Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Tetička

11. 8. 2022 aktualizováno

Půjčka od Tetičky recenze

Pod názvem půjčka od tetičky se skrývá rychlý mikroúvěr až do výše 20 tisíc Kč. Jaké jsou podmínky, poplatky i úroky se dozvíte v naší podrobné recenzi. Seznámíme vás také s důvody, proč jsme tetičku vyhodnotili jako nevýhodnou a velmi rizikovou půjčku, které je lépe se vyhnout.

Hodnocení nebankovní půjčky od Tetičky

Historie a současnost

Půjčku od tetičky poskytuje česká úvěrová společnost Fair Credit Czech s.r.o. Vznikla v roce 2015. Dnes provozuje jednu regionální kancelář v Ostravě a devět oblastních kanceláří v krajských městech. Obchodní síť doplňují desítky manažerských center po celé republice. V roce 2018 získala společnost licenci České národní banky.

Produkty a možnosti

Rychlá online půjčka umožňuje čerpat 1 tisíc Kč až 20 tisíc Kč se splatností do 30 dnů. Délku splácení lze opakovaně prodlužovat o 7, 15 nebo 30 dnů. Počítejte ovšem s vysokým poplatkem, který navíc musíte zaplatit předem. Půjčka nemá žádný úrok. Nahradila ji pevná dávka. Její výše se odvíjí od nastavené délky splácení. Pohybuje se od 15 % do 38 % z půjčené sumy.

půjčka od tetičky recenze

RPSN může dosáhnout extrémních 2 697 281,32 %! Přestože RPSN vychází z ročního splácení a pro krátkodobé půjčky proto dává v porovnání s běžnými úvěry nadhodnocená čísla, jde o mimořádně vysokou hodnotu i na poměry mikroúvěrů.

Pozor

Cena půjčky od tetičky je mimořádně vysoká. Dobře zvažte uzavření smlouvy s touto úvěrovou společností!

Noví klienti získají první půjčku zcela zdarma. Stačí čerpat nejvýše 10 tisíc Kč a vše splatit do 30 dnů. Půjčka zdarma znamená, že nemusíte platit žádné úroky nebo poplatky. Splatíte přesně stejnou částku, kterou jste si vypůjčili.

Podmínky pro získání půjčky a potřebné doklady

Sjednat půjčku není složité. Samozřejmostí je věk nejméně 18 let a neomezená způsobilost k právním úkolům. Musíte také vlastnit mobilní telefon a bankovní účet. Úvěrové společnosti z něj zašlete ověřovací platbu 1 Kč. Pro ověření totožnosti slouží dva doklady totožnosti.

Pozor

Před sjednáním mikropůjčky vždy dobře zvažte, zda ji opravdu nezbytně potřebujete. Úrokové míry jsou vysoké a především dlouhodobé splácení je velmi nákladné.

Společnost vyžaduje také ověření příjmů. Nejrychlejší cestou je zaslání výpisů z účtu za poslední dva měsíce. Alternativně lze použít i náhradní doklady. Výplatní pásky, daňové přiznání nebo důchodový výměr v případě pobírání důchodu. Půjčku od tetičky mohou čerpat také matky na mateřské dovolené, musí však doložit doklad o peněžité pomoci v mateřství.

drahá půjčka Tetička hodnocení

Schopnost včas a řádně úvěr splatit, takzvanou bonitu, společnost vyhodnocuje nejen pomocí kontroly příjmu, ale prověřuje též registry dlužníků. Půjčku nezískáte pokud čelíte exekuci nebo insolvenci.

 • Věk nejméně 18 let
 • Státní občanství ČR
 • Platný občanský průkaz a druhý doklad totožnosti
 • Vlastní bankovní účet
 • Mobilní telefon
 • Výpisy z osobního účtu/alternativní potvrzení příjmu (daňové přiznání, výplatní pásky, atp.)

Jak postupovat při žádosti o půjčku

Žádost podáte pomocí elektronického formuláře. Veškeré potřebné doklady stačí oskenovat a připojit k žádosti jako přílohy. Formulář vám poskytne také údaje k provedení ověřovací platby. Vyhodnocení žádosti proběhne během několika minut. Poté dostanete návrh smlouvy, kterou potvrdíte pomocí SMS kódu. Peníze můžete mít na účtu během několika minut. Záleží na bance a době podání žádosti.

 1. Vyplnění elektronického formuláře
 2. Kontrolní platba
 3. Vyhodnocení žádosti
 4. Zaslání návrhu smlouvy
 5. Potvrzení pomocí SMS
 6. Zaslání peněz na účet

Související produkty a služby

Předčasné splacení

Svůj dluh můžete předčasně splatit kdykoli. Tetička však nevyužívá klasický úrok, pouze pevný poplatek. Ten musíte zaplatit vždy, bez ohledu na délku trvání úvěru. Můžete však požádat o jeho poměrné snížení vzhledem k původnímu datu splatnosti. Úvěrová společnost však může požadovat náhradu nutných výdajů, které jí při předčasném splacení vznikly.

Testado radí

Hledáte vhodnou půjčku? Poradíme vám v našem srovnání nejvýhodnějších nebankovních půjček.

Odložení splátky

Odložení splátek je možné, ale velmi nevýhodné z důvodu mimořádně vysokých poplatků. Posunutí platby o pouhých sedm dnů stojí 20 % z půjčené částky! Měsíční odklad znamená poplatek 38 % z celkové výše půjčky. Platbu přitom musíte zaslat předem.

 • Poplatek 20 % (odklad o 7 dnů)
 • Poplatek 30 % (odklad o 15 dnů)
 • Poplatek 38 % (odklad o 30 dnů)
Pozor

Vzhledem k výši poplatků se snažte úvěr vždy splatit včas. Odkládání splátek výrazně zvyšuje cenu půjčky, což může vést k rychlému a výraznému prohloubení finančních potíží.

Co dělat když nemohu splácet včas

Pokud nedokážete dodržet dohodnuté splátkové podmínky, ani zaplatit poplatek za odložení splátky, musíte kontaktovat oddělení vymáhání pohledávek. Navrhnou vám další postup. Žádné pojištění schopnosti splácet ani jinou ochranu při náhlém výpadku příjmů Tetička nenabízí. V případě dohody však počítejte s tím, že vytvoření splátkového kalendáře vás bude stát nejméně 500 Kč!

Bezúročná půjčka od tetičky recenze

Pokuty za opoždění splátek zahrnují poplatek 0,1 % z dlužné částky denně a úrok z prodlení dle aktuální sazby ČNB zvýšené o 8 %. Další jednorázové poplatky se týkají zaslaných upomínek a telefonátů. Počet výzev je sice omezen, přesto mohou celkový dluh navýšit o více než 2 600 Kč, včetně poplatku 500 Kč za předání vašeho spisu oddělení vymáhání pohledávek.

Náš tip

Od 1.7.2022 se úrok z prodlení pohybuje na úrovni 15 % ročně.

Zesplatnění smlouvy je možné po pouhých 14 dnech prodlení při splácení! Zesplatnění znamená nutnost okamžitě uhradit veškeré závazky a dluhy, bez ohledu na původní datum splatnosti. V opačném případě následuje soudní vymáhání a exekuce. Náklady na vymáhání se přirozeně připíší k celkovému dluhu.

Testado radí

Vysoké pokuty a mimořádně krátká doba pro zesplatnění smlouvy činí půjčku od tetičky velice rizikovou. Jakékoli nečekané finanční potíže mohou znamenat výrazný nárůst dlužné částky a v krátké době vést až k exekuci!

 • Poplatek 500 Kč za předání spisu oddělení vymáhání pohledávek
 • Pokuta 0,1 % z dlužné částky denně
 • Úrok z prodlení dle repo sazby ČNB + 8 %
 • Náhrada nákladů na vymáhání (upomínky a telefony, soud a exekuce)
 • Zesplatnění půjčky (možné po 14 dnech prodlení)

Zákaznická podpora

Tetička provozuje infolinku a dotazy můžete směřovat také na e-mailovou adresu. Základní informace o smlouvách a pravidlech úvěru naleznete na webových stránkách. Webová prezentace bohužel jasně neupozorňuje na výši poplatků a zcela opomíjí informovat zájemce o mimořádně vysoké ceně za odložení splátky.

Na webu lze najít také detailní obchodní podmínky. Bohužel nejsou příliš přehledně graficky rozčleněny. Vyžadují pečlivé a detailní prostudování. Internetové stránky také uvádí několik protichůdných a nepřesných informací. Například ohledně počtu potřebných dokladů nebo průběhu žádosti o půjčku.

Charakteristika půjčky od tetičky

Vlastnosti půjčky
Shrnutí
Výše půjčky 1 – 30 tisíc Kč
Typ půjčky
Nebankovní bezúčelová
Splatnost
až 30 dnů
Způsob poukázání
Bankovní převod
První půjčka zdarma
(až 10 tisíc Kč na 30 dnů)
RPSN
Individuální (nejvýše 2 697 281,32 %)
Možnost předčasného splacení ✔ 
Způsob sjednání půjčky
Online
Nutná registrace
Půjčí s negativním záznamem v registrech? ✔ 
Co když mám exekuci?
×
Půjčí, když mám insolvenci?
×
Občanství
Musím vlastnit bankovní účet?
Dokládám příjem?

Závěrečné hodnocení půjčky Tetička

7.1

Půjčka od tetičky láká nové klienty na první úvěr zdarma a nulovou úrokovou sazbu. Úroky ovšem nahradily mimořádně vysoké poplatky. Týkají se nejen poskytnutí standardní půjčky, ale také odložení splátek nebo sankcí za opožděné platby.

Výše možné půjčky
6
Poplatky a penále
4
Rychlost sjednání půjčky
10
Schvalovatelnost
9
Zákaznická podpora
6.5
Klady
 • Rychlé sjednání
 • Vyřízení online během několika minut
 • První půjčka zdarma
Zápory
 • První bezúročná půjčka jen do 10 tis. Kč
 • Vysoký poplatek za sjednání běžné půjčky
 • Vysoký poplatek za odložení splátky
 • Poplatek za odložení splátky nutné uhradit předem
 • Vysoké sankce za opožděnou platbu (zesplatnění po 14 dnech)
 • Žádné pojištění schopnosti splácet
 • Webové stránky dostatečně nezdůrazňují některé důležité informace a obsahují věcné chyby

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (11 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář