Recenze Sony Xperia XZ

Názory na novou vlajkovou loď Sony Xperia XZ jsou poměrně rozporuplné. Hlavní, na čem se odborníci schodují, je poměrně vysoká cenovka, vzhledem ke konkurenci. Pochvalu si nicméně zaslouží povedená voděodolná konstrukce nebo podpora microSD, což v třídě špičkových telefonů není vždy samozřejmost. Hodnocení fotoaparátu a displeje se různí, někteří recenzenti je vychvalují, jiní naopak kritizují. Jasné je, že nejde o žádný revoluční telefon a pokud nejste zrovna fanoušci Sony, bylo by dobré zvážit i jiné alternativy.

KLADY:
  • Konstrukční zpracování
  • Voděodolnost
  • Slušný displej
  • Podpora microSD

ZÁPORY:
  • Vysoká cena
  • „Pouze“ Android 6.0
  • Pouze Full HD

Recenze na androidauthority.com – 8,6/10

Xperia XZ má spoustu skvělých vlastností a mohla by být jedním z nejlepších Smartphonů od Sony, ale bez snímače otisků prstů (platí pro USA) nebo QHD displeje může být cenovka až příliš vysoká.

Klady: Fantastické konstrukční zpracování, živý displej, dobře se drží v ruce, skvělý fotoaparát, slot na microSD, podpora Hi-Res zvuku, software je čistý a snadno ovladatelný

Zápory: Přední reproduktory jsou slabé, U.S. model nemá snímač otisků prstů, vysoká cenovka

Recenze na phonearena.com – 7/10

Upřímně řečeno jsme zmateni vysokou zaváděcí cenou Sony Xperia XZ a očekáváme, že brzy poklesne. Telefon má jinak spoustu pozitivních vlastností: stylový vzhled a čistý design, vodotěsnost nebo duální reproduktory. Na druhou stranu v řadě ohledech za svoji konkurencí výrazně zaostává – displej je namodralý, chybí rychlé nabíjení, fotoaparát je pomalý a kvalita snímků nemůže soupeřit s iPhony či novými Galaxy.

Klady: Voděodolný, stylový design s možností volby různých barev, rozšiřitelné úložiště, duální reproduktory

Zápory: Neintuitivní rozhraní fotoaparátu, má Android 6.0 přestože brzy má vyjít Android 7.0, nerovnoměrné barvy displeje, v USA nemá čtečku otisků prstů

Recenze na recombu.com – 9/10

Sony Xperia XZ není revoluční telefon, ale je to velmi dobrá vlajková loď, která se může pochlubit jedním z nejlepších mobilních fotoaparátů. Fanoušci multimédií rovněž ocení ostrý a barevný displej a výbornou podporu zvuku. Solidní výdrž a výkon pak činí z XZ skvělý všestranný telefon.

Klady: Spolehlivý fotoaparát, pěkný barevný displej, hladký chod

Zápory: Konstrukce se snadno poškrábe

Recenze na techradar.com – 8/10

Xperia XZ nepředstavuje nějaký revoluční krok, spíše se jedná o vylepšení klíčových vlastností, které jsme viděli u předchozích Xperia telefonů, doplněné o vytříbený design a několik dalších vychytávek. Bylo by krásné, kdyby telefon měl 2K rozlišení, ale Sony jistě nejlépe ví, co jsou jeho baterie schopny utáhnout a tak zůstalo pouze u Full HD. Konstrukční zpracování přináší uživatelům mnohem více prémiový pocit, než měli u starších modelů, a zdá se, že Sony pochopilo, jak by měl vlajkový telefon vypadat a působit.

Klady: Nový design, působivé vylepšení fotoaparátu, návrat voděodolnosti

Zápory: Pouze Full HD displej, nemá Android 7.0, v USA chybí čtečka otisků prstů

Recenze na trustedreviews.com – 7/10

Sony Xperia XZ je dalším dokladem relativního nedostatku energičnosti Sony, ve srovnání například se Samsungem nebo LG. Jedná se o solidní telefon, ale nikoli takový, za který byste byli ochotni utrácet velké peníze. Hlavním zklamáním je fotoaparát, který výrazně zaostává za LG G5 nebo Samsung Glaxy S7. Pokud milujete značku Sony, budete s koupí tohoto modely spokojeni, ale jestli hledáte nejlepší špičkový telefon, tak tady jste špatně.

Klady: Vylepšená ergonomie, odolný proti vodě, dobrý displej

Zápory: Fotoaparát je zklamáním, cenovka, konzervativní vylepšení

7.9 Celkové hodnocení
Velmi dobrý

Sony Xperia XZ není vůbec špatný telefon, ale za danou cenu bezmála 20 000 Kč (10/2016) si jeho koupi člověk dvakrát promyslí. Smartphone má spoustu pozitivních rysů, jako je vodotěsnost, rozšiřitelná paměť nebo čtečka otisků prstů (v ČR). Na druhou stranu fotoaparát a displej jsou hodnoceny poněkud rozporuplně a nepotěší ani nepřítomnost nejnovějšího Andoridu 7.0.

androidauthority.com
8.6
phonearena.com
7
recombu.com
9
techradar.com
8
trustedreviews.com
7
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Jsem především milovník nových technologií a zařízení, která nám, lidem, stále dokazují, jaké možnosti do budoucna máme. Po vzoru Elona Muska se snažím být v dnešním světě vždy optimistou, což ne každý chce a dokáže pochopit. A mám rád Vánoce :)

Podělte se s námi o váš názor:

      Okomentujte