Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Souhrnné recenze mobilů

Recenze Sony Xperia X

19. 11. 2016 aktualizováno

Telefony od Sony v posledních letech lákali hlavně na fotoaparát, kvalitní audio a voděodolnost. Nové Sony Xperii X zůstal kvalitní fotoaparát a velmi dobrý zvukový výstup, ale přišla o voděodolnost. Bohužel co dále zůstalo je vyšší cena, pokud budeme srovnávat s podobnými konkurenčními telefony. Osobně jsem mohl nedávno testovat Honor 8, který z mého pohledu nabízí mnohem více než tato Xperia. Nicméně pochválit musíme ergonomii telefonu, který se velmi dobře ovládá i v jedné ruce.

Klady
  • Kompaktní rozměry
  • Kvalitní audio
  • Slušný fotoaparát
  • Dostačující výkon
  • Dobře se ovládá jednou rukou
Zápory
  • Není voděodolná
  • Předražená
  • Nespolehlivý fotoaparát
  • Herní výkon

Recenze na cnet.com – 7,3/10

Jedná se o spolehlivý a sympatický telefon střední třídy. Xperia S vyniká hlavně skvělým fotoaparátem a díky její kompaktnosti se velmi fobře ovládá jednou rukou.

Klady: Sony Xperia X je zajímavý kompaktní telefon a to především díky velmi kvalitnímu fotoaparátu a ergonomickému tvaru, který dovoluje telefon bez větších obtíží ovládat jednou rukou. Tlačítko fotoaparátu vám dá rychlý a pohodlný způsob zmáčknutí spouště.

Zápory: Životnost baterie je rozpačitá.

Recenze na techradar.com – 7/10

Xperia X nespadá do žádného specifického tábora smartphonů. Nemá ani nejlepší výkon, ale zároveň není ani nejlevnější. Ztratila trochu kouzla, které Sony obvykle nabízí (například voděodolnost) a přidává několik otravných chybek, ale základní stavební kameny v podobě dobrého zvuku a velmi schopného fotoaparátu zůstávají a to by mělo telefonu přinést nějaké zákazníky.

Klady: Krásný design, nižší cena než u předchůdce, tlačítko fotoaparátu.

Zápory: Výdrž baterie mohla být lepší, není voděodolná, hrozné rozpoznávání stisků na klávesnici.

Recenze na trustedreviews.com – 6/10

Sony Xperia X nedokáže nabídnou nic, co jí odliší od konkurence a to především, pokud budeme zvažovat i cenu. Osobně bych volil raději LG G5 nebo Huawei P9, dokonce i Samsung Galaxy S6 z minulého roku je lepší volba. Pokud chcete ušetřit, tak bych vybral Moto G4 Plus, které stojí polovinu.

Klady: Krásný displej, působivé audio, čistý Android.

Zápory: Nudný design, nespolehlivý fotoaparát, hrozné umístění tlačítek, předražená, občas výkonnostní nedostatky.

Recenze na Expertrewies.co.uk – 5/10

Sony Xperia X je dobře vypadající telefon, který se dobře drží. S operačním systémem Android 6.0 se dobře pracuje a chod systému je plynulý. Fotoaparát není dokonalý, ale je slušný a tlačítko spouště se dobře mačká.

Klady: Odolnější design, dobře se drží, plynulé prostředí Androidu 6.0, možnost odinstalovat bloatware, slot pro MicroSD kartu.

Zápory: Slabý procesor, drahá při porovnání s konkurencí, fotoaparát nedosahuje kvalit iPhonu.

6.5

Dobré

Sony Xperia X nabízí kvalitní fotoaparát, velmi dobré audio a kompaktní rozměry, díky kterým můžete telefon bez větších obtíží ovládat jednou rukou. Bohužel to nestačí, protože cena není nejnižší a konkurence za stejnou cenu nabídne více. Cenově telefonu konkurují například Honor 8Huawei P9Galaxy S6 a to jsou všechno lepší telefony.

cnet.com
7.3
androidpit.com
7
techradar.com
7
trustedreviews.com
6
digitaltrends.com
5

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Petr Šedivý
Petr Šedivý

Profesně se věnuji online marketingu a vždy mě zajímaly nové technologie. Pravidelně radím lidem ve svém okolí s výběrem všemožné elektroniky a doufám, že mé rady někomu pomůžou i tady.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář