Aqua je slušný telefon střední třídy, který vyniká svým prvotřídním vzhledem a vodotěsností. Trochu z lesku z něho však stírá průměrný fotoaparát a malé vnitřní úložiště.

Náš tip: Podívejte se na náš pravidelně aktualizovaný článek o nejlepších odolných smartphonech
KLADY:
  • Krásný design
  • Voděodolný
  • Dobrý výkon

ZÁPORY:
  • Průměrný fotoaparát
  • Jen 8GB vnitřní paměti

Recenze na notebookcheck.com – 8/10

Pokud hledáte levný mainstreamový smartphone s IP certifikací a dokážete žít s pár drobnými nedostatky, Sony Xperia M4 Aqua byste měli jistě zvážit.

Klady: Dobrý jasný IPS HD displej, tělo s IP68 certifikací (odolné vůči vodě a prachu), jasná konstrukční kvalita, LTE kat. 4, Bluetooth 4.1, Android 5.0 Lollipop, rychlá SoC a spousta RAM, rozšířitelné úložiště až na 128 GB, slušný provoz na baterii, dobrá kvalita hovoru

Zápory: Malé vnitřní úložiště, neodjímatelná baterie, dlouhé nabíjení, nízký kontrast a příliš vysoká hodnota černé, při zátěži se přehřívá, spousta bloatware, plast náchylný k poškrábání, horší výkon fotoaparátu při nízkém světle

Recenze na cnet.com – 6.2/10

M4 Aqua začíná dobře se svým svůdným vzhledem a přijatelnou cenou, ale otřesný fotoaparát a trápení s úložištěm stírá lesk z jinak slušného přístroje.

Klady: Elegantní a minimalistický vzhled Sony Xperia M4 Aqua je velmi podobný špičkové Xperia Z3. Jeho voděodolné tělo je použitelné ve sprše a jeho schopný procesor zvládá všechno podstatné.

Zápory: Fotoaparát je opravdu hrozný, což z něho činí špatnou volbu pro každého se zájmem o fotografování. K dispozici je žalostně málo úložného prostoru a soňácké trvání na svazování aplikací a widgetů zaplní telefon hned po vybalení z krabice.

Recenze na pocket-lint.com – 8/10

Milujeme vzhled M4 Aqua a to jak, přestože je převážně plastový, nabízí téměř stejný design jako vlajkové lodi od Sony Xperia. Jedná se o okouzlující smartphone, a to zejména v korálové barvě, který vás  díky kovovému nátěru přiměje si myslet, že patří mezi vlajkové lodě. Celkově se jedná o dobrý telefon střední třídy, který vyniká svou vodotěsností.

Klady: Krásný design, dobrý výkon, skvělá výdrž baterie, známý software, podpora microSD, vodotěsný

Zápory: Průměrný fotoaparát, displej není brilantní, reproduktor není úžasný, max 8GB vnitřní paměti (ve skutečnosti méně než 4GB)

Recenze na techradar.com – 6/10

Slušný malý telefon, který žije v kalných vodách střední třídy – ale vypadá jako vlajková loď.

Klady: Skvělá vodotěsná konstrukce, jasný displej, velmi dobrá výdrž baterie

Zápory: Špatný výkon v některých oblastech, pouze 8GB vnitřní úložiště, chybí některé funkce

Recenze na trustedreviews.com – 8/10

Sony Xperia M4 Aqua je atraktivní, dobře fungujících 4G androidí smartphone, který – i když není nejlepší ve své třídě – nezklameme fanoušky této značky.

Klady: Atraktivní konstrukce, voděodolný, schopný fotoaparát

Zápory: Pouze 8GB prostoru, nekonzistentní výdrž baterie, kluzký zadní kryt

7.2 Celkové hodnocení
Velmi dobrý

Sony Xperia M4 Aqua je slušný telefon střední třídy, který vyniká svým vzhledem a vodotěsností. Trochu z lesku z něho však stírá průměrný fotoaparát a malé vnitřní úložiště.

notebookcheck.com
8
cnet.com
6.2
pocket-lint.com
8
techradar.com
6
trustedreviews.com
8
Uživatelské hodnocení: 3.33 (3 hlasů)

TOP 3 produkty v kategorii mobilů dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte