Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze chytrých hodinek TicWatch Pro 4G/LTE

13. 10. 2020 aktualizováno

Recenze TicWatch Pro 4G/LTE

Pokud vás již nebaví kvůli každé maličkosti vytahovat telefon z kapsy, máme pro vás tip na chytré hodinky TicWatch Pro 4G/LTE, které fungují díky eSIM jako samostatné mobilní zařízení. Do jejich testování jsme se pustili společně s levnějším modelem TicWatch Pro 2020, který je naopak na telefonu závislý.

Oba modely chytrých hodinek nabízí velmi dobrou kvalitu a mnoho praktických funkcí. TicWatch Pro 4G/LTE s cenovkou kolem 9 000 Kč pak patří mezi špičku na trhu.

Obsah balení

Krabička vypadá na první pohled luxusně. Stejný dojem budí i zbytek balení, ve kterém najdete vedle samotných smart hodinek TicWatch Pro 4G/LTE také nabíječku s USB-A portem a základní návod k použití, respektive popis jednotlivých částí výrobku a instrukce ke spuštění.

obsah balení TicWatch 4G LTE

Design a zpracování – 9/10

Hodinky TicWatch Pro 4G/LTE jsou poměrně nenápadné a přitom designově hezké. Jejich tělo je vyrobené z polyamidu a skelných vláknem, fazeta z nerezové ocele a zadní kryt z hliníku. Působí jako klasické hodinky vyšší třídy, do kterých byste ani na první pohled neřekli, kolik pokročilých funkcí v sobě skrývají.

Díky univerzálnímu vzhledu můžete TicWatch Pro 4G/LTE nosit na sport a neudělají ostudu ani ve společnosti. Ačkoliv je jejich pásek ze silikonu, vypadá se svým decentním vzorováním hezky. Pokud byste však přesto chtěli do práce, na schůzky nebo slavnostní akce raději kožený řemínek, není problém jej dokoupit a vyměnit. Ani jeden z originálních pásků TicWatch nemá tendenci se špinit nebo sáknout pot. Zapínání na kovovou sponu nabízí dostatečné přizpůsobení velikosti vhodné pro užší i silnější ruce.

TicWatch Pro 4G/LTE se svými rozměry 45,15 × 52,8 × 12,6 mm a váhou 70 g včetně originálního silikonového pásku patří mezi větší modely chytrých hodinek. Jejich hmotnost nepřekážení při běžném denním nošení a na obtíž není ani při sportu, jako je běh nebo jízda na horském kole. Kvůli větší velikosti jsou však TicWatch Pro 4G/LTE špatně použitelné spolu s dlouhými rukávy na sportovním a funkčním oblečení. Jinak je jejich nošení díky velmi pružnému pásku příjemné a navzdory větším rozměrům dobře sedí i na drobnějším zápěstí.

chytré hodinky TicWatch 4G LTE

Na těchto chytrých hodinkách určitě oceníte jejich mimořádnou odolnost. Disponují krytím IP68 a americkým vojenským standardem MLT-STD-810G, se kterým snesou tlakové šoky i teplotní rozmezí od -20° C do 55° C a který jim dává odolnost vůči slunečnímu záření, vodě, písku a prachu. Dokonce se s hodinkami nemusíte bát ani plavat v bazénu. Zabudovaný reproduktor je vybavený technologií na odstranění vody a vlhkosti a displej je chráněný tvrzeným sklem Gorilla Glass 3.

Displej a ovládání – 9,5/10

Na TicWatch Pro 4G/LTE najdete dotykový AMOLED displej 1.39” s výborným rozlišením 400 × 400 pixelů a hustotou 400 ppi, který je základním ovládacím prvkem celých hodinek. Dále se po straně nachází dvě tlačítka a drobné akce lze provádět i pohybem – například zvednutím ruky probudit hodinky nebo gesty zápěstím listovat v menu. Displej je mírně zapuštěný do ciferníku a chráněný dekorační lunetou s nenápadným číslováním. Ovládací tlačítka naopak vystupují, ale při používání mi nepřekážela a nestalo se mi, že bych s nimi o něco zavadila.

TicWatch 4G LTE displej

Horní tlačítko vás dostane do hlavní menu nabídky a zároveň delším podržením slouží pro aktivování hlasového asistenta a vypnutí nebo restart. Na druhé tlačítko si můžete namapovat libovolnou funkci, abyste ji nemuseli hledat v rolovacím menu. Rychlý přístup k vybraným možnostem nabízí i jednoduchá gesta na displeji, konkrétně pohyb zprava doleva na hlavní obrazovce. Ostatní směry slouží k zobrazení nastavení, nových upozornění a Google asistenta.

Celkově je ovládání hodinek intuitivní a díky velkému ciferníku mimořádně jednoduché. Po prvním spuštění vás prostředí provede krátký výukový program. Osobně se mi již po několika dnech stalo, že jsem si práci s hodinkami zažila natolik, že měla tendenci některá zdejší gesta používat i u svého chytrého telefonu. Na TicWatch Pro 4G/LTE lze dokonce překvapivě přesně psát na klávesnici krátké texty, jako zprávy, poznámky či výrazy pro vyhledání na internetu. Ke všem funkcím se dostanete rychle na pár kliknutí.

Velkým plusem displeje těchto chytrých hodinek je jeho pohotovost. Po celou dobu testování reagovaly maximálně přesně a ani jednou se nezasekly nebo neměly zpoždění. Lze je ovládat i s mokrýma rukama, což ocení zejména sportovci, kteří používají TicWatch v bazénu nebo po zapocení při tréninku.

Vzhled hlavního displeje hodinek si můžete samozřejmě měnit. Na výběr máte z celé řady již předinstalovaných designů. Pokud by vám nabídka nestačila, nabízí se i množství ciferníků ke stažení. U některých je dokonce k dispozici více barevných variant a také možnost na hlavní plochu připnout vybrané funkce, jako například počítač kroků, kalendář s poznámkami, aktuální stav baterie a další.

TicWatch Pro 4G/LTE mají nastavitelný jas buď ručně, nebo pomocí automatické regulace, která na okolní podmínky reaguje maximálně spolehlivě. Displej je díky ní na dobře čitelný i na ostrém slunci a po tmě nebo v šeru zbytečně neoslňuje. Pokud si chcete chytrými hodinkami posvítit i bez změny nastavení, lze použít funkci svítilny, která sice není klasickou baterkou, ale zapne celo-bílý displej, jež vyzařuje světlo do okolí.

Displej lze ze spánkového režimu aktivovat více způsoby – gestem, dotykem nebo stiskem tlačítka. Záleží jen na tom, co vám bude vyhovovat více. Ve spánkovém režimu, který je velmi úsporný, se na ciferníku zobrazují v jednoduchém formátu základní informace jako čas, datum, denní počet kroků a zbývající baterie.

Hardware a funkce – 10/10

Recenzované TicWatch Pro 4G/LTE mají ve své výbavě čipset Qualcomm Snapdragon Wear 2100, 1 GB RAM a interní úložiště s pamětí 4 GB. Výkon je dostatečný pro běžné používání i náročnější zátěž, jako je spuštění více akcí naráz. Bez problémů a bez zaseknutí zvládne měřit sportovní aktivitu, instalovat aplikaci a k tomu třeba ještě vyřizovat SMS zprávy.

hodinky TicWatch 4G LTE zezadu

Hodinky běží na operačním systému Wear OS neboli Android Wear od Googlu, který je kompatibilní s iPhony a samozřejmě i s mobilními telefony s OS Android. Systém hodinek je téměř čistý, najdete na něm předinstalováno jen několik drobných sportovních a bezpečnostních funkcí navíc. Pro párování s mobilem slouží primárně aplikace Wear OS by Google. Ta komunikuje česky, stejně jako samotné hodinky, a má přehledné prostředí. Pro pokročilejší nastavení hodinek je tu pak aplikace Mobvoi (formerly TicWatch).

Další aplikace do chytrých hodinek si samozřejmě můžete stáhnout přes obchod Play od Googlu. S hodinkami jsou kompatibilní prakticky všechny služby od pomocníků pro práci i sport přes hry a designy ciferníků až po přehrávače hudby; přes některé, jako například Spotify, umí TicWatch Pro 4G/LTE spolupracovat nejen s vaším mobilem či tabletem, ale také s počítačem.

TicWatch Pro 4G/LTE mají ve své výbavě mikrofon, reproduktor, Wi-Fi, Bluetooth a celou řadu senzorů. Konkrétně se jedná o PPG senzor srdečního tepu, akcelerometr, gyroskop, e-kompas, senzor okolního osvětlení a senzor pro detekci, zda máte hodinky aktuálně nasazené na ruce. Pro přesné určení polohy slouží GPS, GLONASS a Beidou. Díky přítomnosti NFC můžete platit jednoduchým přiložením zápěstí. Hodinky také umí monitorovat a vyhodnocovat kvalitu a průběh vašeho spánku.

TicWatch 4G LTE chytrý displej

Všechny senzory fungovaly během testování dobře. Například měřič tepu dával konstantní výsledky a záznam GPS s uběhnutou vzdáleností se neodchyloval od kontrolního měření na druhém zařízení. Při používání jsem ocenila i vychytávky jako snadno přístupného Google asistenta nebo „hledač telefonu“, který dokáže prozvonit doma ztracený mobil, i když jej máte v tichém režimu. Zajímavostí jsou pak předinstalované aplikace, jako meditační dýchání spolupracující s měřičem tepu nebo časovač mytí rukou.

Surfování po internetu není sice logicky s malým ciferníkem tak praktické jako u displeje telefonu, přesto je stále použitelné. To samé platí pro sledování videí například přes YouTube. Zvuk vás překvapí svou poměrně dobrou kvalitou s ohledem na malou velikost zařízení. Vyrovná se například reproduktoru z levného mobilního telefonu. Ani k hlasitosti mikrofonu nemám žádné výtky. Poslouchané písničky jsou bez problémů slyšitelné i při běžném hluku v domácnosti a budík probudí i ty nejhlubší spáče. Pro příjemnější vstávání ale využijete spíše vibrace, které jsou dostatečně výrazné.

Tyto chytré hodinky, jak již napovídá jejich název, disponují 4G/LTE a navíc také eSIM. Díky tomu mohou fungovat jako samostatné telefonní a internetové zařízení zcela bez mobilu nebo tabletu. V ČR však bohužel není možné používat duálně SIM se stejným číslem ve fyzické podobě v telefonu a zároveň ve formě eSIM v hodinkách. Nutnost mít dvě nezávislé karty však rozhodně není chyba TicWatch Pro 4G/LTE, ale mobilních operátorů. V případě potřeby, když u sebe právě nemáte váš telefon, lze samozřejmě mobilní číslo přesměrovat na to, které používáte v hodinkách.

Výdrž a nabíjení – 8/10

TicWatch Pro 4G/LTE jsou vybaveny nevyjímatelnou Li-ion baterií s kapacitou 415mAh. Výrobce udává výdrž v opravdu velkém rozmezí 2 až 30 dní. Samozřejmě, jako v případě každých chytrých hodinek, zálež na způsobu používání. S 30 dny rozhodně nepočítejte, pokud máte v plánu plnohodnotně využívat jejich funkcí. Měsíc budou pracovat po přepnutí do základního režimu. To v praxi znamená, že máte k dispozici namísto AMOLED jen sekundární LCD displej, na kterém vidíte čas, datum, zbývající baterii, počet kroků, ale již nemůžete používat chytré funkce.

Výdrž 30 dní zní lákavě, avšak každý, kdo si koupí pokročilé TicWatch Pro 4G/LTE, bude nejspíše chtít využívat jejich funkcí naplno. V chytrém režimu se dostanete na 1 až 5 dní chodu. V případě nepřetržitého měření tepu, monitorování sportovních aktivit s GPS a brouzdání v nabídce možností vám baterie vydrží přibližně jeden den a noc. Díky šetření, jako je stáhnutí jasu, kombinování s úsporným režimem a správa využívaných funkcí, mohou pracovat 3 až 5 dní.

Osobně jsem baterii spotřebovala při intenzivním testování za jeden nebo dva dny, což je průměrná hodnota u chytrých hodinek. Poměrně časté dobíjení zpříjemňuje alespoň fakt, že doplnění baterie trvá jen krátkých 1,5 hodiny, a při nevyčerpání celé kapacity úplně na nulu samozřejmě i méně.

TicWatch Pro 4G/LTE se nabíjejí přes speciální stanici. Připevňují se do ní jednoduše pomocí magnetu. Po přiložení dobře drží a není nutné řešit nějaké konektory a zapojování kabelu do hodinek. Z druhé strany se nachází klasický USB-A port. Na displeji můžete snadno sledovat, z kolika procent se již zařízení dobilo.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Chytré hodinky TicWatch Pro 4G/LTE jsou oblíbené u náročných uživatelů a můžete je najít na mnoha obchodech na Heurece. Zahraniční recenze, například na Androidauthority nebo Tomsguide, se shodují, že se jedná o jeden z nejlepších a nejlépe vybavených modelů chytrých hodinek s Wear OS. Kromě množství standardních funkcí je na nich oceňovaná přítomnost eSIM a vysoká míra odolnosti.

Závěrečné hodnocení

9.1

Perfektní

TicWatch Pro 4G/LTE patří mezi pokročilé chytré hodinky. Jejich výhodou je především nezávislost na telefonu, odolnost, vodotěsnost, kvalitní displej a velká funkční výbava. Výdrž baterie se výrazně odvíjí od intenzity a způsobu používání. Doporučujeme!

Design a zpracování
9
Displej a ovládání
9.5
Hardware a funkce
10
Výdrž a nabíjení
8
Klady
  • Vysoká odolnost a vodotěsnost
  • Kvalitní displej
  • Snadné ovládání a čeština
  • Podpora eSIM = nezávislost na telefonu
  • NFC, GPS, Wi-Fi, 4G/LTE, Bluetooth
  • Snímač tepu, akcelerometr, gyroskop
  • Praktická magnetická nabíječka
  • Velké množství aplikací a ciferníků
Zápory
  • Větší rozměry a hmotnost
  • Vyšší cena

Nejlepší chytré hodinky podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (4 hlasy)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář