Recenze Sony Xperia XA

Krásný design (téměř) bez rámečku? Přesně tím si vás dokáže získat Sony Xperia XA. Bohužel to bude z velké části všechno. Ano, získává pár kladných bodů za dobrou selfie kamerku, jednoduché uživatelské rozhraní či rozšiřitelnou paměť, ale za danou cenu je to poměrně málo. Největší slabinou je výdrž baterie, dále nevýrazný displej s pouze HD rozlišením a podprůměrný hlavní fotoaparát. Smartphone je sice dostupný i v Dual SIM verzi, ale i tak za tuto cenu seženete mnohem lépe vybavené mobily.

KLADY:
  • Nádherný design, který dobře padne do ruky
  • Slušný přední fotoaparát
  • Čistá verze Androidu

ZÁPORY:
  • Výdrž baterie
  • Malé rozlišení
  • Cena/výkon

Recenze na cnet.com – 6,6/10

Pokud není vaším jediným požadavkem bravurní design, pak vyměňte Sony Xperii XA za levnější telefon s lepšími parametry.

Klady: Super tenký rámeček činí ze Sony Xperia XA skvěle vypadající telefon, který se snadno používá jednou rukou.

Zápory: Hlavními nedostatky jsou nízké rozlišení, krátká výdrž baterie a hubený vnitřní úložný prostor. Sony navíc napěchovalo telefon obřím množstvím nepotřebných aplikací.

Recenze na pcmag.com – 5/10

Sony Xperia XA je krásný telefon s Androidem, ale na svoji výbavu je příliš drahý.

Klady: Atraktivní design bez rámečku, slušný fotoaparát, rozšiřitelná uživatelská paměť, NFC, dvoupásmové WiFi

Zápory: Poměrně drahý, sekající se výkon, nevýrazný displej, průměrná výdrž baterie

Recenze na techradar.com – 6/10

Sony Xperia XA je tenký a snadno přenosný, nicméně problémy s výkonem a slabá výdrž baterie znamenají, že seženete spoustu lepších modelů.

Klady: Tenký design, jednoduché rozhraní, solidní selfie fotoaparát

Zápory: Slabá výdrž baterie, mizerný hlavní fotoaparát, rozlišení displeje je pouze HD

Recenze na trustedreviews.com – 6/10

Tento mobil skončil na půli cesty. “Fajn” je nejlepší hodnocení, které se Sony Xperii XA může dostat. Za tuto cenu jsou k dostání rozhodně lepší alternativy.

Klady: Čistá verze Androidu, snadno se ovládá jednou rukou, prakticky bez rámečku

Zápory: Fádní obrazovka, za tuto cenu existují lepší možnosti, pomalý a nespolehlivý fotoaparát

Recenze na notebookcheck.net – 8,1/10

Xperia XA upoutá vaši pozornost zejména svým tenkým designem, ale i vnitřní parametry v podobě rychlého procesoru, jasného displeje a rozšiřitelné paměti jsou velmi přesvědčivé. Naopak největším selháním je krátká výdrž baterie.

Klady: Tenké provedení, tlačítko fotoaparátu, podpora rychlého nabíjení, dobrá kvalita hovoru, Android 6.0 Marshmallow, 5 GHz WiFi, slot na microSD s App2SD, jasný displej, slušný celkový výkon, slušný přední fotoaparát s automatickým ostřením, podpora Micacast, USB OTG a DLNA

Zápory: Krátká výdrž baterie, která je nevyjímatelná, absence čtečky otisků prstů, problémy ostření u nahrávání videa, slabá hands-free, problémy s dotykovou obrazovkou u testovaného kusu

6.3 Celkové hodnocení
Dobrý

Sony Xperia XA je fajn telefon. Pokud si však nezamilujete jeho design, doporučujeme se poohlédnout po konkurenci. Stejnou výbavu totiž seženete výrazně levněji. Zejména toužíte-li po kvalitních fotografiích, dlouhé výdrži baterie, Full HD displeji či velkém výkonu. Ani jednoho se u XA bohužel nedočkáte.

cnet.com
6.6
pcmag.com
5
techradar.com
6
trustedreviews.com
6
notebookcheck.net
8.1
Uživatelské hodnocení: 5 (1 hlasů)

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

      Okomentujte