Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze chytrých hodinek TicWatch Pro 2020

13. 10. 2020 aktualizováno

chytré hodinky TicWatch Pro 2020

V rámci testování jsme tentokrát vyzkoušeli dvoje chytré hodinky TicWatch, konkrétně modely TicWatch Pro 4G/LTE a zde recenzovaný TicWatch Pro 2020 za nižší cenu kolem 7 900 Kč. Navzdory tomu, že se jedná o levnější typ, vám TicWatch Pro 2020 nabídnou mnoho zajímavých funkcí a kvalitní zpracování. Určitě se vám zalíbí, i pokud patříte mezi náročnější uživatele.

Obsah balení

Uvnitř designové krabičky se nacházejí hodinky s již přichyceným páskem, nabíječkou se standardním USB-A konektorem a návodem k použití.

chytré hodinky TicWatch 2020

Design a zpracování – 8,5/10

U chytrých hodinky TicWatch Pro 2020 si na první pohled všimnete jejich robustnosti. Jsou vyrobené z kovu a tvrzeného plastu, což budí bytelný dojem. Mají certifikaci IP68, tudíž jsou odolné proti prachu, teplotním výkyvům (od -20° C do 55° C) a také proti vlhkosti. Přímo pro potápění ani plavání v bazénu se však nehodí. Mírný déšť nebo pot jim ale rozhodně neuškodí. Při běžném používání na ně nemusíte být zbytečně opatrní.

TicWatch Pro 2020 mají poměrně větší rozměry ciferníku 45 × 52,8 mm. Šířka je dle parametrů výrobce 12,6 mm a dle mého elektronického posuvného měřítka přes 14 milimetrů. Z důvodu velikosti se jedná spíše o pánské hodinky, ale samozřejmě mohou vyhovovat i mnohým ženám. Mně osobně se na ruce velmi líbily. Pokud máte stejně jako já drobnější zápěstí a zvyk si hodinky utahovat těsněji, vyplatí se kvůli pohodlnosti dokoupit gumový pásek – u pevnějšího koženého, který je součástí balení, větší rovná plocha ciferníku bez pružnosti pásku mírně tlačí do kostí ruky.

Hlavním problémem větších rozměrů je používání hodinek spolu s upnutými dlouhými rukávy. Pod běžnou bundu se vejdou, ale pod funkční oblečení či více vrstev sportovních oděvů je zkrátka nenacpete. Proti vyšší váze 76 gramů naopak nemám žádné námitky. Testované TicWatch Pro 2020 na zápěstí cítíte, ale jejich hmotnost není nijak obtěžující a brzy si na ni zvyknete. Osobně mi dokonce váhou vyhovují více ve srovnání s menšími modely nebo s všeobecně drobnými fitness náramky.

TicWatch Pro vám přijdou v balení spolu s velice elegantním páskem, který má z horní strany kůži a zevnitř silikon. Ten na zápěstí nedře, je na dotyk příjemný a velmi ohebný stejně jako horní kožená část, která se nemá tendenci mačkat ani při přeložení o 180 stupňů. Oba materiály se snadno udržují v čistotě. Smart watch drží na ruce na svém místě a nepřetáčejí se. Pásek má velikostně dobré rozmezí a lze jej zapnout na drobné i silnější zápěstí pomocí klasické koncové kovové spony.

recenze hodinek TicWatch 2020

Již samotná krabice od TicWatch Pro 2020 s odznáčkem „design award“ prozrazuje, že se jedná o vizuálně povedený kousek. Ačkoliv mně osobně spíše vyhovuje celý silikonový pásek, kombinace dvou materiálů nabízí působivý vzhled v kombinaci s praktičností. Hodinky celkově vypadají neutrálně a neupoutávají na sebe zbytečně pozornost. Díky tomu se hodí jak na sport, tak na pracovní schůzku.

Displej a ovládání – 9,5/10

Přítomný AMOLED displej má 1,39” a 400 × 400 pixelů s perfektní jemností 400 ppi. Kvůli svým větším rozměrům se opravdu snadno ovládá. Je mírně zapuštění dovnitř do profilu ciferníku, což považuji za plus, protože je tím mírně chráněný před nárazy a odřením například o plochu stolu, třeba když položíte ruku displejem dolů. O ochranu proti škrábancům se jinak spolehlivě stará tvrzené sklo Corning Gorilla Glass 3.

hlavní displej hodinek TicWatch 2020

Luneta kolem displeje má výrazné bílé číslování a slouží jen jako designový prvek. Není otočná, jak tomu u některých chytrých hodinek bývá. K ovládání se používá jen dotyková obrazovka a dvě tlačítka po pravé straně. Ta jsou mírně vystoupnutá z profilu hodinek, ale ani jednou se mi nestalo, že bych s nimi někde zadrhla nebo že by mi překážela.

Horní tlačítko vás dostane po krátkém zmáčknutí do hlavního menu, po delším stlačení spustí hlasového Google Asistenta – při delším držení využijete možnost vypnout nebo restartovat systém. Dolní tlačítko je programovatelné. Můžete si na něj nastavit rychlý přístup k různým funkcím. Kromě tlačítek a dotykového displeje lze částečně TicWatch Pro 2020 ovládat i pomocí hlasových příkazů nebo gest; ta jsou omezená na základní funkce, jako je například probuzení hodinek zvednutím zápěstí nebo listování v menu pohybem ruky.

Práce v prostředí TicWatch Pro 2020 je jednoduchá a celým ovládáním vás po prvním spuštění provede krátký výukový program. Brzy si na intuitivní gesta na dotykové obrazovce zvyknete. Pouhým přejetím prstem na různou stranu se ihned dostanete do nastavení, k novým upozorněním nebo rychlým možnostem. Displej reaguje okamžitě, obraz funguje plynule a ani jednou se mi nestalo, že by se zaseknul.

Jak tomu u chytrých hodinek bývá, design ciferníku si můžete měnit. Na výběr máte z mnoha přednastavených variant a další si lze stáhnout. Mnoho ciferníků navíc disponuje nastavitelností barev a možností připnout na hlavní obrazovku vybrané funkce. Záleží tedy na vás, zda budete mít na displeji kromě času počet za den ušlých kroků, kalendář s upomínkami, stav baterie či cokoli jiného.

Úroveň jasu chytrých hodinek TicWatch Pro 2020 můžete nastavit ručně nebo nechat zařízení, aby ho samo optimalizovalo pro danou situaci. Tato funkce pracuje spolehlivě. Ani jednou se mi nestalo, že by byl jas příliš vysoký nebo naopak nízký. Celkově je čitelnost velice dobrá – a to i na přímém slunci. Displej se dá aktivovat hned několika způsoby – pohybem ruky, dotykem nebo stisknutím tlačítka. V úsporném režimu na nerozsvícené obrazovce vidíte základní údaje jako čas, datum, počet kroků a indikátor baterie.

Hardware a funkce – 9,5/10

Testované TicWatch Pro 2020 mají uvnitř čipset Qualcomm Snapdragon Wear s 1 GB RAM a úložiště 4 GB. S tímto výkonem dokáží spolehlivě pracovat i při vyšší zátěži, jako je spuštění více aplikací najednou. Složitější operace, například načítání videí na internetu, mají pomalejší tempo, ale ani jednou se mi za celou dobu používání a testování nestalo, že by se hodinky zasekly.

TicWatch 2020 zadní část

Uvnitř TicWatch najdete operační systém Wear OS s podporou češtiny. Tento OS patří Googlu, takže TicWatch Pro 2020 samozřejmě spolupracují s mobilními telefony s Androidem, ale plnohodnotně je mohou používat i příznivci Applu. S iPhony jsou TicWatch Pro 2020 bez problémů kompatibilní. Jejich univerzálnost je velkou výhodou v porovnání s mnohými chytrými hodinkami, které jsou vázané jen na vybrané značky mobilů.

Spolupráci mobilního telefonu a hodinek zajišťuje především aplikace Wear OS by Google, která je nutná pro vzájemné spárování zařízení. Její prostředí je skvěle přehledné a disponuje češtinou. Již při prvním spuštění si ji stáhnete a s její pomocí vše nastavíte. Proces prvního spuštění zabere jen pár minut. Díky nenáročnosti a přehledným instrukcím ho zvládne každý. Pro detailnější obsluhu hodinek pak využijete i aplikaci Mobvoi (formerly TicWatch).

Recenzovaný model TicWatch Pro 2020 má ve své výbavě Bluetooth a Wi-Fi a podporuje i NFC platby, díky kterým můžete provést úhradu vašeho nákupu pouhým přiložením k terminálu. Nedisponují však slotem pro SIM kartu ani vestavěnou eSIM, tudíž jsou plně závislé na vašem mobilu nebo tabletu. Jako prodloužená ruka telefonu ale pracují spolehlivě. Zvládnou notifikace, vyřizování hovorů a navzdory velikosti ciferníku, který je výrazně menší než displeje telefonů, se s TicWatch Pro 2020 pohodlně píší i SMS zprávy.

Přes klasický obchod Play od Googlu si můžete nainstalovat aplikace různých zaměření od her a zábavy přes pracovní funkce až po měřiče vašeho sportovního výkonu. Zaznamenávání denní aktivity umožňuje monitor tepové frekvence, počítadlo kroků, rychlosti, kadence i spálených kalorií. Nechybí ani GPS v kombinaci s GLONAS, Beidou a Galileo nebo senzory jako akcelerometr, gyroskop, magnetický senzor, senzor intenzity okolního světla a snímač nasazení hodinek na zápěstí.

TicWatch 2020 rychlý přístup

Mezi jedny z nejpraktičtějších vychytávek testovaných chytrých hodinek patří funkce pro hledání telefonu, díky které dokážete prozvoněním zjistit, kam jste si odložili mobil. Velice užitečné jsou i poznámky a sportovce nadchnou i fitness aplikace. Samozřejmě nechybí klasické služby jako časovač, stopky nebo kalkulačka, která však není výchozí součástí systému a musíte si ji doinstalovat. TicWatch Pro v mnohém zastoupí mobilní telefon a širokou nabídkou svých funkcí se mu výrazně přibližují. Proto ani nelze vypsat všechny možnosti, které vám nabízí.

Výdrž a nabíjení – 8/10

Výdrž baterie výrobce udává v rozmezí 2 až 30 dní. Kratší interval 2 až 5 dní se týká používání TicWatch Pro 2020 jako plnohodnotných chytrých hodinek se všemi funkcemi a AMOLED displejem. Pokud přepnete do energeticky nenáročného modu a aktivujete úsporný LED displej, můžete se dostat až na zmíněných 30 dní. Hodinky pak budou ale zobrazovat jen čas, datum, počet kroků a indikátor baterie. Úsporný režim je dobrý pro průběžné šetření baterie, ale většina uživatelů, kteří si pořídí takto pokročilé chytré hodinky, budou chtít jejich funkcí určitě využívat naplno. Na měsíční výdrž se proto logicky nedostanou.

Kombinací úsporného režimu spolu s běžným šetřením baterie se můžete dostat až na až 5 dní výdrže. Při neustálém měření tepu, zaznamenávání pohybových aktivit s GPS, nesníženém jasu a dalším maximálním využívání nabízených možností vám baterie vydrží po dobu 1 až 2 dny. To je průměrná hodnota, která sice vyžaduje časté nabíjení, avšak stále přináší jistotu, že vám šťáva v hodinkách nedojde po celý den.

Nabíječka má konektor s klasickým USB-A portem. Na druhém konci se nachází stanice na umístění hodinek. Ta je magnetická a jednoduchým přiložením se k ní TicWatch Pro 2020 napevno přichytí bez nutnosti zastrkávat kabel. Jedná se o praktické a pohodlné řešení. Dalším plusem je také rychlé dobíjení. Za přibližně 1,5 hodiny se hodinky kompletně nabijí. Na displeji pak přehledně vidíte, z kolika procent je baterie plná.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Model TicWatch Pro 2020 je na českém trhu poměrně nový. Jedná se o vylepšenou verzi původních TicWatch Pro. Zahraniční recenze, jako je Zdnet a Trustedreviews, hodnotí toto zařízení kladně a přitom se shodují, že vylepšení na novém modelu nejsou tak výrazná. Zvýšila se především paměť.

Stejně jako předchozí model, tak i TicWatch Pro 2020 získává na Heurece pozitivní hodnocení. Spokojení uživatelé si chválí jak kvalitní provedení, tak nabízené funkce. Jako drobné zápory naopak uvádějí větší rozměry, na které jsme v recenzi upozorňovali, a také o něco kratší výdrž baterie, než je slibované maximum.

Závěrečné hodnocení

8.9

Skvělé

TicWatch Pro 2020 hodnotíme jako pokročilé chytré hodinky, které nezklamou ani náročnější uživatele. Zaujmou velkou nabídkou funkcí i hezkým designem. Větší displej může být při nošení méně praktický, zato umožňuje velmi komfortní ovládání.

Design a zpracování
8.5
Displej a ovládání
9.5
Hardware a funkce
9.5
Výdrž a nabíjení
8
Klady
  • Hezký design
  • Kvalitní displej
  • Snadné ovládání v češtině
  • NFC, GPS, Wi-Fi, Bluetooth
  • Měřič tepu, počítadlo kroků, akcelerometr, gyroskop
  • Praktická magnetická nabíječka
  • Velké množství aplikací a ciferníků
Zápory
  • Větší rozměry a hmotnost
  • Nejsou vodotěsné
  • Bez podpory eSIM

Nejlepší chytré hodinky na Heurece

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (31 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář