Recenze Sony Xperia Z3

Třetí generace vlajkové lodi Sony, Xperia Z3 přináší ostrý a jasný 5,2″ displej, společně s ohromnou výdrží baterie a výkonným fotoaparátem. Řadu uživatelů nepochybně potěší odolnost vůči vodě i prachu dle certifikace IP a majitele PS4 možnost hrát na něm konzolové hry. Jelikož však tento model přišel velmi brzo, tak pro majitele staršího Xperia Z2 nenabízí mnoho vylepšení a je lepší přeskočit rovnou na Xperia Z5.

Náš tip: Přečtěte si náš pravidelně aktualizovaný výběr nejlepších mobilů do 10 000 Kč.
KLADY:
  • Ostrý, jasný displej
  • Odolnost vůči vodě i prachu
  • Velká výdrž
  • Výkonný fotoaparát
  • PS4 Remote Play

ZÁPORY:
  • Malé vylepšení oproti Z2
  • Kluzká zadní strana
  • Náchylný na otisky prstů
  • Problémy s přehříváním

Recenze na androidauthority.com – 8,7/10

Sony Xperia Z3 tu možná je příliš brzo, ale stále nabízí to nejlepší, co může Sony nabídnout (10/2014).

Klady: Vytříbená estetika, skvělý displej, skvělý zvuk, robustní design s IP certifikací, výkonný fotoaparát, minimalistické ale velmi užitečné rozhraní Xperia

Zápory: Aktualizace nejsou příliš velké, výkonnostní balíček je krokem zpět za současnou konkurencí, nejlepší funkce fotoaparátu jsou roztříštěné

Recenze na cnet.com – 8,6/10

Sony Xperia Z3 je dosud nejlepším telefonem od Sony (09/2014) s impozantním displeje a slibnými funkcemi.

Klady: Sony Xperia Z3 přináší velkou životnost baterie, brilantní displej, krásný design a voděodolnost. Pokud vlastníte PS4, budete navíc moci přes tento telefon hrát PS4 hry.

Zápory: Uživatelské rozhraní by mohlo být aktualizováno – všechny ikony prostě vypadají příliš velké. Ačkoli má 20,7 Mpx fotoaparát, autofokus je trochu mimo, ale nic co by rychlá spoušť na obrazovce nemohla spravit.

Recenze na notebookcheck.net – 8,9/10

Další rychlá aktualizace. Zdá se, že Sony si klade za cíl přitáhnout pozornost novým top smartphonem každých 6 měsíců. Uživatel z toho může pouze těžit: Ačkoli jsou inovace malé, náš test dokazuje, že Xperia Z3 je stále špičkovým chytrým telefonem.

Klady: Pěkné materiály, stylový design se zaoblenými rohy, odolný vůči vodě i prachu, skvělý fotoaparát, velmi dobrá konektivita, velmi jasný displej, dobrý kvalita hovoru, k dispozici jsou četné doplňky, velmi dobrá výdrž baterie, velmi výkonný, skvělý software vybavený mnoha možnostmi

Zápory: Zadní strana je trochu kluzká, náchylný na otisky prstů, namodralý displej, baterie není vyjímatelná, malá vnitřní paměť, GPS je částečně nepřesné, jen průměrné reproduktory, kratší výdrž baterie pod zátěží

Recenze na techradar.com – 8/10

Vylepšení oproti Z2, ale nijak velké. Má skvělou jasnou obrazovku, ale potřebuje lepší vybavení, aby mohl konkurovat těm nejlepším na trhu.

Klady: Vynikající baterie, PS4 dálkové hraní, prémiová konstrukce

Zápory: Chyby v operačním systému, 4K stále nefunguje správně

Recenze na trustedreviews.com – 8/10

Jedná se o dosud nejlepší mobil od Sony (06/2015), ale pro majitele Z2 je lepší si počkat na Xperia Z4 nebo jakkoli jinak Sony nazve svoji další vlajkový Xperia smartphone, kde se snad dočkáme nějakých výraznějších změn.

Klady: Ostrý zářivý displej, masivní výdrž baterie, hladký celkový výkon, podpora Hi-Res zvuku

Zápory: Stále problémy s přehříváním, zatím nemá PS4 Remote Play (06/2015), příliš mnoho soňáckého bloatware (nadbytečných programů)

8.4 Celkové hodnocení
Skvělý

Sony Xperia Z3 zaujme ostrým 5,2palcovým displejem TRILUMINOS stejně jako obří výdrží a výkonným fotoaparátem. Dále potěší odolností vůči vodě i prachu a majitelům PS4 poskytne možnost hrát konzolové hry. Oproti staršímu modelu Xperia Z2 však nenabízí příliš mnoho vylepšení.

androidauthority.com
8.7
cnet.com
8.6
notebookcheck.net
8.9
techradar.com
8
trustedreviews.com
8
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte