Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze fitness náramku Xiaomi Mi Band 2

27. 12. 2017 aktualizováno

Náramek Xiaomi Mi Band 2 se postupem času stal jedním z nejoblíbenějších fitness náramků svého druhu. Dokáže toho skutečně dost a jeho cena je stále vynikající.

Tohle sportovní náčiní se prodává také na čínském internetovém obchodě GearBest, kde je ale konečná cena o zhruba polovinu nižší, než v naší rodné vísce. Zařízení si tam můžete koupit za přibližně 590 Kč (01/19). O čem budou následující řádky snad není nutné vysvětlovat.

  • K dostání je také novější verze Xiaomi Mi Band 3, kterou jsme pečlivě testovali.

Obsah balení 

Do redakce dorazila krabička miniaturního vzezření z tvrdého papíru. Po rozbalení jsme byli obdařeni silikonovým fitness náramkem, krokoměrem Xiaomi Mi Band 2, nabíječkou s koncovkou USB-A a bezvýznamnými čínskými pokyny.

Xiaomi Mi Band 2 - obsah balení

Design a zpracování – 9,5/10

Pásek krokoměru je vyroben ze silikonu, který je hebký a příjemný na dotek. Opracování je skutečně vynikající a na žádné části nenajdete nedokonalost, ostrou hranu nebo něco podobně nežádoucího. Pásek má na spodní straně dostatečný počet dírek natolik, aby dobře seděl na malých i větších zápěstích.

Nadmíru povedený je také upínací mechanismus. Na jedné straně pásku je oko, které stačí provléct druhou stranu, zmáčknout a je hotovo.

Xiaomi Mi Band 2

Obě části totiž spojuje menší výčnělek, který do vybrané dírky jednoduše zapadá. Zapínání je tedy skutečně snadné. O to víc nás překvapilo, jak moc je účinné. Po dobu téměř měsíčního testování se nám náramek ani jedenkrát samovolně nerozepnul. A mohli jsme běhat, posilovat, pracovat… Sestavený přístroj váží pouhých 19 gramů.

Samotný krokoměr je obdélníkového tvaru a měří téměř 4 centimetry na délku a přibližně 1,5 cm na šířku. Na své místo zapluje velice snadno, a podobně jako u pásku, ani v tomto případě jsme nezaznamenali nějakou nestabilitu nebo tendenci původní místo opouštět.

Mezi námi se stále nachází dost těch, kterým dělá nošení hodinek problém. Těmto lidem se jednoduše příčí, aby nějaká látka, plast či kov jejich zápěstí svírat. Také my tento pocit moc dobře známe a radost nám nedělá. V případě Xiaomi Mi Band 2 jsme ale podobné paranoidní stavy nikdy neměli.

Krokoměr jsme na ruce téměř necítili a jeho nošení bylo vždy vysoce komfortní. Nošení se negativně nepodepsalo (snad) ani na našem spánku. Jak totiž následujícím čtením zjistíte, krokoměr pracuje i během vašeho odpočinku.

Funkce – 8/10

Budoucí uživatele samozřejmě zajímají funkce. Xiaomi Mi Band 2 kamarádí s ukazatelem ušlých kroků, spálených kalorií, srdečního tepu nebo časem. Strojek dokonce zvládá vibrovat, což se hodí při vstávání nebo například při dlouhodobé nečinnosti. Strojek vás zkrátka popohání, abyste vstali ze židle a něco dělali. Jednoduše si natavíte denní cíl a o nic ne nemusíte starat.

Průběžným sledování započítávání ušlých a naběhaných kroků jsme nezaznamenali žádné větší výkyvy. Je ovšem samozřejmé, že mylného započítání se nějaký ten metr dočká. V případě práce na počítači nebo četbě jsme ale započítání kroků nikdy nevypozorovali.

Xiaomi Mi Band 2 můžete používat nezávisle na chytrých zařízeních, anebo s jejich pomocí. Pokud tak učiníte, budete se radovat z širší škály pokročilejších funkcí a jejich správy. Tento krokoměr totiž dokáže sledovat kvalitu spánku svého nositele. Ihned po probuzení nebo cestou do zaměstnání se můžete podívat, jakou dobu jste spali a kolik hodin byl váš spánek v hlubokém a lehkém stavu.

To je výborná funkce, díky níž můžete vylepšit své případné špatné spací návyky. Lidé statistiky obecně milují, a tak se i tady nejeden zvědavec dočká příhodného srovnání. Aplikace Mi Fit (zdarma na Google Play) vám ukáže, o kolik procent spíte lépe nebo déle než ostatní apod. To je zkrátka skvělé, protože se podle toho můžete do budoucna lépe zařídit.

Samostatnou kapitolou je pak snímač srdečního tepu. Stačí zmáčknout tlačítko na obrazovce a za několik sekund máte jasno, jak na tom s vaší srdeční vytížeností vlastně jste. Těžko říci, do jaké míry je snímač přesný. Pokud jsme ale byli zadýchaní, frekvence byla rázem vyšší a naopak. A je toho mnohem víc. Do aplikace si máte možnost zadávat váhové úbytky a dosažení každodenních cílů. Snáze si také nastavíte denní cíle a pomocí grafů pak můžete sledovat vaše zlepšení nebo zhoršení.

Kombinace krokoměru Xiaomi Mi Band 2 a aplikace Mi Fit je prostě výborná. Podobný nebo minimálně obdobný postup, který jsme zvolili my, můžeme jedině doporučit. Uvidíte, že budete sami překvapeni, jak málo toho člověk – při kancelářském pracovním nasazení – denně nachodí. Není divu, že pak nikdo nehubne a chyba se hledá v dietách. A přitom by stačilo tak málo…

Xiaomi Mi Band 2

Nechybí ani podpora mobilních služeb. Krokoměr rozpozná příchozí SMS zprávy nebo příchozí hovory, na což vás upozorní jemnými vibracemi. Neustálé sledování displeje chytrého telefonu se tak stane rázem minulostí. S větší vytížeností ovšem počítejte s vyšší energetickou spotřebou.

Vnitřní systém krokoměru spolupracuje s operačním systémem Android min. verze 4.4 a novějšími systémy iOS. Ke spárování  je také nutné, aby vaše zařízení podporovalo technologii Bluetooth.

Displej a ovládání – 9/10

Recenzovaný fitness náramek Xiaomi Mi Band 2 byl obšťastněn OLED displejem, který snadným způsobem zobrazuje všechny důležité informace. Díky použité technologii se jedná o zařízení s minimálními nároky na spotřebu, což se příjemně odrazilo na celkové energetické spotřebě (více níže).

Xiaomi Mi Band 2

Vnější strana malinkaté obrazovky je pokryta krycím sklem, které displej chrání před poškrábáním a ulpíváním otisků prstů. Ochrana je zjevně účinná, protože povrch našeho displeje stále září jako nový.

Krokoměr se ovládá buď pomocí chytrého zařízení, nebo přímo tlačítkem na konstrukci obrazovky. Stačí se dotknout prstem a displej na vaše přání v okamžiku reaguje. Nejprve se zobrazí čas, pak počet ušlých kroků a nakonec snímač srdečního tepu. Záleží ovšem, jaké funkce máte na krokoměru nastavené. Není problém třeba přidat zbývající kapacitu baterie.

Odolnost a výdrž – 8/10

Náramek vlastní odolnostní certifikaci IP67, což znamená, že se můžete s náramkem sprchovat, umývat si ruce a dělat i další všední činnosti. Koupání ale mezi tyto kratochvíle nepatří. Jak jsme si říkali výše, náramek jsme z ruky nesundávali téměř měsíc a jeho chod je stále bezproblémový. Je nicméně logické, že pro delší životnost není pravidelný styk s vodou žádoucí. Jednoduše řečeno, pokud se jdete sprchovat, náramek sundejte a vydrží vám určitě mnohem déle. Nikdo vás ale do podobného jednání nenutí, a výrobce už vůbec ne.

Xiaomi Mi Band 2

Kapacita použité baterie činí 70 mAh, která dokáže hodinky pohánět až 30 dní. To jsou čísla oficiální, reálně počítejte o několik dní méně. I tak se ale jedná o vynikající výsledek, který přesvědčí mnoho budoucích uživatelů. Nejednomu zákazníkovi se totiž příčí dennodenní nabíjení mobilu, natož ještě krokoměru. V tomto případě vám ale nic podobného nehrozí.

Čas od času se ale bez nabíjení i přesto neobejdete. Nemusíte mít ale strach, protože nejde o nijak složitou proceduru. Jednoduchým způsobem vyndáte strojek z pásku a požadovanou stranou zařízení vsunete do USB nabíječky. Poté zastrčíte port do počítače a vyčkáte, až se krokoměr plně nabije. Veškeré dění se zobrazuje přehledně na displeji, tudíž nebude čekání delší, než je vyloženě nutné. Nabití trvá rámcově několik hodin.

Náš tip

Před koupí doporučujeme přečíst článek Nejlepší fitness náramky, kde najdete i sekci podle čeho tato zařízení vybírat.

Závěrečné hodnocení

8.6

Skvělý

Xiaomi Mi Band 2 nás po celou dobu testování moc bavil a právoplatně se řadí mezi vynikající chytré krokoměry. Nejenže dokáže spočítat kroky, ale také zvládne měřit frekvenci srdečního tepu a bezproblémově spolupracovat s chytrými přístroji. Poměr cena/výkon je v tomto případě neskutečný.

Design a zpracování
9.5
Funkce krokoměru
8
Displej a ovládání
9
Odolnost a výdrž
8
Klady
  • Pohodlný pásek
  • Funkční a bezpečné zapínání
  • Přehledný OLED displej
  • Snadné ovládání
  • Vynikající výdrž baterie
  • Podpora Android a iOS
  • Skvělá cena
Zápory
  • Chybí odolnost IP68

Nejprodávanější chytré náramky dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
L. (11. 1. 2018 08:01)

Jen škoda, že testujete fake. Mám originál a mohu tedy porovnat. A IP67 je také fajn.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (11. 1. 2018 11:01)

Dobrý den, budeme jenom rádi, když se s námi podělíte o Vaše zkušenosti, kterými se liší Váš výrobek s recenzovaným.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář