Recenze Tom Clancy’s: The Division

Staňte se součástí jednotky taktických agentů tzv. Divize a ponořte se do nádherně vykresleného New Yorku devastovaného pandemií. Tom Clancy’s: The Division je extrémně návyková střílečka/RPG se skvělým multiplayerem, ve kterém teprve naplno využijete kooperativní režim se svými přáteli. Ačkoli je tu velký prostoru pro zlepšení, zejména pokud jde o umělou inteligenci nepřátel nebo Temnou zónu, jedná se o skvělou hru, se kterou strávíte řadu zábavných hodin.

KLADY:
  • Extrémně návyková
  • Nádherný svět
  • Úžasný multiplayer
  • Silný důraz na kořist

ZÁPORY:
  • Kostrbatá Tmavá zóna
  • Umělá inteligence

Recenze na 3djuegos.com – 9/10

Se svými mimořádnými klady i nedostatky, je The Division jednou z nejatraktivnějších her vydaných doposud v roce 2016. Této návykové hře s množstvím překvapení a obsahu lze jen málo vyčítat s pohledu cena/hodnota. Ačkoli je možné si postěžovat na některé slabší stránky jako je zvyšování obtížnosti umělé inteligence, nebo Temná zóna a PvE + PvP, pro fanoušky to má pouze malý, ne-li zanedbatelný, vliv na vzrušující zážitek ze střílečky, pod kterou jsou podepsáni chlápci z Ubisoft Massive.

Klady: Ďábelsky návyková, pokrok, kořist, temná zóna… vše vás chytne. Střelba je impozantní, velice dobře vyřešená ze všech úhlů pohledu. Dostatek taktické složky pro koordinaci čtyřčlenného týmu přátel. Velmi dobrá grafická stránka a umělecký dojem.

Zápory: Umělá inteligence dokáže být nejlepší, ale i nejhorší. Ve střednědobém horizontu a pokud budeme hrát sami, začne New York působit jakou poušť.

Recenze na gamespot.com – 8/10

Bez ohledu na to, jak frustrovaný jsem byl z polo-nezničitelných nepřátel nebo opakujících se staveb, nemohl jsem přestat hrát. Svět byl příliš strhující, kořist příliš lákavá a kampaň příliš poutavá na to, abych odešel. Po prvních pár hodinách jsem se přestal starat o herní nedostatky a ztratil jsem se v posedlé optimalizaci statistik a týmových přestřelkách. Problémy (a frustrace) nikdy nezmizely, ale i přes bolest jsem byl více než šťastný, že mohu hrát.

Klady: Hustý, detailní svět. Intenzivní kampaňové mise. Složitý systém odměn. Působivé začlenění multiplayeru. Jasné stavby s nápaditými detaily. 

Zápory: Předvídatelná nepřátelská UI, opakující se vedlejší mise, mechanické obtíže jako je nemožnost přikrčení.

Recenze na hookedgamers.com – 8,5/10

Spousta ostatních hráčů, mí přátelé, já; my jsme Divize. Tato hra, která se mohla tak snadno pokazit, má zaděláno na skvělý start s ještě více (zdarma i placeným) obsahem, který přijde příští rok. Je zde spousta prostoru pro zlepšení, zejména pokud jde o Temnou zónu, ale právě teď jsem si užil spoustu zábavy.

Klady: Návykově zábavná střílečka/RPG hra se silný důrazem na kořist, intenzivní bitvy s bossy, příjemné vyprávění se sběratelskými předměty, které opravdu zhmotňují příběh, obrovské množství kosmetických úprav pro základní vytvoření postavy

Zápory: Tmavá zóna působí v současnosti kostrbatě, mise by mohly být trochu komplexnější, tvorba postavy je velmi základní

Recenze na ing.com – 6,7/10

Nejlepší prvky The Division se ztrácejí v mixu protichůdných nápadů a výplni otevřeného světa.

Klady: Nádherný svět, solidní boj, dopré RPG prvky

Zápory: Statistický otevřený svět, slabý konec

Recenze na videogamer.com – 8/10

The Division je velmi zajímavý hra. Je to hra zachycená mezi světy a může být popsána jako střílečka, nebo RPG, nebo MMORPG, nebo střílej-a-ukořisti. Je to všechno z toho, a přesto nic. Je to kříženec, což má své klady, stejně jako nedostatky.

Klady: New York vypadá velmi dobře, úžasný multiplayer, skvělý beztřídní třídní systém

Zápory: Střelba je ještě trochu nesmyslná

8 Celkové hodnocení
Skvělá

Tom Clancy's: The Division je extrémně návyková střílečka/RPG se skvělým multiplayerem, ve kterém naplno využijete kooperativní režim. Ačkoli je zde spousta prostoru pro zlepšení, zejména pokud jde o Temnou zónu nebo umělou inteligenci nepřátel, zaručeně si užijete spoustu zábavy. Mezi drobné nedostatky patří trochu nedoladěná umělá inteligence, díky které občas prožijete pár frustrujících chvil.

3djuegos.com
9
gamespot.com
8
hookedgamers.com
8.5
ing.com
6.7
videogamer.com
8
Uživatelské hodnocení: Buďte první!

TOP 3 nejprodávanější PC hry dle heureka.cz

Agregujeme recenze z českých i zahraničních webů. Na základě odborných a uživatelských recenzí se snažíme najít a porovnat ty nejlepší produkty z celé řady kategorií, mezi které patří mobilní telefony, tablety, notebooky, televize, pračky, lednice, pneumatiky a mnoho dalšího.

Podělte se s námi o váš názor:

Okomentujte