Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Robotické vysavače

Recenze robotického vysavače s mopem Symbo Laserbot 650

Recenze robotického vysavače s mopem Symbo Laserbot 650

Už vás nebaví každodenní lítání s vysavačem a mopem. Testovaný robotický vysavač Symbo Laserbot 650 vám nejen povysává, ale i vytře. V žebříčku robotických vysavačů jsme jej umístili mezi oblíbené modely. Jak se mu v úklidu daří? Vyplatí se do něho investovat, i když máte domácí mazlíčky a zápasíte s jejich chlupy? Vše se dočtete v této recenzi.

Hodnocení Symbo Laserbot 650

8.8

Skvělý

Robotický vysavač Symbo Laserbot 650 za sympatickou cenu nabídne kromě suchého vysávání i mokré vytírání. Na jedno nabití zvládne uklidit domácnost o zhruba 70 m2 . Pochlubit se může plně českou lokalizací, ovládání pomocí aplikace nebo možností úklid načasovat. Díky PET kartáči si poradí i se zvířecími chlupy.

Design a zpracování
8.5
Hardwarová výbava a výdrž
9
Manipulace a ovládání
9
Kvalita vysávání a údržba
8.5
Klady
 • Příjemná cena
 • Slušný sací výkon
 • Mopování jako bonus
 • Přesné mapování a navigace
 • Tichý chod
 • Omyvatelný filtr
 • Uklidí až 70 m2 najednou
 • Ovládání přes mobilní aplikací
 • Mluví česky
Zápory
 • Patří k vyšším modelům
 • Na koberci se mopování nevypne (upravíte v aplikaci)

Design a zpracování – 8,5/10

Robotický vysavač Symbo Laserbot 650 umí vaši domácnost kvalitně vysát a vytřít. Jde o přístroj 2 v 1 – robotický vysavač a robotický mop.

Testovaný model Symbo pod svou černou kapotou ukrývá výkonný motor s maximálním sacím výkonem 1 500 Pa. Jeho designovým zpracováním nijak nevybočuje, má 32,5 cm v průměru a jeho výška čítá 9,6 cm. Nepatří k ultra tenkým a ultra nízkým, ale pod většinu nábytku se bez problémů dostane.

Jeho hmotnost 2,5 kg patří k nižším, tudíž se dobře přenáší (pokud je potřeba). Sám si poradí s překážkou v podobě prahu do výšky 1,5 cm. Na těle má pouze jedno tlačítko stand-by nahoře, které spouští automatický program. Dále se na boku nachází přepínač. 

Laserbot 650 má vespod dva kulaté kartáče včetně jednoho PET podélného kartáče a mopovací textilie. Se svou hlučností 65 dB ještě těsně spadá do normy tichých robotických vysavačů. Tohle zjištění je samozřejmě moc fajn.

Hodnotíme robotický vysavač Symbol Laserbot 650 WiFi – design a zpracování.

Výbava a výdrž – 9/10

Robotický vysavač s vytíráním Symbo Laserbot 650 WiFi má elektronicky řízenou pumpu. To znamená, že se během vytírání na mopovací textilii uvolňuje pouze potřebné množství vody. Problém mu tím pádem neudělá ani zaschlá nečistota. V této cenové relaci ovšem nepočítejte s důkladným vytíráním. Berte to spíše jako bonus. 

Do nádobky na vodu se vejde 230 ml, do prachové nádoby 240 ml. Pokud zrovna nechcete vytírat, můžete využít i jednotné nádoby na prach o objemu 475 ml.

Baterie o kapacitě 2 600 mAh obslouží chod na zhruba 2 hodiny. Za takovou dobu stihne uklidit středně velkou domácnost o zhruba 70 m2. Záleží na zvolené funkci, typu povrchu atd.

Hodnocení robotického vysavače Symbo Laserbot z pohledu mapování prostoru.

Poradí si se všemi druhy tvrdých podlah, uklidí však i koberec s nižším vlasem. Chytrá detekce koberec odhalí, takže automaticky zvýší sací výkon. Nevýhodou však je, že i přes jeho rozpoznání se nevypne funkce mopování. Lze to jedině vyřešit tím, že oblast s kobercem v aplikaci zakážete. Precizní laserová navigace však umí naskenovat až 5 různých map, takže není problém tento úsek vysávat zvlášť. 

Recenzovaný chytrý vysavač Symbo Laserbot 650  svou trasu mapuje moudře a navrhne ji co nejefektivněji. Jeho pohyb je systematický a logický. Mimo laserovou navigaci disponuje i gyroskopem a infračervenými senzory. Obávat se tedy nemusíte, že by Laserbot například spadl ze schodů. 

Dvoustupňová filtrace včetně HEPA filtru zachytává i ty nejmenší částice alergenů a prachu. Filtry jsou omyvatelné, přičemý díky kvalitní filtraci je vysavač vhodný pro alergiky.

Manipulace a ovládání – 9/10

Ovládání robotického vysavače s laserovou navigací Symbo Laserbot 650 Wi-Fi probíhá buďto pomocí dálkového ovladače nebo mobilní aplikace. Ta má na rozdíl od ovladače mnohem více možností nastavení a především funkcí. Aplikace je v českém jazyce, je podporována Androidem i iOS. A jak už produktový název napovídá, komunikuje pomocí Wi-Fi. Snadno se ovládá a nastavit si můžete virtuální stěnu nebo zakázané oblasti. 

Pakliže potřebujete, aby se na některá místa kladl zvláštní důraz, můžete využít Zónové čištění. Funkce Úklid na vyžádání přijde vhod, když se vám stane nějaká nehoda (něco vysypete, vylejete…) nebo nejste s úklidem na některém místě spokojeni. Vybrat si můžete ze tří stupňů intenzity vysávání. 

Test robotického vysavače Symbo Laserbot 650 WiFi – filtrace.Kvalita vysávání a údržba – 8,5/10

Na základě toho, jaké má Symbo Laserbot 650 recenze uživatelů, soudíme, že jde o pomocníka na rychlý a pravidelný úklid. Ten je však občas potřeba proložit ručním vytřením. Skenování prostoru je dobré, systematické a efektivní. Díky PET kartáči s kombinací lamel a štětin si poradí i se zvířecími chlupy. Skvěle se popasuje i s rohy, kde se mu luxování i vytírání daří. Navíc to zvládne v jednom kroku, tak co si ještě přát.

Co se týče vytírání větší metráže, je nutné mu po nějaké době doplnit vodu. Odpadní nádobka je sice menší, ale když zrovna nevyužíváte mopování, můžete si nádobku na odpad prohodit za větší. Čištění rotačního kartáče je trochu složitější díky zamotávání vlasů. To je ale vzhledem k použití štětin běžné u všech robotů. 

Výhodou Symbo Laserbot 650 WiFi je, že umí obstarat celou domácnost. Jestli však máte koberce s vyšším vlasem, to už je problém. Stejně tak mohou vadit vyšší prahy. Testovaný model si bez problémů poradí s překážkou o výšce 1,5 cm. Vyšší prahy jsou však obecnou překážkou robotických vysavačů, a to i těch dražších. 

Také pohyby Laserbotu 650 jsou synchronizované, nevrací se dvakrát na stejné místo, naráží jen minimálně a dokovací stanici si najde bez větších komplikací. Velkou předností je bezpochyby česká lokalizace. Tento robotický vysavač na vás s angličtinou nevyrukuje. Mluví česky! Třeba Roidmi EVE Plus umí pouze anglicky.

Technické parametry

Symbo Laserbot 650 Robotický vysavač s mopem
Výkon: 1 500 Pa
Doba provozu: Až 120 min.
Filtrace: Omyvatelný HEPA filtr
Výška: 9,6 cm
Hmotnost: 2,5 kg
Hlučnost: 65 dB
Objem nádob: Na prach 230 ml (nebo 475 ml), na vodu 220 ml
Načasování úklidu:
Wi-Fi: 
Ovládání přes telefon:

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (34 hlasů)

Autor recenze

Zuzana Pitříková
Zuzana Pitříková

Zuzka je pisálek s kreativním srdcem, miluje výzvy a hlavně svou rodinu. Ta je především náplní jejího denního rozvrhu. Pokud nějaká ta chvilka času zůstane, ráda se pustí do grafického designu, čtení odborné publikace, různých ručních prací nebo řádí v kuchyni. Nejraději tvoří články o domácnosti, dětech, zdravém životním stylu, tvorbě, vzdělávání a vaření. Facebook Zuzky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář