Recenze Sony Xperia Z5

5,2palcový Sony Xperia Z5 je dobrý telefon první třídy. Nabízí parádní výkon, vynikající displej s jasnými barvami, fotoaparát, který pořizuje skvělé fotky za všech podmínek, dobrou výdrž baterie a skvělý snímač otisků prstů. Potěší též odolnost vůči dešti, nicméně potápět se s ním už nemůžete. Za danou cenu však oproti konkurenci nenabízí nic extra lepšího, takže pokud vás zrovna neupoutal jeho design, není od věci se poohlédnout i jinde.

Náš tip: Přečtěte si náš pravidelně aktualizovaný výběr nejlepších chytrých telefonů do 10 000 Kč. 
KLADY:
  • Vysoký výkon
  • Vynikající IPS displej
  • Ostrý fotoaparát
  • Výdrž baterie
  • Skvělý snímač otisků prstů

ZÁPORY:
  • Poměr cena/výkon
  • Průměrný přední fotoaparát
  • Zahřívá se

Recenze na cnet.com – 7,4/10

I se silnými specifikacemi patřícím správnému telefonu první třídy, přidává Sony Xperia Z5 jen málo oproti svému předchůdci, aby to byla vzrušující volba před jeho konkurencí jako je Samsung Galaxy S6 Edge.

Klady: Sony Xperia Z5 vypadá dobře, má dostatek výkonu, jeho fotoaparát pořizuje krásné snímky a neumře, když na něj vylijete svůj drink.

Zápory: Pouze malé aktualizace oproti předchozí verzi znamenají, že postrádá šmrnc svých soupeřů. Jeho voděodolnost neposkytuje plné ponoření, což znamená, že nemůže být použit pro podvodní fotografování.

Recenze na pcmag.com – 7/10

Sony Xperia Z5 je atraktivní telefon s Androidem a silným výkonem, ale za tuto cenu naleznete lepší přístroje.

Klady: Vysoký výkon. Ostrý fotoaparát. Atraktivní konstrukce. Rozšiřitelná paměť.

Zápory: Drahý na to co nabízí (04/2016). Průměrná výdrž baterie.

Recenze na notebookcheck.net – 8,8/10

Sony Xperia Z5 si skutečně zaslouží velmi dobré hodnocení, a tím i naše doporučení k nákupu, neboť nemá žádné vážné nedostatky. Získáte špičkový styl v kombinace s prvotřídními komponenty a dobrou výkonností.

Klady: Jasný a vysoce kontrastní displej IPS, slušné rozlišení a dobré barvy, dobrá kvalita zpracování, dlouhá výdrž, vysoká konektivita, dobré bezdrátové modula, skvělý výkon, intuitivní ovládání, velmi dobrý snímač otisků prstů, rozšířitelná paměť, certifikace IP65/ IP68, oddělená spoušť fotoaparátu, skvělý hlavní fotoaparát, jasný a bohatý zvuk

Zápory: CPU a GPU omezování výkonu, nevyjímatelná baterie, průměrný přední fotoaparát, průměrný zapisovací a čtecí výkon, Qucik Charger si musíte přikoupit zvlášť

Recenze na techradar.com – 9/10

Xperia Z5 je obrovské zlepšení oproti Xperia Z3+ s novým snímačem otisků prstů a sexy designem, ale je tu stále pár drobných much, které znemožňují udělení nejlepšího hodnocení.

Klady: Významné vylepšení designu, skvělý snímač otisků prstů, silnější výdrž baterie

Zápory: Drahý (03/2016), nemá bezdrátové nabíjení, stále se zahřívá

Recenze na trustedreviews.com – 8/10

Významným krokem vpřed oproti Z3+. Nejnovější Xperia od Sony má vynikající fotoaparát a rychlý snímač otisků prstů, ale přesto má problém vystoupit z davu.

Klady: Fantastický displej, fotoaparát funguje dobře ve všech podmínkách, vynikající snímač otisků prstů

Zápory: Nepohodlný design, zastaralé uživatelské rozhraní, příliš se zahřívá

8 Celkové hodnocení
Skvělý

Sony Xperia Z5 je velmi kvalitní smartphone, který má dobrý výkon, parádní displej s jasnými barvami, všestranný fotoaparát, slušnou výdrž baterie a vynikající snímač otisků prstů. Potěší též odolnost vůči dešti, nicméně potápět se s ním už nemůžete. Ačkoli se mu nedá moc, co vytknout, v dané cenové kategorii naleznete i lepší mobily.

cnet.com
7.4
pcmag.com
7
notebookcheck.net
8.8
techradar.com
9
trustedreviews.com
8
Uživatelské hodnocení: 4.2 (2 hlasů)

Nejprodávanější mobilní telefony dle heureka.cz

Právě zlevněné mobilní telefony

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte